Bir filmin en önemli şeyi senaryo-senarist değil midir? Yönetmenlerin ismi neden senaristin önüne geçer?

Kanımca filmi izlettiren, o muhteşem senaryoyu yazan, zekasıyla yoğuran senaristtir ama yönetmen her zaman daha ön planda senaristten. Niçin bu böyle?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Valla ben de hiç anlamıyorum. Ben hep konularına göre seçip izliyorum filmleri

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yönetmen ve senarist eşit öneme sahip bence. Sonuçta senarist yazdığı senaryoyu perdeye iyi bir şekilde yansıtamayabilir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Çok yanlış düşünüyosun

0|0
    1|0
  • Hiç gerçek bir senaryo gördün mü? bilmiyorum ama sana şöyle anlatayım bütün senaristler filmi izledikleri zaman ben böyle birşey yazmadım ki derler... Filmi görsele döken orada gördüğün herşeyin olmasını sağlayan yönetmendir. Senarist belki müstakil bir ev düşünmüştür yazarken ama yönetmen onu apartman dairesine taşır... bu yüzden...

0|0
    0|0
  • En iyi Yönetmen John Ford

0|0
    1|0
  • Bence oyuncular çok daha ön plana çıkıyor:)

0|0
    0|0
  • Pratik her zaman teoriden üstündür. O yüzden Yönetmen daha önemlidir. Senarist düz metni yazar. ama Yönetmen nasıl oynanılacağını ve dekorları belirler

0|0
    0|0
  • Yönetmenin görevinin ne olduğu araştır anlarsın.

0|0
    1|0
  • Tam aksine filmi film yapan yönetmendir

0|0
    0|0
  • Kesinlikle öyle zaten

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• çünkü o yazıların duygularını seyirciye aktaran kişi de yönetmendir oyunculuk tam yapılmazsa yazının hiç bir önemi kalmaz

0|0
    0|0
  • Konusu güzel olup da izlenmeyecek kadar sıkıcı filmler var
    Yönetmen önemli. Saçma sapan bir konu bile iyi bir yönetmen sayesinde çok iyi olabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...