Nobel Ödülü almış yazarımız Orhan Pamuk hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir tanede olsa kitabını okudunuz mu hiç? Ben şu an ''Kırmızı Saçlı Kadın'' eserinin 151. sayfasındayım. Muhteşem gerçekten çok beğendim kitabı bitirdikten sonrada bununla alakalı Bence yazacağım inşallah. Siz ne düşünüyorsunuz okuduğunuz bir kitabı varsa ya da herhangi birşeyi hakkında bilginiz bahseder misiniz? Ben diğer kitaplarını da mutlaka okumayı düşünüyorum.Nobel Ödülü almış yazarımız Orhan Pamuk hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
3ay Şu üslüpsuz, karakterinizi belli eden yorumlarınızı kendinize saklayınız.

0|1
11|27

En İyi Erkek Görüşü

• canım turnosoludur.
    Şimdi iyi okuyun burayı size hayatta sakınmaniz gereken 2 tip insan söylüyorum;

1) `Nuri bilge Ceylan fotografci abi zaten ondan boyle fotograf karesi gibi film cekiyo yeaaa`

2) 'Orhan Ppamuk ermeni ve kürt katliami hakkinda aciklama yapti ondan aldi nobeli yeaaa'

yukarida gordugunuz insan tipi asagidakilerden hangisidir?

a) liseli ergen
    b) yalapsap okumalarin entelektueli
    c) universiteye yeni baslayip sac uzatip kupe takan cirkin genc
    d) hayatinda hic bir farkliliga degisik sese acik olmayan tip
    e) `ayni tespiti milyonuncu kez yapmaktan geri durmayayim da ne kadar mal ve bos oldugum anlasilsin` insani

1|0
    0|0
    • 3ay

Alfabe yetmez 😄

• 3ay

Teşekkür ederim :)

En İyi Kız Görüşü

• Severim üslubunu ve kitaplarini masumiyet müzesini daha cok sevmistim ben

1|0
    0|0
    • 3ay

Teşekkür ederim ;)

• 3ay

@TürkKızıyız guzel kardesimi sen gelip benim yorumuma laf attin yetmedi bana attin kusura bakmada hem saygin yok hemde ben burda adamin yazdiklari dogrudur filan demiyorum bu adam nobeli aldigi icin ne kadar sen teneke desende bizce önemli bir öduldur en azindan bu saygiyi hakediyor diyoruz. illaha taşlama yapman gerekmiyor

• 3ay

Saygısız olduğum bir şey yok sen asıl insanları hemen aşağılamak derdindesin. Kapasite ve kültüre yapıştırma yapan ben asla olmam. Neyse adamın yaptıkları belli, ödülü neden aldığı da belli. Gerisi hakareti kaldıran ve benimseyen kafalara kalmış. Milletime hakaret ederek alınmış bir ödülün Türkiye'ye faydası yok. Ödülü almak için yaranan insanları aydın diye saymam. Cidden yanıt vermeyeceğim çünkü aynı şeyler üzerinde duruyoruz.

Erkekler Ne Diyor 26

• İyi bir yazar olduğu kesin, birçok eserini de okudum
    En sevdiğim de Kar ve Beyaz Kale'dir. Ama çalıntı eseri olduğu da gerçek.(Maalesef Beyaz Kale) Ayrıca Nobel ödülünü aldığında siyasi bir hareket izlediğini de düşünüyorum ki nu da ülke adına bana ve birçok kişiye göre üzücü bir durumdur...

2|0
    0|0
  • Okumadım okuruz bir ara

1|0
    1|0
  • Bir tek "kar" romanını okudum , onu da cok beğenmedim; sanırım yazarlar tanismak için çok yanlış bir romandi

1|0
    0|0
  • Piraye isimli kitabımı okuduktan sonra Türk yazarlarla devam etmeyi düşünüyorum. Tavsiye edeceğiniz Orhan Pamuk kitabı var mı acaba?

1|0
    0|0
  • Onu bile eleştiriyorlar

1|0
    0|0
  • Bu zatı bilmem ama çoğu ünlü ve yazar bundan yakasilkmiş durumda
    https://www.youtube.com/watch?v=tzA-Q4z1xK0
    https://www.youtube.com/watch?v=pYUkqcSKTOY

0|0
    1|0
  • Ben ne düşünüyorum bilmiyorumda. İlber Ortaylı bu arkadaş için "Türkçe bilmiyor" dedi :)

3|0
    0|0
    • 3ay

orhan pamuk un bir kitabında "imam ikindi namazı saatinde caminin balkonuna çıkarak ikindi ezanını okudu" şeklinde bir cümle geçmesi üzerine ilber hoca dan aldığı ayardır. ilber hoca şöyle ayar vermiştir;
      1. namazın saati olmaz vakti olur. saat ve vakit ayrı kavramlardır.
      2. minarenin balkonu olmaz şerefesi olur. üstelik ezan şerefeye çıkarak değil içeriden okunur.
      3. ezanı imam değil müezzin okur.

ortaya çıkan sonuç şu olmalıdır ki; toplumunun alışkanlık ve kültüründen haberi olmayan bir yazarın doğru eserler ortaya koymuş olması nobel almış bile olsa mümkün değildir.

