Ingilizce dışında ogrenilmesi gereken ikinci yabanci dil ne olabilir sizce?

Ingilizce dışında sizce hangi dili öğrenmek daha avantajlı olur arkadaşlar? Ben lisede Almanca öğrenmiştim Ingilizce dışında ama cok az biliyorum su an. Mesela Almanca dünyada cok konusulan bir dil değil. Sizce hangi dili öğrenmek daha avantajlı olur is hayatında?

0|0
10|14

En İyi Erkek Görüşü

• Aslına bakarsan bu hangi sektörde, hangi ülkelerle iş yapmana paralel olarak değişiklik gösterir! Afrika'da enerji işi yapan bir firmadaysan Fransızca, Rus ve Türki cumhuriyetlerde iş yapan müteaahhitlik firmasıysa Rusça, Ortadoğu'ya ithalat ihracat üzerine iş yapan bir firmaysa Arapça vb.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ispanyolca cok konusulan dil

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• ispanyolca

1|0
    0|0
  • Fransızca

1|0
    0|0
  • Cince, Rusca, Ispanyolca

1|0
    0|0
  • Dünya genelinde en çok rağbet gören diller sırasıyla İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve Almanca. ben olsam ispanyolca öğrenirdim cünkü peşinden italyanca öğrenmek de basit oluyor

1|0
    0|0
    • 3ay

Ispanyolcaya evet olabilir daha once hic düşünmemiştim ama olabilir aslında. Son yillarda talep arttı. Ben de kucuk bir arastirma yaptım cok rağbet alan dillerden biri.

• 3ay

Şöyle düşün, Amerika'da ana dil ingilizce doğal olarak, ikinci dil olarak 350milyonluk nüfus sahibi bir ülke İspanyolca öğreniyor, çünkü onların eğitim sistemine göre latince konusabilmek icin ilk hedef ispanyolca öğrenmek, bu sayede ardından italyanca ve fransızca öğrenmek de kolaylaşıyor

• Almanca öğrenmek şart aslında. Çünkü tüm teknoloji, sanayi Almanya üretim. Otomotiv aklına ne gelirse Almanyanın bir parmağı var. O yüzden almanca bilmek avantajdır. Öğretmek isterim sana

1|0
    0|0
    • 3ay

Lisedeyken ıkinci dil olarak okulda ogrenmisligim var. Devam edebilirim yani zaten Ingilizceden daha cok seviyordum.

• 3ay

Almanca iyidir.

• İspanyolca

1|0
    0|0
  • Rusça

1|0
    0|0
    • 3ay

Ruscaya bir ara takmıştım. Biraz kendi kendime ilerledim. Aslinda devam edebilirim.

• 3ay

Italyanca neden? Ozel bir nedeni var mi?

• 3ay

Var aksan yok yazıldığı gibi okunuyor ve klas karizma bir dil :)

• Japonca

1|0
    0|0
    • 3ay

Neden peki?

• 3ay

Zor ama geleceği olan bir dil

• 3ay

Bana kalırsa emek verdiğine değer bitti artık Rusça İngilizce Fransızca vs diller heryerde var

• Fransızca. . ama baba2kalsa italyanca ogrenirdim, bir de Çince çok kullanışlı. .

1|0
    0|0
    • 3ay

Çince zor sanki digerlerine gore o yuzden gözüm korkuyor biraz.

• 3ay

Him o da doğru. Çünkü karıştırılıyor ogrenme aşamasında.

• 3ay

Aynen, cok yorma kafanı 😊

• çince. çin yakında tüm ekonomiyi ele geçirecek. tercüman çok lazım

1|0
    0|0
    • 3ay

Ama zor degil mi? O yuzden gözüm korkuyor.

• 3ay

Ogrenebilir miyim sence? Cogu kişi mandarin lehcesini ogreniyormus galiba.

• 3ay

sen istedikten sonra olur merak etme

• çince ve ya rusça olabilir hem rusça çok kolay bir dil hatta en kolay dil :)

1|0
    0|0
    • 3ay

Ruscaya da biraz zor diyorlar? Bilemdim kolay mi ya. Alfabesini ogrenmistim okumasi da kolay. Ama grameri zor diye biliyorum.

• 3ay

O zaman ben calismaya devam edeyim Ruscaya. En azindan baslarim seversem daha da ilerletirim sevmezsem bırakırım. Bu arada sen nasil ogrendin? Kolay dedin ya

• 3ay

uzun hikaye askerlikten kalma

• Fransızca Almanca

1|0
    0|0
  • Almanca

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Arapça
    Suriyeliler dünyayı ele geçirdi artık
    Lazim olur

1|0
    0|0
  • Arapça ve rusca

1|0
    0|0
  • Almanca

1|0
    0|0
  • Almanca'dan nefret ediyorum ama mecbur. Onun dışında İspanyolca ve Fransızca işine yarar

1|0
    0|0
    • 3ay

Almanca biraz biliyorum seviyorum da acaba kursa gidio devam mi etsem

• 3ay

Et et mühendislik falan düşünüyorsan çok avantaj sağlıyor

• Almanca bence sektörlerde baya bir yeri var

1|0
    0|0
  • İşine yaraması anlamında Arapça

1|0
    0|0