Kemana Başlamak İstiyorum Bana Keman Hakkında Bilgi Verebilir Misiniz?

Arkadaşlar kemana hep ilgi duydum. Bu yıl kemanıda alıp derslerine başlamak istiyorum. Keman çalmayı bileniniz varsa keman hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Öğrenmesi kolay mı zor mu nasıl bir keman alınmalı özel ders mi yoksa belediyenin kursları mı?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Kız kardeşim bir heves gitti 4 ayda öğrendiği tek şey gıy gıy gıy da gıy gıy gıy. Ne çaldın diyorum, daha dün annemizi çaldım diyor. 😅 Daha dün annemizi bilmesem bana yedirecek :D Bence başka enstürümanlara yönel.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Öğrenmesi en zor 2. enstrüman derdi benim hocam hep. Ama istedikten sonra basarırsın tabi ki çok pratik yapman lazım hatta çok çok çok.
    Merak ettiklerini özelden de sorabilirsin.

0|0
    0|0
    • 3ay

Özel ders mi aldın? Tıp okuduğum için derslerim yoğun ama haftasonlarımı ayırmayı düşünüyorum. Öğrenmesi ortalama ne kadar sürer? Bırakmayı değil gün geçtikçe ilerletmeyi planlıyorum. İlgimi çektiği kadar güzeldir bence :)

• 3ay

Halk eğitime gittim bir tereddütle ama hocamın methini çok duymuştum TRT sanatçısıydı yetenekli bir kadındı. Başlarda çok sıkılıyorusun 1-2 ay sadece yay çekmelerle geçiyor 1 yıl bitince adam akıllı besteleri çalmaya başlıyorsun :) Hırslıysan başarırsın.

Erkekler Ne Diyor 4

• Koprucuk kemigin yoksa baslama

0|0
    0|0
  • Keman çalmak zordur yetenek ister herkes keman çalar ama pek azı dinlenebilecek niteliktedir

0|0
    0|1
  • çok zor ben bir kaç dersten sonra bıraktım

0|0
    0|0
  • A bende bugün kayıt oldum c. Tesi başlayacak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben halk eğitim merkezine gitmiştim. Hocam kemana tutkuluydu resmen, evladı gibi şefkatle çalardı kemanı. Biraz zor açıkçası çalması, ancak öğrenince öyle huzur veriyor ki. Parmakların acıyacak biraz. Ancak öğrendiğinde, bir şeye ne zaman kızsan ona sarılacaksın.
    Ve umarım benim gibi küsmezsin kemana. Çünkü bir kere bırakınca tekrar bağlanılmıyor.

1|0
    0|0
    • 3ay

Sen sıfırdan mı başlamıştın halk eğitim merkezinde. Yani ben sürekli kemanla çalınana şarkıları indirip dinliyorum çok ilgimi çekiyor. Zor ama herkes annesinin karnında öğrenmedi çabalasam olur heralde

• 3ay

bir araştırayım ama özel ders olsa daha ilgili olurlar mı acaba? Biraz pahalıya patlar ayrıca

• 3ay

Olabilir tabii oralarda çok daha fazla ilgili oluyorlar. Ancak dediğin gibi, maliyeti çok olur onun da.

• Keman bir müzik aletidir

0|0
    1|0
Yükleniyor...