Deri mont nereden alınır?

Deri mont..

Bir parça asiliğin göstergesi ve güçlü karakterin dışa vurumu belirtisi. Yolda yürürken ben buradayım demek..

Demek de...

Ulan be kardeşim.. Tamam, kırdım kafayı. Eşek yüküyle para feda edip bir deri mont uydurayım dedim kendime. Şöyle siyah veya koyu kahverengi, fazla parlamayan, omuzları apoletli.. Piyasada ne var ne yok; bir dolanayım dedim bu gün..

Arabayla hergün önünden geçiyorum, şu "derimod"a bir uğrıyayım dedim. Kapıdan içeri adımımı attım. Sağolsun tezgahtar kız samimi karşıladı beni;

+ Buyrun, hoşgeldiniz..

- Sağolun.. Ben şöyle taş gibi bir deri mont bakmıştım. Şöyle omuzlara oturan cinsten bla bla bla..

+ Hımmm. Şunlar var şunu deneyin..

Olmadı, istanbul kazan ben kepçe, dolanmadığım yer kalmadı. Yok Allah yok..

Demem o ki: Yahu bizim deri endüstrisi bu kadar mı zevksiz be kardeşim? Böyle acayip acayip modeller, kesimler sanki mont değil gömlek gibi, kağıt gibi deriler. Denediğim her mont o kadar iğrençti ki, giydiğin zaman bir acayip hissediyorsun kendini. Deri montun hası, biraz ağır olur ama bunlar resmen kağıt gibi. Omuzlarından sarkıyor adamın. Hatta ortalık, farklı tasarım adı altında uyduruk-saçma modellerle dolu. Giydiğin zaman beli karnına çıkıyor resmen. Profilden de ortasından sıkılmış diş macununa benziyoRsun. 400 liradan başlıyor hatta. Bir de matrixvari modeller var onlara hiç değinmiyorum bile...

Velhasılı kelam, koca bir günü, değişik yerlerde heba etmeme rağmen bulamadım adam gibi bir mont..

ne kadar deri tekstil stilisti varsa burdan sesleniyorum, insan olun biraz!

Siz olsanız ve kaliteli bir deri mont almayı kafayı koysanız, nerede bulursunuz?

0|0
11|6

En İyi Kız Görüşü

• Erkekte deri ceket mont vs. hiç sevmiyorum.Cıksss sen zaten yakışıklısın bence hiç gerek yok kardeşim.Paran cebinde kalsın bırakta...

0|1