Grinin elli tonu kitabını okudunuzmu?

Merak ettim grinin elli tonu serisinin 1. kitabını geçen haftalarda bitirdim. Ilk etrafımdakilere söylediğimde yüzlerini ekşiterek gözleriyle sözleriyle beni kınıyorlardı. Oysaki filmini zileyen onlar ben izlememiştim. Bende bu kitabı daha önce filmi olmadan merak ediyordum okuma listemde idi. Bende herkesin iyi kötü ön yargılarını kulak ardı ederek okudum. Bence kitapda herşey uç noktalarda yaşanıyor bu kötü bir şey gibi gelmedi. Aşk, sevgi, tutku, özlem, sahiplenme benimseme duyguları hat safhada utanma duygusu bile dorukda yaşanıyor ki ben kitabın +18 kısımlarını bile hatırlamıyorum. Bence neyi okumak istersen onu okuyorsun. Filmlerde +18 bölümleri ön plana çıkarıyor olabilir ama bence ilk önce kitabı okunmalı. Kadınlarıda ayrıca küçümseyen bir taraf görmedim. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

• Evet. Okudum iğrençti.
    16% (6)20% (3)17% (9)Oy Ver
  • Hayır. Asla okumam.
    32% (12)53% (8)38% (20)Oy Ver
  • Ön yargılarım olmadan okudum. Tavsiye ederim.
    52% (19)27% (4)45% (23)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
11|10

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar toplum baskısı denilen davranış bozukluğunun altında ezilmişse kendilerine zevkli gelen yahut hoşlarına giden şeyleri başkaları yapınca toplum baskısı denilen davranış bozukluğu gereği bir an da toplum kesilir, toplum baskısı denilen davranış bozukluğu olmayan kişilere karşı. dediğin gibi nasıl bakıyorsan öyle görüyorsun. Sen ne istiyorsan oku, yap, izle herkesin hayatı kendine. Ben ne okudum ne izledim ama beğenmişsen al devam ettir seriyi.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle haklisin. film sadece erotik iceriklerle dolu guygu ask. hic bir şey hissettirmiyor.
    1. kitap erotik ve duygu dolu
    2. kitap duygularin baskin olduğu konularla dolu
    3. kitap ask. duygu Christian ve greyin degistigi anlarla dolu
    Kisacasi okumadan bilemezsin :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• D) Tarzım değil.

1|0
    0|0
  • okumadım filmini de izlemedim zaten

1|0
    0|0
  • Gereksiz bir kitap moda olmuş otobuste bile okuyorlar saçmalığa bak kız içinden ah bacagmi iki ye ayırdı diye okuyor tüm toplumun içinde bu da abazalik bence

1|0
    0|0
    • 3ay

Okadarını bilmem ben evimde okudum. Moda olduğu için değil merak ettiğim için okudum. Kütüphanede belirli bir rafım vardır o rafdaki tüm kitaplarıda merak ediyorum hepsi çok ilginç oluyor şahsen. Teşekkürler.

• 3ay

Okumak güzeldir

• Evett..

1|0
    0|0
  • bir kızın ergenlikte okumasını tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • okudum da izledim de abartacak anormal durum yok

1|0
    0|0
  • Okumadum filminin izledm

1|0
    0|0
  • okumadım

0|0
    0|0
  • Kurani kerim okudun mu?

0|0
    3|2
    • 3ay

Konumuz o mu? Okudum veya okumadım. Bunu merak ettiğin için bu senin sorunun. Okuduysamda kendime okumadıysamda kendime.

Kızlar Ne Diyor 10

• Hayir.

2|3
    0|0
  • Okumadım ama okudum sayılır yani filminden 😂 öneririm kurgusu iyi. İğrenç diyen yalancılar her yerde 😛

1|0
    0|0
  • 3 kitabini da okudum. Kitaptaki cinsellik filmden daha fazla.

1|1
    0|0
  • okumadım okuyan birine anlattırdım :D

1|0
    0|0
  • Bazı geri kafaların tahammül edemeyeceği tarzda bir aşk hikayesi. Evet tam olarak da bir "aşkı" anlatıyor. Ama filmini izlemeye gerek duymadım, çünkü kitapta duygular ön planda ve film gerçekten sadece seks odaklı.

1|0
    0|0
    • 3ay

Teşekkürler benim gibi düşünen birini görmek çok güzel.😍😘

• Okudum güzeldi

1|0
    0|0
  • 3 kitabınıda okudum filmide izledim kesinlikle tavsiye ederim :))

1|1
    0|0
  • Çoğu kişi filminin tercih etti asdfagsh

1|0
    0|0
    • 3ay

İzlemedim belki seri bitince izlerim.😊

• Evet okudum beğendim de ama kadınları küçümseyen bir yer nasıl göremedim anlatsana biraz ksjdjs

1|0
    0|0
    • 3ay

Açıkcası ben göremedim genelinde herkesin hayatında biraz seks vardır oradakide doruk noktasında dediğim gibi. Grey ayrıca aşık oluyor. Kim sevdiği kişiyle en tutkulu şeyleri yaşamak istemez ki?

• 3ay

Sende okumuşun ama boşa gibi ozaman kurallara uymak zorunda olduğun için sende muhtaç bırakılıyorsun. Okuyorsun ama zihnin yeniliklere açık değil. Benim söylediklerimi anlamak bile istemiyorsun. Iyi günler.

• 3ay

Yönetilmek yenilik mi sen özel olarak mı böyle yetiştirildin yoksa kendi çabanla mı böyle mal oldun

• Ergenken okumuştur, çok kalitesiz bir kitap. Ayrıca kadınları kesinlikle aşağılıyor.

0|0
    0|0
    • 3ay

Diğer iki seriyi de okuyacam hatta yan kitabını bilmiyorum bana öyle gelmedi.

• 3ay

Yaratıcılık ve geniş kelime haznesi haznesi gerekiyor. Senin bahsettiğin kitaplar devamı çok rahat tahmin edilebilecek kadar sığ ve yazanlarının kelime dağarcığı 15 yaşında bir ergeninki kadar. Ayrıca o yazanlarının kendilerini ifade etme, sanat icra etme gibi dertleri yok, okuyucu ne görmek istiyorsa onu yazıyor, bunun adı edebiyat değil ticarettir.

• 3ay

Anladım. Elif Şafak okudun mu? Zülfü Livaneli? Ben her çeşit kitap okuyorum bellir bir tarzım elbet var ve kendime göre bazı dikkat ettiğim noktalarda. Ben sadece o tür kitap okuyorum demedim sadece güzel olduklarını söyledim. Bir Dan Brown, Adem Fawer değil tabi o kitaplar ama eğlenceli ve insanı dinlendiren kitaplar bence. Her tür her çeşit kitabı okuyorum inan dediğin çok da doğru.

Yükleniyor...