Neleri yanlış biliyoruz ?

Örneğin biberin bir meyve olduğunu salatalık ve domatesin meyve olduğunu (sebze)değil biliyormuydunuz veya neleri yanlış biliyordunuz şimdiye kadar ?

Güncellemeler:
İlkokuldan beri Güneş sisteminin 9 gezegen olarak öğretildiğini ama son yıllarda plüton un gezen olmadığının tespit edildiğin güneş sisteminin 8 gezen olduğunu biliyorumuydunuz neleri yanlış biliyoruz ?

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• nesneleri aslinda ters gördüğümüzü,görüntüyü beynimizin düzelttiğini öğrendigimde cok sasirmistim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• evet domatesin ilk çıkışı yeşilimsi bir meyvedir biliyorum ebesinin nikahından beri..

0|1
    0|0
  • Önünde sonundayı eninde sonunda biliyordum. :)

0|0
    0|1
  • herşeyi yanlış biliyorum :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Mesela Komplo teorisi deyimini kullanırız..

Gerçekte komplonun teorisi olmaz..

Yine mesela tolerans kelimesi türkçemizde hoşgörü olarak algılanır..Gerçekte tolerans acıya katlanmaktır..

0|1
    0|0
  • ''Eşek hoşaftan ne anlar.'' Gerçeği '' Eşek hoş laftan ne anlar.'' olacakmış:D

0|1
    0|0
    • Doğru biliyosun arkadasım,hoş laf değil hoşaftır doğrusu

• Ne bileyim Atalay demircinin gösterisinde atalay demirci ''Eşek hoşaftan ne anlar.'' dedi Ordaki herkes tok aslı '' Eşek hoş laftan ne anlar.' olacak dedi. O yüzden dedim yani:)

• Einstein ışık hızının evrenin hız sınırı olduğu fikrini ortaya atmış ve bilim dünyası tarafından kabul görmüştür.Ancak bunun yanlışlığı ispatlandı atom altı parçacığı olan nötrino ışık hızından daha hızlıdır. Biliyormuydunuz?

0|0
    0|0
Yükleniyor...