Türk tarihini DETAYLI bir sekilde anlatan güzel bir kitap önerebilirmisiniz?

Üstten az cok bilgim var ama yetmiyor ben herseyi bilmek istiyorum tarihimizle ilgili, yabanci dilde (almanca, iniglizce) olsa daha iyi olur benim icin. Simdiden cok sagolun :)

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Vallahi John Maurice Robert Avrupa tarihi isimli tek ciltlik kitabında çok önemli yerlerde Türklere değinir. En basitinden Hazar Türklerinin Rusların ve diğer slow milletlerinin Müslüm anlaşmasını engellediğini ve bizanslar iletişime geçerek etkileşime geçerek Rusları Ortadoks ulaştırdığını ve bunun Avrupa tarihinde çok önemli bir olay olduğunu söyler aşağıdaki cahilin sözlerinin palavra olduğunu sen de biliyorsun zaten

soruna gelecek olursak jean paul roux un Türklerin tarihi isimli kitabı en baştan günümüze kadar alır

Lazlo Rassoni nin tarihte Türklük isimli kitabı da ayrıntılıdır

ibrahim kafesoğlu Türk milli kültürü isimli kitabı da Türk tarihine değinir

Faruk Sümer in Oğuzlar isimli kitabı aşiretleri ile birlikte Oğuz Türklerinin tarihini işler

Yaşar Yücel ve Ali Selim isimli iki tarihçinin Türkiye Tarihi isimli kitabı var Selçuklu ve Osmanlı tarihinin işliyor.

eski Türk tarihi ile ilgili bir kitap daha vardı aslında kütüphanede okuduğum ama ismini hatırlayamıyorum şimdi. üniversitelerin kütüphanelerinde bulunur büyük ihtimal

bu kitapların İngilizcelerini İdefix isimli kitap sitesinden bulabilirsin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bilmiyorum. maalesef

1|0
    0|0
  • pek dikkat çeken önemli bişey yok türk tarihinde

0|0
    1|1
    • 3ay

nasil yok hangi gezegende yasiyorsun>?

• 3ay

Atatürk de mi Türk tarihi yerine alman tarihi okuyun demiş. o zaman neden nutuk okuyorsun alakasız bir görüştü. kız türk tarihiyle ilgili bir soru sordu. Ne bok biliyorsun lan Alman tarihi ile ilgili canım kutsal Roma İmparatorluğu'nun sadece ortaya çıkışını anlat bakalım. norman davis in Avrupa tarihi'nde Alman tarihini de okudum Bir de CHP liyim diyorsun CHP'yi kurduran Atatürk senin gibi miydi? İşte sizin gibi türklüğünden utanan şerefsiz chp lilerden nefret ediyoruz. atatürk ün adını kirletmeyin.

• 3ay

Grizekalı yardım ks canıma çevirmiş

• selam tnşlmmı blki brz almnca öğrtrsn bna

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...