• 3ay

Bana biraz saçma geldi :)

• Masumiyet müzesi okudum

1|0
    0|0
  • Okumadım ama okumayı düşünüyorum hangi kitabını önerirsin

1|0
    1|0
    • 3ay

Henüz bir kitabını okudum ilk ''Kırmızı saçlı kadın'' ı okumanızı tavsiye ederim.

• 3ay

Tmmdır teşekkür ederim :) peki siyasi görüşü hakkında ne düşünüyorsun sence doğru mu (cvplamak istemediğin bir soru ise özür dilerim)

• Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.

0|0
    1|1
  • Yeni hayat i okudum guzeldi

1|0
    0|0
  • pamuk gibi adamdı

1|0
    0|0
  • Orhan Pamuk' un iyi bir yazar olduğunu düşünüyorum. Nobel ödülü, daha doğrusu Nobel Edebiyat ödülünü alması tamamen politik sebeplerdendir. Ermeniler ve kürtlerle ilgili ortaya attığı iftiralar; kendisinin ya çok cahil ya da vatan haini olduğunu gösterir. Tamam kardeş iyi yazarsın da o Nobel sana göre değil...

0|0
    0|0
  • Ermeni köpeği

1|0
    2|2
  • Okumam. Onun eserlerinden bir cacık olmaz

1|0
    0|1
  • Batı yalakalığı yaparak nobel kazanan biri kitaplarında da batı yanlısı olduğunu görüyoruz

0|0
    0|0
  • birşey düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Bizim yazarımız olsa bizim ülkemizde olur

0|0
    0|0
  • Maalesef batı için fazla doğulu, doğu için fazla batılı bir yazar kendisi...

0|0
    0|0
  • kesinlikle vatan haini.

1|0
    0|1
  • bu şerefsiz haketmedigi halde almıştır

1|0
    0|1
  • Vatan haini

0|0
    0|1
  • Ermeni tohumu

0|0
    0|1
  • Nobel ödül töreninde ne dediğini biliosundur

0|0
    0|0
  • SEN BURDAN COOK TATLI DURUYRSN AMA

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Gerçekten muhteşem bir yazar. stephen kingden sonra favorim.

1|1
    0|1
  • Okuduğum birkaç kitabı var. Ama bu adam Avrupa hayranı, Ermeni soykırımı safsatasını 'güya' destekleyen, milliyetçiliği sorun olarak gören bir ruhsuzdur. Her sanatçının eseri tartışılmaz bir şekilde ülkenin ve dünyanın eseridir, kişinin karakterini ve düşüncelerini beğenmemize gerek yoktur (bkz. Ahmet Kaya). Ancak bu adam Türklüğe ve Türkiye'ye kara lekeden başka bir şey getirmemiştir. Aldığı ödül de sadece sahibinin domuzunu beslediği türden bir şeydir.

1|0
    0|1
  • Kırmızı Saçlı Kadın , Orhan Pamuk'a yakışan bir eser olmamış.. Kar , Masumiyet Müzesi , Yeni Hayat gibi romanlarının yanında bu bir hiç..

1|0
    0|0
    • 3ay

Onları da okuyacağım belki onları henüz okumadığım için bu eseri çok hoşuma gitti

• kırmızı saçlı kadını okudum sadece.. iyiydi

1|0
    0|0
  • Annem bayılır onun kitaplarına ama bana hitap etmiyo benim kafa bilim kurgudan yana

1|0
    0|0
  • Okudugum kitaplari var ama agir tasvirlerinden bazen bunaliyorum. Genel anlamda kurgusu iyi.

1|0
    0|0
  • Tam aydınlanamamış. Ama mum kadar yandığını da görmedim. Olmayan bir soykırımı kabul ederek nobel aldı olay bu kalemini nobele sattı benim aydınım Aziz Sancar, Oktay Sinanoğlu'dur, bunun gibiler (kendisi ve Elif Shapak diye soyadını düzgün dahi yazamayan) değil!

0|0
    0|0
  • bu kitabi cok merak ediyorum onerir misin? okumali miyim

1|0
    0|0
  • Cok samimi bulmam. Hisli gelmiyor bna.

1|0
    0|0
  • Okuyacagim

1|0
    0|0
Yükleniyor...