Herkes sevdigi bir kitaptan bir alinti paylasabilir mi?

Detay kisa herkes sevdigi bir alintiyi paylassinnn

0|1
10|13

En İyi Kız Görüşü

• Tabii.

Bundan önce ki romantik kuşaktan bır genç kız tanırdım. Adamın birine esrarlı aşk duyduktan sonra, onunla pekala en tatlı bir biçimde evlenmek varken nedense kendi kendine bir takım aşılmaz engeller uydurarak sonunda fırtınalı bir gecede kendini yüksek bir sahilden oldukca derin akıntılı bir ırmağa atıp boğulmuştu. Bunu yüzde yüz kendine özgü bir kaprisle sırf Shakespeare'ın Othello'sına benzemek için yapmıştı. Hatta cok önceden beğenerek seçtiği kayanın görünümü o kadar güzel olmasaydıda bunun yerine dümdüz basit bir su kenarı olsaydı, belki intihar gerçekleşmezdi.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• "Öyle bir hasta insan tipidir ki küçük burjuva, ciddi bir şekilde öğrenilen düşünme tekniği, onda düşüncenin gelişmesini durdurur. Olayların etkisiyle kendisine yabancı bir takım düşünceleri benimsediği olur küçük
    burjuvanın. Ama bu düşünceler onu hasta eder. Örneğin bir cilt hastalığına tutulmuş gibi, sanki böbreklerinde taş varmış gibi olur. O zaman din, karamsarlık, içki, sefahat, rezalet çıkarma, v. b. gibi hastalığı, sancıları dindiren ilâçlara sık sık başvurur."

1|0
    0|0
  • Gerçek aşkını kaybetmek, sağ elini kaybetmek gibi bir şey. Tam olarak böyle bir his. Her şey daha fazla çaba gerektiriyor. O yokken her şey daha farklı hissettiriyor...

0|0
    0|0
  • Yokluğun cehennemin öbür adı usuyorum kapama gözlerini.

1|0
    0|0
  • kalbimden çıkan ritim sesleri , hayatımın aşkına yön verdi. Olmanın en başın da varolmayi seçmek kaderim de üzerime düşenlerden sadece biri.

0|0
    0|0
  • Gerçek aşkını kaybetmek, sağ elini kaybetmek gibi bir şey. Tam olarak böyle bir his. Her şey daha fazla çaba gerektiriyor. O yokken her şey daha farklı hissettiriyor...

0|0
    0|0
  • Şimdiye dek onunla ilgili söylediklerim
    Yan yana getirilseydi tek bir övgüde,
    Yetmezdi şimdiki güzelliğini belirtmeye.
    Yalnızca bizim algımızı aşmıyordu
    Gördüğüm güzellik, sanırım onu yalnızca yaratıcısı anlıyordu.

Dante - İlahi Komedya

0|0
    0|0
  • Veli olmaz kişi taşlanmayınca,
    Sıva endişesi boşlanmayınca,
    Amel çokluğuna yok itibar hiç,
    Kulundan Hâlik’ı hoşlanmayınca

0|0
    0|0
  • Hayatı yaşanır kılan, hayallerimizin gerçek olması ihtimalidir.
    Paulo Cuelho - Simyacı

0|0
    0|0
  • Small keys can open big doors.

0|0
    0|0
  • Once upon a time..

0|0
    0|0
  • Ahmet Batman/Sabah Uykusu..
    Hangi birini söyleyeyim ki; kitabın tamamını yazasım geliyor

0|0
    0|0
  • Yar tüm şiirlerime sebep ettim seni.
    Hakkını helal et

0|0
    0|0
  • "Ne iş yaptın bu dünyada?" diye, rahatça verebilirim yanıtını: "Yalnız kaldım. Kalabildim! Altı milyarın arasında doğdum. Ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından..."

0|0
    0|0
    • 3ay

Sorarlarsa yazıyordu basta :)

Kızlar Ne Diyor 9

• Ne güzelde çökmüştü gece hafif serin dua edesi geliyordu insanın ezanla da sarınca yüreği huzur, gönül hazır ola geçiyordu bir secde haline

1|0
    0|0
  • "Duygularımızı an'da kaybeder, zaman da ararız. Ne bulduğuyla ilgilenmez beyin, bulduğunu gerçek zanneder onunla yaşamak için."

1|0
    0|0
  • ''Ama bazen bir adamın elindeki İncil.. Babanın elindeki viski şişesinden daha tehlikeli olabilir.'' Harper Lee - Bülbülü Öldürmek.

0|0
    0|0
  • "Askerlik öldü general! Sinsi siyasetçilere sirf üniformali olduklari için asker diyemem! Asker
    olduklarini kapimda bekleyen inzibat tegmenleriyle erlerine ögretiniz. Üniformali politikacilardan aldiklari
    telkinlerle bana, Önyüzbasi Selim Pusat’a selam vermiyorlar. " kitabi okumayanlar anlamaz ama neyse 😂

0|0
    0|0
  • “Hayatın bir değişmeler silsilesi ve her değişmenin bir tekamül olduğunu anlamayanlar yobaz kafalı insanlardır.”

0|0
    0|0
  • romeo ve juliet şiddetle başlayan hazlar şiddetle son bulurlar

0|0
    0|0
  • Ben. Umursamaz ve kendi bildiğini yapan kadın. Güçlüyüm ben, derdin olurum. Sen kimsin diye her sorduğunda yanıtım budur erkek birey.

0|0
    0|0
  • "Merak ettiğin seylere dokunman gerekiyor. Parmak uclarinla... yavasca... Böylece nesnelerin sekillerini anlayabilirsin. Soguk vrya sıcak malzemeleri, pürüzlü pürüzsüz yuzeyleri... artık parmak uclarinla görmeyi öğrenmem lazım. "

0|0
    0|0
  • Seni o kadar iyi tanıyorum ki tuttuyun sayıyı bile biliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...