Kitap okumak mı film izlemek mi gezip görmek mi

hangisi insana daha faydalı hangisi bilgiyi daha çok arttırır

film olarak belgesel ya da tarihi filmler olabilir

görüntü genelde daha kalıcıdır ama kitap okumak kelime haznesini ve kendini ifade etme yeteneğini geliştiriyo doğrudan ikna kabiliyetinide

ama birine odaklanırsak hangisi?

Güncellemeler:
zaten bende çok gezen bilir taraftarıyım ama filmde olur (:

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• bence önce kitap okumak gerekir sonra filmini izlemek gerekir ondan sonrada gezip görmek gerekir işte o ayrı bir duygudur o zaman :)

0|0
    0|0
  • bilginin nereden geleceği hiç belli olmaz, o yüzden moduna göre herhangi birini yap, ama hep birinde takılı kalma derim :) zaten hepsi de birbirinden güzel aktiviteler

0|0
    0|0
  • Bız bır kıtap okuduk sonra onu ızledık ve kıtapda kücük detaylar vardı fılmde dıkkat etmiyorsun yani kitap okumayı seven okusun sonra görsün bıde ızlesın

0|0
    0|0
  • sen nefes alma bence :)

0|0
    0|3
    • o nıye kız (:

• çabuk sıkılan biriyim

• hm ok

• kitap okumalısın ama iletişim becerisi için öncelikle insan içine karışmalısın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• bir insan hayatta sadece 1 şeyle ilgileniyorsa o insan hayatta hiç bir şey yapmıyor demektir.

her fırsatta okuyacaksın

her ırsatta gezeceksin

her fırsatta film izleyeceksin

yoksa nasıl çıkar hayatın tadı

0|0
    0|0
  • Kitap okumak film izlemekten daha zevklidir. Çünkü kitapta karakterlerin iç dunyalarını da görebilirsin. Daha derinlemesinedir. Ancak filmlerde karakterlerin sadece dış dünyalarını görebilirsin. Daha yüzeyseldir. Gezip görmek zaten herşeyden daha güzeldir. :)

0|0
    0|1
  • kısaca sen şuna ofsayt pozisyonuna düştün desene :) sustum

0|0
    0|0
  • hepsini tavsiye ediyorum

0|0
    0|0
    • error :D

• hatayla ne alaka ya hepside aynı kitap okuyarak keşfediyosun izleyerek hayal ediyuorsun son olarakta gezerek yaşıyosun hepsinmin noktası benyninde bitiyor nasıl olsa :)

• soru şu: gezen mı okuyan mı filmde gezmek kısmında

• Şu ya da bu diye bir zorlamaya gerek yok.. Kişisel ilerlemeye hizmet eden tüm araçları kullanırım.. Bazen birisi bazen ikisi hatta üçü birden kombin.. İlla bir seçenek belirtecek olsam tercihim görsel dökümandır - belgesel derim.

0|0
    0|0
  • Hangisinden ne öğreneceğini hiçbir zaman bilemezsin. Ama sıralama yap dersen; birincisi okumak, ikincisi gezip görmek, üçüncüsü film izlemek.

0|0
    0|0
  • Kitap okumak ve gezip görmek. Hımmm... İkisi arasında kaldım dostum :)

0|0
    0|0
  • Yatıp uyuımak

0|0
    0|0
    • bazen sadece uyumak istersin :D

Yükleniyor...