Bu filmin adını hatırlayan, bilen var mı?

Arkadaşlar bir dönem deli gibi film izliyordum. isimler, mekanlar hep birbirine girmiş. bir çoğunu hatırladım buldum, birini aylardır hatırlayamıyorum. dönem dönem aklıma geliyor. buraya da yazayım belki bilen bir kardeş vardır dedim.

şimdi film şöyleydi,

gökyüzü olmayan, yeraltına kurulmuş bir ülke var. buradaki insanlar fabrika gibi yerlerde çalışıyorlar. daima ışıklar yanıyor. bir erkek ve bir kız var çocuk denebilecek yaşta. bunların babaları ortakmış, bir alet icat etmişler. sonra (sanırım) ikisi de ölmüş. kız teyzesi ve küçük kız kardeşiyle yaşıyor. erkeği hatırlamıyorum.
bir gün ülkede kıtlık oluyor. kimse yiyecek bir lokma ekmek bulamazken bu ikisi yanlışlıkla ülkenin kralı/devlet başkanı/imparatoru vs onun evinin deposuna giriyorlar, bir de ne görsünler? şarabından tut bulguruna pirincine kadar her şey var. oradan yemek falan çalıyorlar. muhafızlardan kaçıyorlar vs vs. yakalanmıyorlar tabi.

sonra bir şölen festival gibi bir şey var, muhafızlar zorla kızı seçmek istiyor. kız istemiyor kaçıyor falan. çok net hatırlamıyorum olayları.
sonunda o ülkeden kaçıyor üçü, babalarının icat ettiği aleti de alıyorlar ve bisikletle kaçıyorlardı sanırım. en sonunda bir kapıdan çıkıp normal bizim dünyamıza çıkıyorlar. üçü çimlere oturmuş gökyüzünü izlerken film bitiyor..

hatırlayan var mı Allah aşkına :)))) eig +1 -1 ne isterseniz bendensiniz :D

0|1
1|3

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• City of Ember sanırım o film

1|0
    0|0
    • 3ay

evet evet evet :) :) kahramanımsın çoook teşekkür ederim :) :)

• 3ay

Bilirim o hissi :) Dilinin ucunda gibidir ama bir türlü aklına gelmez :)
      Ben de filmin adını hatırlamak için arşivime baktım valla :)
      Teşekkür ederim bu arada :)

• 3ay

Teşekkürler😊

Erkekler Ne Diyor 2

• Malesef

0|0
    0|0
  • süt kardeşler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!