En kısa iş deneyiminiz ne kadar sürdü?

Daha önce iki haftada kaçtığım işin, kariyerimin saçmalık şahikası olarak kalacağını sanmıştım. Yanılmışım! 10 gün içinde sona eren (daha doğrusu, akşam saatleri itibariyle sona erecek olan) bir başka deneyimi daha tatmış oldum.

Ha bu arada baştan söyleyeyim manyaklık bende değil. İlk söylediğim işte patron işe ereksiyon sorunlarını anlatmakla başlayıp asılmaya kadar vardırmayı başardı 8 saat içinde; bu seferki zatıalileri ise İstanbul gibi bir kentte 500 tl maaşı layık gördü. Parası yokmuş! İşyeri residansta bu arada!

Neyse, sizin en saçma iş deneyimleriniz nelerdir diye sorayım dedim. Tek şanssız ben olamam bu konuda değil mi?!

0|0
9|9

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel soru..

15 yaşlarında falandım. Tam hatırlamıyorum. Lisenin bittiği dönemler işte.

Teknik lise mezunuydum. Bölümümde okul birincisi olup, aranan bir adamdım. Okuldaki hocam bir gün eve telefon etmiş, ''gel, tam senlik bir iş var'' diye. Gittim. Baktım bir elektromekanik firması. Otomobil üreticilerine yedek parça tedariki yapıyorlar. Beni çalıştırmak istedikleri bölüm Torna atelyesi.. Kabul ettim..

İlk sabah, torna tezgahının önünde incelemelere başladım. Adamlar, resmen 1940 model bir torna tezgahı kullanıyordu. Tornanın fener mili, aşırı derecede salgılı dönüyordu ve hassas iş yapmak imkansızdı.

Kimseye aldırmadan, kısa sürede komple söküp dağıttım tezgahı, yandaki tornada kısa sürede yeni parçalar imal ettim, eksiklikleri düzelttim. Bir de komple boyadım. Çiçek gibi oldu.

Patronun oğlu, usta başı bu arada, 35 yaşlarında falan ama bildiğin bir salak/mal/denyo. Patron babası, bana ''aferin olum'' derken gözleri parıldayan ve sırtımı sıvazlayan ama tek kuruş kıyak yapmayan bir adam. Bütün tesis, benim o yaşta ve sadece bir günde böyle şeyleri nasıl yaptığımı anlayamıyorlar..

İlk gün, tam 3 tane kalıp yaptım tek başıma, ki bu adet bunların bir aydaki adeti.. Kalıphane komple benim. Patronun oğlu fena gıcık oldu bana..

E tabi işe ilk girmişim, ilk günüm. Cebimde yol param yok ve akşamın 8'i olmuş.. vermedi adam, üstüne de bir ton azar yedim. (Halen daha anlayamadım neden diye)

Yüzüne karşı, ''senin ananı avradını s...'' dedim.. Çıktım gittim ve tüm film sadece bir gün sürdü.

1|0
    0|0
    • ahh, bir de zanaat sahibi olanı aşağılayan sermaye sahipleri var değil mi... ne anlama geldiğini bilmeden 'hıyar ağası' demek istiyorum mümkünse.)

• ee kapitalizm işte pekkomik hanım.. Ne yaparsın.. :)

Erkekler Ne Diyor 8

• 2.5 yıl

0|0
    0|0
  • 1 saat sürdü ozaman 12.5 falandım :(

1|0
    0|0
  • Bu konuda biraz şanslıyım sanırım.Çok kısa süreli bir iş deneyimim olmadı.Bu zamana kadar 2 farklı işyerinde çalıştım.İlk çalıştığım yerde 1,5 yıl, ikincisi ise 9 yıldır hala çalışmakta olduğum işyerim...

0|0
    0|0
    • gerçekten çok şanslısın. güvenebileceğim bir işyerine girip mümkünse emekli olana kadar orada kalmak istiyorum, kısmet olur bana da inşallah...

• Olur inşallah,İnsanın karşısına nerede,neyin,nezaman çıkacağı hiç belli olmuyor...

• altı yıl

0|0
    0|0
  • 11 ay

0|1
    0|0
  • şerefsiz patronlar var öyle. benim hiç alakam olmamasına rağmen giyim sektöründe satış elamanı olarak çalışmaya başlamamdı. 1 ay sürmeden ben vınn

0|0
    0|0
    • ya ben de halkla ilişkilere el atayım demiştim ama, kısmet başka sefere imiş... ah ulan ah, zamanında paraları biriktirip ekmek fırını açmak vardı, şimdi olmayacaktı böyle dertlerimiz:))

• niye ya, şöyle işini bilen tirabizonlu ustalar bulsam, kaliteli malzeme kullansam; eh bi de şöyle taze ekmek kokusunu püfür püfür salacak yol üstü bir yere açsam... olmaz mı dersin:)

• yok kaliteli malzeme kullanırsan ekmek fiyatını 1 lira yapman lazım ustayada aylık 1.500 TL den az veremezsin, 600 liradan pişirici yoğurucu derken 4.000 lira onlara de. 5.500 lira sabit giderin var bunların bide sigortası 12.000 Tl sadece işlere harcıcan. açarsında çevre yapman lazım anca o şekil olur. sonra bakkallarla anlaşcan adamlara ekmek verceksin belki öyle

• bir kere gittim ikinciye gitmedim. para konusunda anlaşamadık

0|0
    0|0
  • en kısa isim 2 saat sürdü :) ama o kısa süreden iyi para almıştım.

