Komünizm mi? Yoksa Anarşizm mi?

Sizce komünizm mi daha iyi yoksa anarşizm mi?

Peki seçmenizin nedeni nedir?

• Anarşizm
    50% (2)43% (3)45% (5)Oy Ver
  • Komünizm
    50% (2)57% (4)55% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Anarşizimin getirdiği çok farklı durumlar var ben komünizmi seçiyorum ama başka bir şık olmadığı için,içinde bulunduğumuz zamanda komünizmin gerçekleşmesi mümkün değil gibi gözüküyor,fakat bir 400-500 sene önce gerçekleşebilirdi.

0|0
    0|0
  • Ortası yok mu bunun?

0|0
    0|0
  • Hiç biri ...

0|0
    0|0
  • ikisinide tercih etmiyorum çünkü bilmiyorum

0|0
    0|0
  • komünizmin asıl olarak uygulanabilirliği malesef yok. anarşizm ise sonsuza dek mümkün değil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Komunizm.Biyolojide komunite yani "canlıların oluşturduğu topluluk"tan gelir.Temeline bakıldığında aslında kulağa çok hoş gelen uygulamaları vardır.Mesela herkese eşit ücret eşit yaşam koşulları.Üretim makinaları devletin elindedir.Şimdiki gibi büyük şirketler olmayacaktır. Herkes eşit ücret aldığı için girişimcilik ruhu da kaybolacaktır zamanla.Devlet herkese ihtiyacı kadar tüketim maddesi verecektir.Her şey güzel gibi görünüyor dışardan bakınca ama uygulamada hiç bir devlet başarılı olamadı.Kurucusu Karl Marx alman bir yahudidir.Materyalisttir kendileri.İslam ülkelerinde ve çoğu hristiyan ülkelerde uygulanamamasının en büyük nedeni sanırım temelinde materyalizmin olması.En çok dikkatimi çeken de dünyada gerçekleşen en mühim olayların perde arkasında hep siyonistlerin olması.Kapitalizmin kurucusu da onlardır keza.Anarşizme gelirsek ütopik bir şey bence.Hiç bir zaman uygulanamayacaktır.Gerçekleştiği anda kendimizi sokak savaşlarının içinde bulacağız.Şiddet,tecavüz vs kol gezecektir.İnsan,içindeki kötü bütün duygulardan tamamen arındırıldığında ancak uygulamaya konulabilir.Kabil'in Habil'i öldürdüğü günden itibaren anladık ki insan sanıldığı kadar masum bir varlık değil

1|1
    0|1
  • ne kadar saçma bir soru...

komünizm mi kaldı doğduğu topraklar bile kapitalist oldu.

anarşizmi ancak teröristler ister, anarşizmin olduğu yerde güven yoktur, iş-aş yoktur.

0|2
    0|2
  • Devlete neden ihtiyaç duyarız? Üretim araçlarını kim elinde ve neden tutmak ister? İnsanların temel ihtiyaçlarını kimler ve nasıl belirler?

İnsanlar sınıf bilinci içerisinde ortaklaşa yaşama ülküsü içerisinde olduğunda komünizm;

İnsanlar mevcut yaşam biçimleri içerisinde gerekli olan bütün bilgiye sahip ve gereken bilinçle adil olduğunda da anarşizm gerçek olur.

Bugün kapitalizm bizleri anarşiye sürüklemektedir. İnsanlığın en nihai amacı anarşizm'dir. Ancak bunu sosyalizm, küreselleşmesi yoluyla da komünizm ile gerçekleştirdiğinde en azından insani değerleri göz önünde bulundurmuş olabiliyoruz.

0|0
    0|0
  • bu soruyu zenginler sevmeyecektir

0|0
    0|0
  • En iyisi Atletizm. ;)

0|0
    0|0
  • İlginç ve enteresan bir soru ile karşı karşıyayız.

0|0
    0|0
  • ikisi de aynı şey sayılır birinin temelinde diğeri var

0|0
    0|0
Yükleniyor...