Tarih anlıyan biri var mı çok merak ettiğim bir soru varda?

Arkadaşlar malum kore savaşında Güney ve Kuzey tarafında çok ülke katıldı Türkiyeden 741 tane ölü 130 yakın kayıp var şimdi merak ettiğim konu aslında çok farklı bu kadar ülke nasıl kordine olup savaşıyolar hangi dili kullanıyolar nasıl haraket ediyolar aynı tarafa nasıl ateş etmiyolar bunların cevabını verebilicek biri var mıdır acaba?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• savaşın dili olmazki

0|0
    0|0
    • 3ay

peki nasıl anlaşıyolar nası kendi müttefiğini vurmuyolar

En İyi Erkek Görüşü

• Savaşlar gerçek anlamda masa başında yürütülür. Bizlere filmlerde gösterilen tarih öncesi devirlerde yapılan saçma sapan (birbirlerine doğru koşturan insanlar ve 2 dakika sonra yaşanan kaos ortamı) savaş sahneleriyle uyuttular. Gerçekte olan ise masa başı ve diplomatik ilişkilerdir. Tabiki de bundan 100 yıl öncesinde cephe savaşları vardı ancak bir başladı mı saatlerce süren, hiç durmayan savaşlar değildi.1-2 saat silahlar atılır, ardından belki günlerce ateşkes olurdu. Bu sırada müzakereler yürütülebilir, çeşitli yeni taktikler uygulanabilirdi.

Eğer eski tip savaşlar arıyorsan 1800'lerdeki Amerikan iç savaşlarına bakabilirsin. Bir köprü veya nehir uğruna yaptıkları garip savaşları inceleyebilirsin. Önemli bir örneği de İyi, Kötü ve Çirkin filminde işlenmişti.

0|0
    0|0
    • 3ay

binlerce ölü var kayıtta 900.000 yakın bunlar ne oluyor ozaman

• 3ay

Yukarıda yazdığımı okudun mu bilmiyorum ama ben cephe savaşı yapılmadığını söylemedim. Aslında örnek olarak en iyi 2. Dünya savaşını verebiliriz. Almanya'nın Polonya'yı işgali, Rusya'ya ilerleyişi bu ilerleyiş sırasında şehirleri yağmalayıp sürekli top atışına tutmaları. Bu şekilde yüz binlerce hatta milyonlarca kayıp oluyor.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Komutanlar birbiriyle anlastiktan sonra sorun yok

0|0
    0|0
  • Nato gibi farkli anlasmalar da vardir illaki

0|0
    0|0
Yükleniyor...