0|0
    0|0
    • iyiymiş, ne diyeyim:))

• ne yazik ki ozellikle turkiyede bayanlara yonelik tavirlar cok farkli, ise aldiginda baska "is" bekliyorlar ki bunlara karsi ne yazik ki tam olarak bir yasa halen yok. kadin isverenlerin bu tur tacizlerden korunmasi gerekiyor aslinda. maas konusuna gelince de tr de oldugum donemde resmen sadaka verir gibi ucret teklif ediyorlardi mecburen de kabul ediyordum... zor duzen tr de zor

Kızlar Ne Diyor 9

• 15-16 yaşında 2 saatlik bir iş deneyimim oldu :)) annemler pazara girmişti pazarda çok kalabalıktı bende bisikletle girmiyim dedim kenarda durdum orda da bi dede varmış has keçi peyniri satıyormuş sonra ona yardım edip edemeyeceğimi sordu bende seve seve kabul ettim sonra başladım bağırmaya çığırmaya gel vatandaş gellll.. diye tabi gelenler önce beni merak edip geliyodu sonra e hadi peynirde alalım diyolardı sonra alığp gidiyolardı dedeye kazandırdığım için mutluydum parada almadım ama dedecik zorla kahvaltıda yememiz için keçi peyniri verdi kesip teşekküğr ettim ve annemlerle eve gittiydik :))

1|1
    0|0
  • üniversitedeyken büyük marketlerde stand görevlisi olarak çalışıyordum. her biri farklı markette farklı bir üründe oluyordu. orada en kısa şampuan işim olmuştu, 2. gün gitmemiştm işe.

bir de son sınıf stajım için özel bir hastanenin biyokimya laboratuvarını ayarlamıştım. sabah başladım stajdan öğleyi bulmadan kaçtım, gaita kokusuna dayanamadm. kaldı ki bir de ne işlemler yapıldığını görünce eyvah dedim resmen kaçtım :D

0|0
    0|0
  • İşi bırakarak en mantıklı olanı yapmışsın canım.Benim en kısa işim 1.5 ay falan sürdü.Adam sekreteri kovdu.Arkadaşıyla içmek üzere rakı almış benden meze hazırlamamı istedi.Sonra bir gün odasına çağırdı.Yaptığım işi milletvekilleri falan çok beğenmişler de sayem de puan yapmış beyimiz.Beni birden kucaklamaya kalkıştı.Odasından kaçarak uzaklaştım ağladım.İş arkadaşım sahip çıktı yanımdan ayrılma o adama bi daha yaklaşma dedi.Aileme neden çıktığımı söyleyemezdim çünkü babamın başının belaya girmesini istemedim.Neyse çalışmaya devam ettim.Sonra kız arkadaşıma bundan sonra yayın yapmayacaksın sekreterlik yapıcaksın dedi.Arkadaşım mızmızlanınca bunu kolundan tutup fırlattı kanını bilmem naptımın kızı diye.En yakın arkadaşıma haksızlı yapılınca ben de çantamı alıp çıktım.Geç bile kalmıştım oradan ayrılmak için zaten...

1|0
    0|0
  • 3 ay sürdü en kısası..gerzek patronuma şirketteki eksikleri bildiren bir rapor sundum.önemsemedi.sonra fabrika kapandı.suçlu ben oldum iyi mi..ben söylemiştim deyince hakaret etti..bende istifa ettim..gerzek!patron diye herşeyi söyleyebileceğini sanıyor..

0|0
    0|0
    • ya evet, patronların bir de öyle bir egosu oluyor... eski patroncum da mesai saatleri içinde canavara dönüşürdü. ama allah için, hiç hakaret etmedi. gerçi bir tek hakaret etmedi ya, neyse:)

• Bir yaz sürmüştü. Bundan 7 sene önce, politik bir yayınevinden kitap çevirisi almıştım, deneyimsiz ve heyecanlıydım, çeviriyordum öyle evde. Ben çevirirken yayınevi battı, elimde kaldı yarı çevrilmiş kitap :( Elimde kalan iş yüzünden hevesim kaçtı bir daha kitap çevirisi falan kalkışmadım. Çabuk kaçan heves kurbanıyım :)

Kollontai - Kızıl Aşk.. Çevirmiş işte birileri kitabı, satılıyor: link

0|0
    0|0
    • ahhh, yayınevine çalışan çevirmenlerin böyle bir riski var işte. keşke başka yayınevlerine yönelseymişsin... neyse, evren bizden daha iyisini bilir, elbet vardır bunun da bir hikmeti;)

• ilk işim yani en kısa işim 3,5 ay sürdü. ordan 2. işimden teklif geldiği için ayrıldım. 2. işim 5 sene sürdü. kriz döneminde ayrıldım. 1,5 yıl kadar çalışmadım. hamilelik falan... derken doğuma giderken hastane yolunda 3. yani şimdiki işimden teklif aldım :))) bebek kısmetiyle geldi. bebeğim 1 aylıktı işe başladım... 7 aydır da çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • hiç iş deneyimim yok

0|0
    0|0
  • en kısa 1 saat

0|0
    0|0
  • 7gün

0|0
    0|0
Yükleniyor...