Türk sinemasında neler eksik sizce?

Sinemamızda nasıl filmler olmalı? Sizce neler eksik neler yapılmalı?

Güncellemeler:
3ay ben sinema televizyon bölümünü okuyorum , ama acıkcası yapımlar hiç ilgimi çekmiyo çok kısıtlı, senaryo hep kendini tekrar ediyo ben sogudum hani. tezim için fikir edinmeye çalısıyorum fikirlerinizi merak edip sordum soruyu
3ay Soruyu cok yanlıs anlıyan insanlar çıktı.. müthiş kafa yaşatmış sorum onlara 😂😂

3|0
87|86

En İyi Kız Görüşü

• Kalite eksik ,,, olanlarda var ona birsey demiyorum , ama genelinde yok , , konu hep aynı saçma romantik-komedi, ,

0|1
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• mesela bir pasific rim gibi bilim kurgu filmimiz yok. Hadi o cok maliyetli kimsenin totosu yemiyor belki, Pi'nin yaşamı gibi bir film nerdeyse tamamı stüdyoda çekiliyor. Ama eksik olan bunlar değil tabi, yapımcılarda kafa patlatmadan para kazanmak varken neden kafa yorsun. Önce recep ivedik gibi bir filme gülen kitleyi ortadan kaldırmak gerek.

4|1
    0|2
    • 3ay

pasific rim iğrenç bir film bu arada.

• 3ay

recep ivedik komik aslında. mesela mr bean de aptalca bir noktadan, çocuksuluktan temel alsa da komik olmayı başarmış bir film. recep ivedik de sosyal ilişkilerdeki yapmacıklıkları hedef alarak kendine alan bulmuş bir film. bence başarılı

• 2ay

@skeptik kitle yakalama konusunda bencede çok başarılı arada çok sağlam esprilerde geçiyor çok saçmada ama güzel bir seri

Kızlar Ne Diyor 86

• Yeni yuzlerin olmasi lazim. Kaliteli senaryolarin kaliteli yonetmenlerin yetismesi lazim. Gercekten tiyatro egitimi gormus sahne tozu yutmus kaliteli oyuncular olmasi lazim.
    Bel alti komedilerin para kazandirdigi sinemadan dusundurucu yapimlara gecilmeli.

0|1
    0|0
  • Şimdi ben neler eksik teknik olarak bilmiyorum ama birkaç film adı yazacağım, farklı türlerden onlarda olan adını bilmediğim şeyler eksik işte.
    - The cook the thief his wife and her lover
    - Incendies
    - Fanfan (91-92 yapımı olan)
    - The others
    - Panic room
    - The illusionist
    Ayrıca;
    Laçka olmayan romantik komedi eksik
    Laçka olmayan komedi eksik

0|1
    0|0
  • Seneryo ve özgünlük eksik. Çoğu film başka filmlerden kopya edilmiş. Şahsen öyle bir filme denk geldiğimde filmden soğuyorum.

0|1
    0|0
  • Senaryo eksik 😂😂 yapamıyorlar 😂

0|1
    0|0
  • oyunculuk

0|1
    0|0
  • Senaryolar özgün değil , aksiyon filmler yok yeterince bütçe mi yok sebebini bilmiyorum ama kaliteli ve özgün yapımlar çıkmalı artık

0|1
    0|0
  • Ben türklerde pek bilim kurgu filmi görmüyorum büyük eksik bence kalite kötü oluyor efektler falan pek güzel olmuyor konular çok birbirine benzer aşk filmi desen ya kavuşmuyorlar ya ölüyorlar korku desen cin ruh vs benim aklımda bir kaç konu var ama tam olarak oturtamıyorum

0|1
    0|0
    • 3ay

fikirlerini sunarsan yardımcı olabilirim veya bana senaryo olusturuyum :)

• 3ay

Olmaz tabiki bende ancak fikir olarak kalır

• 3ay

tesekkür ettim unutmam bu iyiliği

• Seneryo hep aynı sürekli aşk çok bunaltıcı

0|1
    0|0
  • Cinayet polisiye çok yok daha çok komedi ağırlıklı ve hepsi belli bir tip üzerine işlenen filmler ki bir süre sonra sıkmaya başlıyor misal recep ivedik don lastiği gibi uzadı da uzadı yani

