Sizce kadınlar kur'an da?

Dinimizde kadınlar eşit değil erkeklerle. Öyle saçma şeyler varki. Müslüman olduğuma üzülüyorum. Bence kadınlar herşeyden üstün. Bakın açık giyenemez , kocaları dövebelir , kapanmak zorundadırlar şu bu. Değil abi, değil yani.

Güncellemeler:
3ay Bakın din sadece bir araçtır.

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Müslüman olduğum için o kadar mutluyum ki Elhamdülillah. Evet ben açık giyinemem ama erkekler de açık giyinemez. Ha mesleği hamallık veya işçiliktir, zorlanıyordur o zaman açık giyinebilir. İslam'da ne kadar kıyafet gidersen o kadar üstünsün demektir.
    Kocam bana, eğer ben namussuzluk yapmazsam dokunamaz. Kılıma zarar verirse boşanırım.

İslam'ı bilmeden yaşıyorsunuz. Yaşıyor musunuz onu da bilmiyorum gerçi. Artık insanlar sözde Müslüman. İcraatte değil.

2|1
    0|0
    • 3ay

Garip ve dindarsın ama senin yaşantın. Ben hiç dindar olmadım ve olmayacağım. Neyse

• 3ay

Reddediyorsun

• 3ay

Türkçesini alayım lütfen. Ne dediğin anlaşılmıyor.

En İyi Erkek Görüşü

• Haha İslam böyle işte yapacak bir şey yok. Erkekler neyse de kadınlar nasıl müslüman oluyor anlamış değilim

0|2
    3|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kocaları dövebilir diye bir şey yok. Sadece tercüme edenler dövmek kelimesini kullanıyor. Arapça da bir kelime bir çok anlamlara gelebilir. Yani dövmek diye birşey yok bu durumda tercume edilen kelime yanlis. Yanlış araştırmalar sonucu zaten çogu insan boyle dusunuyor İslam hakkında. Müslüman oldugun icin uzuluyorsa, baska bir din secebilirsin. Sectiysen de sorun yok o zaman. Ayrica mahrem diye birsey var. İsteyen kapanabilir isteyen kapanmaz. Benim mahremimi sadece kocam gorsun diyorsa kapanir. Kapanmayan kapanmasin ama namazina orucuna devam etsin yine de.

0|0
    0|0
  • bence önce kendini sorgula neye inanıyorum neye inanmıyorum diye. sonra eleştir daha doğru olur.

1|0
    0|1
    • 3ay

Dindar birisin galiba.

• 3ay

Böyle olmana sevindim neden biliyor musun? Bir şeyleri bilip uzak durmayı biliyorsun.

• kadınlar islamda fazlasıyla aşağılanır.

0|0
    2|0
    • 3ay

Bana göre bunlar yanlış bak ben dinlerin araç olarak görüyorum.

• 3ay

Boyle demeleri saçma.

• Dovemez. Esit olmak. imkansız

0|0
    0|0
  • Müslüman olduguma üzülüyorum ne demektir arkadaş kimse seni islamda zorla tutmuyor.

0|0
    0|1
  • Kadinlar esit degil evet daha onemli yere sahip Kur'an da

2|1
    0|0
    • 3ay

Şüphesiz, müslüman erkekler ve müslüman kadınlar, mü'min erkekler ve mü'min kadınlar, gönülden (Allah'a) itaat eden erkekler ve gönülden (Allah'a) itaat eden kadınlar, sadık olan erkekler ve sadık olan kadınlar, sabreden erkekler ve sabreden kadınlar, saygıyla (Allah'tan) korkan erkekler ve saygıyla (Allah'tan) korkan kadınlar, sadaka veren erkekler ve sadaka veren kadınlar, oruç tutan erkekler ve oruç tutan kadınlar, ırzlarını koruyan erkekler ve (ırzlarını) koruyan kadınlar, Allah'ı çokça zikreden erkekler ve (Allah'ı çokça) zikreden kadınlar; (işte) bunlar için Allah bir bağışlanma ve büyük bir ecir hazırlamıştır.(ahzab 35) bak hep erkekler kadınlardan önce yazılmış ne kadar ayet okuduysam hep aynı şey. bir kere de kadınlar sonrada erkekler yazmadı. bu bir rastlantı değil gayette bilerek yapılmış bir şey tevbe 71e bak orada da aynı şekilde. diğer ayetlerde de aynı. bu sadece basit bir konu daha da aşağılayıcı şeyler var kuranda

• 3ay

@AltınYaprakS ha özür dilerim. Bana dedin sandım. Kusura bakma

Erkekler Ne Diyor 2

• Kuranı bilmediğin belli

2|1
    0|1
  • Diğer dinlerede biraz bakın bence. Her şey islam değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...