Sözel derslere nasıl çalışmalıyım?

Ezber yapmak istemiyorum beceremiyorum çünkü.Nasıl çalışabilirim?

0|0
8|7

En İyi Erkek Görüşü

• Yok be yorumları okudum da illa ezber yapmana gerek yok.Dersde hocanın anlattıgına odaklanman yeter bence.Ezberlemeye çalışma o anlatırken sadece dinle arada 2-3 soru sor aklında kalır mesela kendi kendine çalışırkende dikkatini dağıtan etmenleri ortadan kaldır.Bir paragraf okuyorsun mesela paragraf şöyle Osmanlı 1461de otlukbeli muharebesini kazandı.Devletin başında 2. mehmed vardı. Bunu okurken aklından atıyorum ay acaba furkan ne yapıyo mehmet nerde kemal yarın okula gelir mi diye düşünme otluk bir alanda bir ordu düşün savaşa giricekler başında da eğer adı mehmet olan bir arkadaşın varsa onu koy aklında orduların başına bir resim yarat.Çok iyi bir şekilde aklında kalır 3-4 yıl unutmazsın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ezber sakın yapma. Öğrenmeye çalış bol bol oku yazarak çalış. Ses cihazın varsa soruyu ve cevabı kaydet müzik dinler gibi tak kulaklığı dinle faydasını göreceksin görmezsen zaten doktora git... Başarılar

0|0
    0|0
  • gece yatmadan önce ve sabah kalkınca tekrar edersen daha iyi hatırlayacağını farkedeceksin

0|0
    0|0
  • Sözel derslerin hepsini formullerle, tekniklerle anlatan kitaplar var isimlerini bilmiyorum şimdi, araştırıp bulabilirsin internetten.

0|0
    0|0
  • Kendi kafana göre şifreler yaparak çalış.

0|0
    0|0
  • ezberleyerek bol bol

0|0
    0|0
  • ezbersiz olmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• 1. çalışman gereken yeri oku, sesını kaydet kulaklıkla dinle ...

2. '' '' yeri biraz calış kendını vıdeoya çek izle ...

:) ben ole yapyorumm..

0|0
    0|0
  • anlayarak,ezberleyerek ve hatırlatacak bir şeyler bularak çalışabilirsin.

0|0
    0|0
  • Oku anlamaya çalış başarılı olamıyorsan ezberle başka çare yok

1|0
    0|0
  • İlgin yoksa mecbur ezberliyorsun... İlgisi olanlar okuyarak anlıyor, önemli olan konunun dikkat çekmesi yani. :/

0|0
    0|0
  • Yatmadan önce tüm konuları tekrar et o bile yeterli olur .

1|0
    0|0
  • kağıda yaz bir arkadaşını çağır o sorsun sen cevap ver etkileşim önemli.

0|0
    0|0
  • Yıllardır bende bunu arıyorum :D ama tek çaren ezber :D

0|0
    0|0
  • ders çalış işte

1|0
    0|0
Yükleniyor...