0|2
    0|0
    • 3ay

Ne yarz şeyler istersiniz

• 3ay

Ve komedi filmlerin çoğunda nasılsa gülüyorlar mantığı ile belaltı espriler ve küfürlere çoknyer veriliyor ama komedi yapılırken asıl amaç hicivdir ki bu da küfürle değil de zeka gerektiren esprilerle yapılmalı

• 3ay

tesekkürler

• korku filmlerinde hep aynı figürler kullanılıyo sıktı artık boyalı maskeli yaralı yüzler ya da lensler kıyafetler desen öyle kanlı yırtık sökülmüş bir elinde kanlı bıçak olan kişi ya da sakin bir durumda birden koca ekrana bağırarak çıkan o korkutmak için fırlayan kişiler cinli hayaletli filmler desek onlar da öyle ya bir kızın içine girer ya ev lanetli olur hep aynı bunlar çok banalleşti yeni şeyler üretmeliler ortaya yeni fikirler atılmalı korkutmak için bunlar kullanılmamalı

0|1
    0|0
  • cinsellik yerine daha başka temalar ön planda tutulmalı

0|1
    0|0
  • Kalite. Film olsun da nolursa yani Ya gerçekten bazıları çok sıkıcı ki bir çocuk yazmış sanki bazıları da var gerçekten duygu akıyor örneğin Özcan Deniz'in Evim sensin... o adam işini biliyor iyidir 👍

0|1
    0|0
  • Ben filmi izlerken sonra ne olacağını anlatıp sıkılıyorum
    Ayrıca
    drama+drama= Müthiş mide bulantısı

0|1
    0|0
    • 3ay

Hangi tarz filmler seni sinemaya ceker

• 3ay

Nadiren birşeyler izlerim, herhangi bir kalıba sokamam tabi filmi, kaliteli olsun yeter
      Tiyatro daha güzel :)

• Cesaret eksik. Senaryo yazarlarımız özgün senaryo yazmaya, yönetmenlerimiz özgün filmleri çekmeye cesaret edemiyor. Sıradışı fikirler tutmaz diye değerlendirilmezken klasik fikirler en kötü 3-5 izlenir diye kabul görüyor. Sinemada cesaret eksik

0|2
    0|0
  • Bence hepsi yesilcamda yasandi bitti. Eski filmer haric hic yeni turk filmi izlemedim. Sener sen ve eski aktorler haric

0|1
    0|0
  • Senaryo eksik hep ayni şeyler hep bir döngü bir aksiyon veya bilim kurgu filmi cikmiyor en çok gişe yapan film bile dandik ama insanlar seviyor anlam veremedim

0|1
    0|0
  • Herşey tamam başlayabiliriz

0|1
    0|0
  • küfür etmeden güldürebilmeliler

0|1
    0|0
  • Bence surekli aynı konulu filmlerin yapılması göze çarpıyor. Farklı olan filmde zaten kendini belli ediyor

0|1
    0|0
  • Eksikleriyle seviyorum ya ben hala izlerim

0|1
    0|0
  • hiçbir şey eksik değil.

0|0
    0|2
  • bilim kurgu

0|1
    0|0
  • Komedi olarak çok argo kelimeler kullaniliyor yani komedi değilde küfür izlemeye gidiyoruz sanki daha da iyi olabilir aslında

0|1
    0|0
  • diziler daha başarılı

0|1
    0|0
  • Savaş ve bilim kurgu film çekilmiyor , Türk filmleri genel anlamda +18 , bel altı şakalar zeka seviyesi 10 yaşında bir çocuk filmleri , dövüş bilim ve fantastik eksik oyunculuk yeteneği var

0|1
    0|0
  • Grafik ve kaliteli oyuncu eksik en başta bütçek eksik gerçi sürekli zengin hayat bir dee kerimcan durmaz gibi tipler var

0|1
    0|0
  • Sürekli aynı konular ve başında tüm filmi anlayabiliyoruz heyecan yok

0|1
    0|0
  • edep !

