Klasik Türk romanlarına ne kadar aşinayız?

Arkadaşlar merhaba. Aşağıda bir başyapıttan alıntısını paylaştığım paragraf, sizce hangi usta edebiyatçımızın romanına aittir?

“Talihimizin en hazin tarafı neresidir, biliyor musun Mümtaz? İnsanın yalnız insanla meşgul olması. Bütün bina onun üzerinde kuruluyor; dışarıda ve içeride. Farkında olsun olmasın, insan insanı malzeme gibi kullanıyor. Kinimiz, garazımız, büyüklük arzumuz, aşkımız, yeisimiz, ümidimiz hep onunla.” Klasik Türk romanlarına ne kadar aşinayız?

• Ömer Seyfettin
    43% (33)39% (13)42% (46)Oy Ver
  • Yahya Kemal Beyatlı
    16% (12)9% (3)14% (15)Oy Ver
  • Samiha Ayverdi
    4% (3)3% (1)4% (4)Oy Ver
  • Ahmet Hamdi Tanpınar
    32% (25)33% (11)33% (36)Oy Ver
  • Abdülaziz Nesin
    5% (4)16% (5)7% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• Ben içerik ve ele alma özgünlükle fikir yürüttüm ömer seyfettin geneldr hikaye
    Yahya kemal dili bu şekilde kullanmaz
    Diğerleride aynı şekilde AHT ı seçtikten sonra mümtaz karakteri geldi aklıma HUZUR romanından

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ömer Seyfettin'i çok severim. Onun hikayeleri çocuk hikayesi değildir. Yetişkinler içindir. Her hikayesinde farklı bir mesaj vardır.

0|1
    0|0
    • 3ay

Genelde çocuklar için ama.

• 3ay

Ben fabl ı örnek gösterdşm küçükken çok okuduğum için tercih kelimesini kullandım gerçi her ders kitap bitirirdim 1-2 ye giderken bile çok hızlı okurdum kimse inanmazdı özetini anlatıncaya kadar

• 3ay

@hesapsahibiyim elbette yetişkinlerinde alacağı birçok ders var hikayelerde. Ama tarz ve konuşar itibariyle en fazla lise seviyesinde. Zaten öyle olmasaydı 100 temel eserler arasına girmezdi. Tabi seyfettinin bütün hikayeleri için geçerli değil. Bazı kitapları.

• bilmiyorum aslında ne kadar ayıp ama bu soru bana bu konuda eksik olduğumu okuyup öğrenmem gerektiğini hatırlattı..

0|1
    0|0
  • ahmet hamdi tanpınar huzur kitabı

0|1
    0|0
  • Ahmet Hamdi Tanpınar dedim ama hiçbir fikrim yok...

0|1
    0|0
  • Mümtaz karakteri Ahmet Hamdi Tanpınar'ın "Huzur" romanına aittir efenim 😌

0|1
    0|0
  • Ahmet Hamdi Tanpınar 'ın huzur adlı romanı 😉

0|1
    0|0
  • Edebiyat benden sorulur

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ahmet Hamdi Tanpınar

0|1
    0|0
  • Gol Kralı, Tatlı Betüş, Zübük, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz romanlarıyla Aziz Nesin'i oyladım.

0|0
    0|1
  • yerli roman okumam

0|0
    0|0
  • Ahmet Hamdi Tanpınar

0|0
    0|0
  • Yaşar Kemal

0|0
    0|0
  • Ahmed Hamdi tabiki :)