Agatha Christie okur musunuz?

Ben yıllardır okuyorum, tüm kitaplarını bitireceğim kısmetse.. en çok Doğu Ekspresinde Cinayet le On Küçük Zenciyi sevmiştim. bu iki kitabı bi gecede okudum.. şu an N veya M yi okuyorum.. Çok akıllı ve yaratıcı bir kadınmış keşke daha uzun yaşasaydı da daha çok kitabı olsaydı.. onunkiler kadar sürükleyici ve heyecanlı kitap görmedim.. peki siz okuyor musunuz? okuyorsanız en çok hangilerini sevdiniz?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Beri gel berii. Roman okumaya bu seri ile başladım desem yeridir. Sonra dünya klasikleri felan öyle gitti. Zamanında ALTIN KİTAPLAR'ın kafasını az şişirmedim polisiye kraliçesi için :)))) Türkçe'ye çevrilmiş 70 kiitabından 65'ini okumuşumdur. Zaten tek solukluk. Şimdi aklıma sıralı arşivim geldi bak üzüldüm birden :s Büyük Dörtler, Beklenmeye Misafir, 16:50 Treni, Sıfıra Doğru ve Doğu Ekspresinde Cinayet, Beş Küçük Domuz, Cesetler Merdiveni .. favorilerim. İlk aklıma gelenler bunlar ama ara ara kısa hikaye tarzında bir çok yazısını da okumuştum. Romanları bile kesmemişti zamanında :))

0|0
    0|0
    • Roger Ackroyd Cinayeti de sağlamdır..

• sağlam olmayan romanı yok ki kadının.. ağırdan alıyorum bitmesin tüm kitaplarını bitirmeyeyim diye.. :)) sonra başa döneceğim galiba

Erkekler Ne Diyor 9

• Agatha Christie romanlarını ortaokul yıllarında severek okurdum.

Hercule Poirot karakteri üzerimde büyük sempati yaratmıştır.

Miss Marple ise sevimsiz kadındı,içten pazarlıklı uyuz bir tipti.

Sir Arthur Conan Doyle ve Edgar Alan Poe'nun eserlerinide tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • dünyadaki bi kaç akıllı kadından biri gerçekten...otobiyografisini incelemeni tavsiye ederimmmmm

0|0
    0|0
  • Ten Little Niggers

The Murder of Roger Ackroyd

Okuyun beyler, katili tahmin etmek sandığınız kadar kolay değil! ! !11BİR

0|0
    0|0
  • süperdir gençken çok okurdum çok sürükleyici polisiye macera

Doğu ekspresinde cinayeti çok sevmiştim

0|0
    0|0
  • Okurum,severim.

10 Küçük Zenci kitabı favorimdir.

0|0
    0|0
  • Okunmalı, iyidir fazlasıyla.

0|0
    0|0
  • dan brawn mehmet uzun orhan pamuk vazgeçilmezlerim

0|0
    0|0
  • hayır hıc okumadım hatta ılk kez duyuyorum dıyebılırm

0|0
    0|0
  • hiç okumadım ama evde raflarda çok kitabı var :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• 10 küçük zenci. ''insan kitap okurken korkar mıymış yahu'' lafımı bana yedirmiştir. filmi var diyorlardı, bilen var mı?

0|0
    0|0
    • onu okurken bende tırsmıştım gerçekten. 90 larda çekilen filmini bulmuştum ama kaldırmışlar siteden. hala çekiliyor on küçük zenci de çekilecek bildiğim kadarıyla.

• bencede en iyi polisiye yazarlarından.

0|0
    0|0
  • kitapları ve kurguları çok basit cinayet romanında katili tahmin etmemek, sonda kitabın sana süpriz yapması gerekir ama onun kitaplarında en baştan biliyorum.

kesinlikle berbat yazmış.

0|0
    0|0
    • yanlış düşünüyorsun.. o kitaplarda katili nasıl bildin anlamış değilim.. neden gizlisin madem bu kadar zekisin?

Yükleniyor...