1|1
    0|0
  • realite eksik

0|1
    0|0
  • İnsanı sürüklemiyo

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    56

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 85

• kaliteli diye sayılacak film sayısı sanırım 10 dan fazla çıkmaz emek var ona saygımız sonsuz ama aynı tarzda filmleri çekmek ne derece doğru özellikle şu cin lerle ilgili yapılanlar artık bıktırma noktasına geldi izlemiyorum ama gördükçe sinir katsayısı artıyor klasik bir senaryo tanınmamış oyuncuları koy biraz ses efekti biraz ani kamera hareketi birazcık özel efekt koy al sana film birde gerçekte yaşanmış olanlar var aralarında onlara hiç sözüm yok bir abd ya da fransız ya da ne bileyim ingilizlerin yaptığı derecede bir film yapamıyoruz imkanlar mı elvermiyor yoksa ekipmanlar mı kısıtlı anlayamadım arada güzel filmler çıkıyor ama görsel efektleriyle aksiyonuyla gerilimiyle insanı yerinde oturtmayan bir film varken gidip cinli filmlere kim bakmak ister...

0|1
    0|0
  • Öncelikle yeni nesil yetişen oyuncuların bı oyunculuk dersi falan alması lazım hatta yeteneği yoksa hiç yapmaması lazım çünkü bazılarında ciddi anlamda güzellikten yakışıklılıktan oluşan egolarından başka hiç bir şey yok. İzleyicilerin de biraz kaliteli senaryolar istemesi lazım onlar için en önemli etken güzellik yakışıklılık oldu son dönemde bu durum değişirse eğer güzel senaryoların ortaya çıkacağından ve bu işlerin daha bilinçli yapılacağından eminim ayrıca her önüne gelen ufak bir rolün ardından bir ajansa yazıldıktan sonra havalanmalar falan ben oyuncuyum aktörüm demeler iki yıldır tiyatroda oynuyorum çevremde bir tane ben oyuncu oldum diyen insan yok etrafta ustalar varken bize pek laf düşmüyor şimdilik

0|1
    0|0
  • Diyalog eksik, çoğu filmde doğru düzgün diyaloglar yok.

0|1
    0|0
  • Öncelikle samimiyet olmalı, içtenlik olmalı ki herkes filmden bir şeyler bulabilsin.
    İlkin yıllar öncesinin Yeşilçam havasını yakalamalı sinemamız.
    Sonrasında bilim kurgu, fantastik, bilgisayar numaralı filmlere de sıra gelir.
    www.akfilmizle.com/.../...e-yesil-cam-1976-685.jpg

0|1
    0|0
  • Korku filmlerinde biraz mantık eksik, cinsiz korku filmi yok.

0|1
    0|0
  • Benim görüşüm şöyle
    1. teknolojiyi Hakkı'yla kullanamıyorlar
    2. emek olmadığını düşünüyorum seneryolar hep birbirini aynısı bir senede aynı konuyla çıkan en az 3 dizi oluyor Türkiye'de be bir hafta için çok uzun bir süre çekiyolar bir haftada 2 saatlik dizi bölümümü olur ya adamlar ayda 2 bölüm çıkarıyor oda 40 dk eden fazlası dilerinin 60 dk kimsede niye kısa demiyorlar çünkü adamlar içini dolduruyor.

0|1
    0|0
  • Öncelikle yeni senaristleri sans verilmiyor. Ya uyarlama senaryo ya uyarlama senaryo yazma kitligi bir ulkeyiz sanki çok basit filmler. Bu durumda herşey hikaye ve senaryoda bitiyor. Birisi bir kitap yazacak sonra ondan uyarlanacak özgün senarist yok kurgu yok vasatlik bu yüzden.. Oyuncular amatör bla bla..

0|1
    0|0
    • 3ay

Eyw hocam

• 3ay

R. ederim şu an iki proje üzerinde valisi yorum eğer olursa komedi dram haricinde bir film izlemiş olacaksiniz ☺☺

• Fantastik bilim kurgu

0|1
    0|0
  • Klasiklesmis sacma espiriler genelde tek tip oyuncular heleki dizide begenilen karakterler filmlerde filmlerin yarisi zatten dabbe cin zirt pirt marid onlarida gec bu arada gora yi ve cemyilmazin komedilerini katmiyorum araya onlar tartisilmaz bazi yesilcam filmleri cogu yeni filmi dibe gomer film olsunda millet izlesin diye cikariyolar ha birde her yaz bir ask hikayesi mumkunse egede balikci kasabasinda klasik bir dunya ivir zivir bes para etmez ☮✌🏻️

0|1
    0|0
  • Kaliteli senaryo eksik. Bir de bi'zahmet komedi filmi yapmasınlar. Çünkü bu konuda kabiliyetleri yok.

