Mustafa Kemal Atatürk'ü En Doğru Anlatan Kaynak?

Arkadaşlar Mustafa Kemal ile ilgili bir sürü kitap var. Okumak istiyorum ama hangisinin en doğru kaynak olduğunu bilmiyorum. Aramızda okuyanlar veya kitaplar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Hangi kitapları okumalıyım?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Yabancılardan Lord Kinrossu öneririm. Çok ayrıntılı ve tarafsız bir kaynak. En büyük başvuru kaynağım odur :)

Yerlilerden... yani elbette büyük bir tarafsızlık bekleyemeyiz. Cankayanin yazarı Falih Rıfkı büyük nir atatürkçüdür. Ama elbette Çankaya güzeldir. Sevket Süreyyanın Tek Adam serisi de çok ayrıntılı.

Fakat ben Lord Kinross ve ardından da Vamık Volkanın yazdığı Ölümsüz Atatürk adlı kitabı öneririm. Bu kitapta Ataturkun kişilik analizleri de yapılıyor. Benim en favori kitabım bu ikisidir :)

Falih Rifkının Atatürkçülük nedir adlı kitabi ise, Ataturkun fikir hayatını da anlatan değerli bir kitap.

Bunlardan başka daha fazla kaynağa ihtiyacınız olursa onlardan da öneride bulunabilirim. Ama kanımca bu yazdıklarım en temel ve en gerekli kitaplar. Başlangıç için oldukça iyi.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürk'ü Doğru Anlamak
    Sezgin Kızılçeli

Atatürk - Modern Türkiye'nin Kurucusu
    Andrew Mango

Çankaya - Falih Rıfkı Atay

kesinlikle bunlara bakmanı tavsiye ediyorum. kanımca en doğru ve tarafsız kitaplardır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Cankaya super

0|0
    0|0
  • Atilla İlhan - Hangi Atatürk
    Gayet tarafsız bir kitap.

0|0
    0|0
  • Kendi eserlerini okumak daha mantikli olacaktir. Film istersen de zulfu livanelinin veda adli filmini izleyebilirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Kendi eserlerini falan oku oradan bir çıkarım yapman daha doğru olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...