Kiliseye gittiniz mi?

Kiliseye girdiğiniz an ne hissettiniz? En çok ne dikkatinizi çekti?

0|0
13|14

En İyi Erkek Görüşü

• Gittim. Foto bile çekindim :) Dikkatimi çeken duvarlardaki tabloların bir tanesinde Hz. İsa'nın öğrencilerinin (Hristiyanlar farklı bir şey diyor hatırlayamadım) ayaklarını yıkıyordu. Bunun anlamını orada ki görevliye sorduğumda Hristiyanlıkta kibrin çok büyük bir günah olduğunu, bu yüzden Hz. İsa öğrencilerinin ayaklarını yıkarken onlara kibirli olmamaları gerektiğini öğretiyormuş.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Bir tane Koreli kadın açtı kapıyı.Normal ev gibi döşemişler.Birileri geldi işte, genç yaşlı.Ama en küçük bendim.İncil verdiler.Zaten hocamız yollamıştı bizi oraya, asıl amacım İncil almaktı beleşe :D :D 2 tane de Hz.İsa'nın hayatını anlatan belgesel film verdiler.Onları da izledim çoktan.. Sonra yukarı çıktık, ilahiler söylendi, hoşuma gitti.Sonra Hz.İsa'nın etini temsil eden ekmek ve kanını temsil eden şarap içtiler.Ama bana vermediler.Zaten istemezdim.Bir de kendi aralarında para topladılar.ama benden almadılar.Pek farklı bir duygu hissetmedim..

0|0
    0|0
  • sumela manastırı olurmu:)

0|1
    0|0
  • Cok gittim bana hep soguk geliyor kiliseler

0|0
    3|0
  • yurtdışında girmiştim ilk kez kilise içine ve cam tabut içinde isa heykeli ilginçti mum yakma olayı da çok hoş hatta elektrikli mumlar getirmiş adamlar gülmüştüm ona

0|0
    0|0
  • Egede bir köy kilisesine gittim,kimsecikler yoktu.Bağış kutusunun yanına bırakılmış kağıt paralar dikkatimi çekti...Demekki bu köyde insanlar birbirine güveniyor dedim.

1|0
    0|0
  • evet gittim on yıl önce meryem ana kilisesine subhaneke okuyup çıkmıştım.

2|0
    0|0
  • Evet gittim çok dikkatimi çeken bişey hatırlamıyorum.

0|0
    0|0
  • Gittim. Mistik bir havası var.

0|0
    0|0
  • Gittim ama çok dikkatimi çeken birşey yoktu.

0|0
    0|0
  • giderim.

0|0
    0|0
  • evet gittim.

0|0
    0|0
  • Ermeni katolik klisesine gidiyorum

0|0
    1|0
  • çoooook gittim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• İstanbul'da gitmiştim, kafandaki şapkayı çıkar diye sert bir uyarıyla karşılaşınca önce afallayıp ardından evet şeytanın yuvalarından birisi de burası olsa gerek diye düşünüp o iğrenç havayı soluduktan sonra çıkmıştım dışarı. Camide de hocanın "yanacaksınız, gözünüzü oyacaklar, lime lime doğrayacaklar sizleri" sözünden sonra orasının da kiliseden bir farkı olmadığını anlamış ve aslında bu gibi yerlerin, gerçek dinden uzak ,sadece korkuya dayalı mistik bir yer olduğu kanaatine varmıştım.

1|0
    0|1
  • gittim biçok değişik yerde hemde.hepsinnde mimarisi dikkatimi şeyetti

0|1
    0|0
  • Baba, oğul ve kutsal ruh.

1|0
    0|0
  • hiç gitmedim zaten gelen gecen jesus jesus diyo saka bir yana gitmek isterdim ama bir gün gidip göreceğim yerlerden biri :)

0|0
    0|0
  • turistik olarak her gittiğim şehirde (yurtdışında) giderim. estetik ama ruh yok. oğulu da görmedim.

0|0
    0|0
  • Evet kiliseye gitmiştim İzmir'de...

0|0
    0|0
  • Bedava şarap içmek için giderdik heyy gidi günler heyyyyy :D

0|0
    0|0
  • Gittim ama görme amaçlı, ibadet için değil yani. İlk önce sanatsal yapısına dikkat ettim. Güzeldi...

0|0
    0|0
  • ne gitcem ya kiliseye falan Camii'ler dar mı geldi ?

0|0
    0|0
  • Bir ara uğramıştım.

0|0
    0|0
  • Yok hiç gitmedim gidecek olsam cami var

0|0
    1|0
  • gitmedim hiç

0|0
    0|0
  • başka inancın ibadethanesini gezdim