0|1
    0|0
  • Komedi den başka beceremiyoruz. Bütçeler düşük oluyor nerde bizde aksiyon filmleri oyuncular kaliteli olmuyor bunlar eksik

0|1
    0|0
  • Ne eksik değil ki. Herşey eksik. Oyunculuk senaryo. Yönetmen. Herşey eksik. Hiçbirşey beceremiyorlar

0|1
    0|0
  • Bilimkurguya ağırlık verilmeli böylelikle insanları düşünmeye sevk etmeleri lazım. Aptal aptal aşk işleyip duruyorlar. 250 gram için bu kadar insan birbirini öldürüyor.

0|1
    0|0
  • efekt eksik

0|1
    0|0
  • harry potter tarzı lord of the rings tarzı güzel filmler yapılmalı (kitap olduklarını biliyorum) tabi öncesinde böyle güzel kitapların yazılması gerekiyor

1|1
    0|0
  • Beyin eksik. Abuk subuk işler, hiç bir tane akıllı yapılan film varmı? Romandan çevirilenler hariç söyleyin valla yok gibi birşey...
    2 aydır televizyon izlemiyorum

0|1
    0|0
  • Senaryolar çok vasat. Bir kere korku sektorunde artık şu cinlerle milleti korkutmaktan vazgecmeliyiz. Sahi dabbeyi izleyen insanlari gorunce sonu gelmez bu konularin.

0|1
    0|0
  • kalite eksik ;) o kadsr kalitesizlerin yaninda kaliteliler cok az ;)

0|1
    0|0
    • 3ay

nasıl filmler olmasını isterdin

• 3ay

haci aksiyon da olsa dram da komedi de fark etmez kaliteli olsun yeter ;) ossuruk ossuruk seneryalorla bes para etmez oyuncularla olmasin efektli olanlar adam akilli olsun ;)

• 3ay

eyw usta saol :)

• Kesinlikle dövüş filmi olmalı. Mma ile uğraşan çok yetenekli kişiler var kullanılmalı bir dövüş filmi yapılmalı

0|1
    0|0
  • abicm bizimkiler paranın peşinde
    düşün türklerin idolu recep ivedik
    hayallerinde hep onun gibi filimler var
    sinemaya sanat olarak bakmıyo bizimkiler

0|1
    0|0
  • offff her şey kısaca söylemek gerekirse HER ŞEY eksik yanlış saçma iğrenç berbat mide bulandırıcı :D

0|1
    0|0
  • daha kaliteli olmalı izleyınce agızda tad bırakmalı bıraz hınt fılmlerindenn örnek älınmälı iki sahnede bir cinsellık seks olmamalı topluma uymalı Avrupälı olmamalı

0|1
    0|0
  • Türk sinemalarını bilmem ama türk dizilerinde aşırı derece beynimize hakaret eden mantık hataları var örneğin, arka sokaklar telsizle komiseri arar cep telefonuyla cevap verir tek bunla da kalsa İstanbul da başka polis ekibi mi yok her olaya siz müdahale ediyorsunuz bu tür mantık hataları türk dizilerinden soğumamın en büyük nedenidir.

0|1
    0|0
  • Grafikler ve kurgu.

0|1
    0|0
  • Bilim kurgu yok gibi bişey

0|1
    0|0
  • Karakterine, edebine ve saygısına..

0|1
    0|0
  • bir kere grafik kalite yok hacı

0|1
    0|0
  • Torpilsiz oyuncu
    Kaliteli prodüksyon
    Kaliteli ve ilgi çekici senaryo
    Konu çeşitliliği

0|1
    0|0
  • Yabancılara gore fazla eksik var

0|1
    0|0
  • En alt kesim hedefleniyor

0|1
    0|0
    • 3ay

acabilir misin biraz hocam

• 3ay

Rezalet bir dünya. kelli felli müdürlerin nasıl sapık olduğunu gördüm. yüzyüze bakan arkadaşların birbirlerini eşleriyle aldattığını gördüm. uzaklaştım

• 3ay

eyw hhocam

• Erkekler Devam
    55
Yükleniyor...