Kitap kurtları buraya?

Sizi en çok etkiliyen kitap yazar veyahut kitap cümlesi hangisidir?

0|0
19|2

En İyi Kız Görüşü

• Türk yazarlarda Oğuz Atay beni bitirir. Cemal Süreya, Turgut Uyar, Nazım Hikmet'de aynı şekilde. Hepsi benim serseri aşklarım. Dünya edebiyatında ise... Stefan Zweig'a bayıldığımı söylemeliyim. Rus edebiyatı çok doyurucu gelir bana. Çehov ve Dostoyevski okumak yoğun bir zevktir bu yüzden benim için. İngiliz edebiyatı ise... Ah işte benim için huzur bu! Jane Austen, Thomas Hardy, Charles Dickens, William Shakespeare. Deliriyorum!

Aklıma söz gelmiyor ama eminim ki düşününce bir sürü Oğuz Atay alıntısı gelir aklıma. Velhasıl, Oğuz Atay okuyunuz.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• yazar olarak ahmet ümittir özellikle romanlarını çok beğenerek okumuştum... kitap cümlesi şu anda aklıma gelmiyor...

0|0
    0|0
    • 3ay

Başkomiser Nevzat olsun kitap cümlesi ağabey :)

• 3ay

oğuz atayı aslında poyraz karayel sayesinde sevmeye başladım kullanıcı adımdan da belli olduğu gibi :)) dizinin zaten bir çok yerinde oğuz atayın adı geçiyor hatta kitap tehlikeli oyunlardan alınmış gibi diyebilirim...

• 3ay

Oğuz atay okyanustur. O okyanustan su icelim icirelim

Kızlar Ne Diyor 18

• ''Son defa, her akşamki gibi dolaşmaya çıktığımda hava kapalıydı, yağmur yağıyordu, çevreyi yoğun bir sis kaplamıştı. Renklerin şiddetini, eşyalardaki kenar çizgilerinin şirretliğini hafifleten bu ıslak havada bir ferahlık, bir huzur hissettim. Yağmur, karanlık düşüncelerimi yıkamıştı sanki.''

Kör baykuş-Sadık Hidayet

0|0
    0|1
  • Hayatımı süslendirmek için intihar süslü hayaller kuruyorum geceleri. Uyuyamıyorum. Gerçi çok takılmıyorum artık uyku sorunuma, bir şekilde uyanmak zorundaydım çünkü. Uyandığımda yanıma uğramadan geçip giden hayallerimi, çocukken elimde oyuncak tabancayla babamın gidişini seyreder gibi izliyorum.

Mustafa Görgüç - Hayalini asan kadın

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet son zamanlardaki benliğimi tarif etmiş. UYUYAMİYORUM :(

• 3ay

okumanı tavsiye ederim etlileyici bir kitap

• "Senin bu kadar mutlu olmana ancak senden bir şey almaya hazırlandıkları zaman izin verirler" -Uçurtma Avcısı

0|0
    0|0
    • 3ay

Zorlarsam hatırlarım belki bu cümleyi.

• Ahmet Batmanın kitapları

0|0
    0|0
    • 3ay

Alelade geliyo o yazar. Saygı duyarım yine de.

• uçurtma avcısı

0|0
    0|0
  • Nazan Bekiroğlu ve Tess Gerritsen

0|0
    0|0
    • 3ay

Nar ağacı güzel midir?

• 3ay

Evet ayrıca mücellayı da öneririm

• 3ay

Teşekkürler. ( Mücellanın kökü cila dır yani parlak. Mücella yüz derler yani parlak yüz. Osmanlıcam iyidir :)

• Sabahattin Ali

0|0
    0|0
  • Caddenin her yerinde insanlar vardı ama boş olsa, Yabancı bundan daha yalnız olamazdı.

0|0
    0|0
  • Kamelyalı kadın

0|0
    0|0
    • 3ay

Duymadım bunu irdelicem

• 3ay

Sanırım senin bana yazman gerekiyor

• 3ay

Takip istegi yolladim

• Ahmet batman sanirim

0|0
    0|0
  • Daha -hakan günday

0|0
    0|0
    • 3ay

Kinyas ve Kayra , azil okudum daha nasıldır?

• 3ay

Bende en özel yeri olan dahadir. gaza diye bir cocugun insan kaçakciligi yapmasiyla ilgili ve hayati o yönde degisiyor. ben kendimde gazayi gördügüm icin güzel okumani tavsiye ederim

• 3ay

Gaza kelimesi bile beni etkiler. Okicam

• Yabanci milenayamektuplar
    Yerli kurk mantolu

0|0
    0|0
  • Tutunamayanlari okuduktan sonra hiçbir kitaptan zevk alamaz oldum ağır ve bitirmesi zor bir kitaptir

0|0
    0|0
  • Yaşar Kemal ve Zülfü Livaneli

0|0
    0|0
    • 3ay

Ama, sen beni evcilleştirirsen, birbirimize gerekli oluruz. Sen
      benim için dünya yüzünde biricik olursun. Ben de senin için dünya yüzünde biricik. " küçük prens"

• Küçük Prens." Bütün yetişkinler bir zamanlar cocuktu ama cok azı bunu hatırlar"

0|0
    0|0
  • Şeker portakalı peki o kadar yolu nasıl gideriz gidiyormuş gibi yaparız

0|0
    0|0
  • uzun bır paragraftı ama benı çok etkılıyor her okudugumda

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...