Tiyatro hakkındaki genel görüşleriniz nelerdir ?

Evet arkadaşlar, toplumsal olarak tiyatro ya çok fazla ilgi göstermediğimizin sanırım bir çoğumuz farkındayız. Sizce neden toplum olarak tiyatroya az bir ilgi gösteriyoruz ?

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• ben iyi temsillerin boş kaldığına inanmıyorum. yeter ki beğeniyi yakalayacak başarılı işler çıkartılsın. üniversite yıllarında 4 yıl tiyatro yapmış biri olarak diyebilirim ki biz seyirciyi çok rahat toplayabiliyorduk. şimdi de başarılı gruplar oldukça fazla seyirci çekiyor...devlet tiyatrolarından çıkan işleri tiyatro sananlar soğumuş olabilir tiyatrodan ama o ayrı:)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• evden bir zahmet çıkmayı gerektirir.

özel tiyatroların çoğunun biletleri ateş pahası, 4 kişilik bir aile gitmeyi denese 3 haneli rakamları gözden çıkarması gerekir.

devlet tiyatrolarındaki oyunların çoğu gerçek anlamda ilgi çekmeyi başaran çalışmalar değil. ilgi çekenlere ise bileti ara ki bulasın, biri sırf gcııklığına aylar öncesinden tüm biletleri topluyor sanki.

yoksa aslında türk insanı tiyatroyu seviyor bence. meddahlık kültürünü yaratmış milletin evlatları, birebir gözünün önünde canlandırılan hayatları keyifle izliyor. sadece, şartlarımız çok uygun olmayabiliyor ne yazık ki bazı durumlarda...

1|0
    0|0
    • Belkide haklı olduğun noktalar var evet özel tiyatrolarda ortalama 1 bilet 30 liradan başlıyor, fakat 10 liradan başladığı zamanlarda oldu bu devirlerde fakat gene bom boş sahneye oynadılar, bu sefer masraflarını çıkarmak için bilet fiyatlarını yükselttiler, ama bence biz de biraz daha ilgi göstersen fiyatları düşer diye düşünüyorum, yanlış bir düşünce ise affola

• sana antitezde bulundum sevgili arkadaşım... :((

• Ahahaha o biletleri her türlü toplardım. Yeni oyun çıkartsınlar artık. Sıkıldım yani. Özel tiyatro konusunda katıldım.

• Özel tiyatrolar pahalı... 30 tlye bilet mi olur ..

0|0
    0|0
  • Güzel oyunlar çok pahalı..

0|0
    0|0
  • Bence bu ilgisizliğin teknolojiyle alakası çok..

0|0
    0|0
  • Sinemadan çok tiyatroya gitmişimdir. Herkes gitmesin boşver.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• çünkü iller düzeyinde insanlar ulaşamıyo...özel tiyatrolar pahalı!

üni. yıllarında ankarada haftada en az 2 oyuna giderdim...

çok ucuz ve kaliteli oyunlar izledim..tiyatro ayrı bi kültürrrrrrrrrr

0|0
    0|0
  • televizyona o kadar mahkum olduk ki başka bişey aklımıza gelmiyo.halbuki ne müthiş bişey tiyatro.bikaç metre önünde canlı canlı bi oyun sahneleniyo.bunun keyfi bambaşka.

0|0
    0|0
  • Toplumu bilmem ama ben haz etmiyorum tiyatrodan. Sinema yı tercih ediyorum. Tiyatro'da oyuncunun , en arka sırada oturan izleyici de duysun diye yüksek sesle konuşması tüm konsantremi dağıtıyor. El, yüz her şey abartıdır tiyatrocularda.. Nedeni de yine aynı, koltuklarda oturan herkes ne demek istediğini anlasın diye.

Çok az iyi oyun seyrettim. Beni açmıyor desem umarım oyuncu arkadaşlar darılmaz.

Sahneye çıkıp " çok oynuyorsun, oynama !" diyesim geliyor..

0|0
    0|0
  • artık tiyatroya ilgi azaldı. internetin bunda büyük etkisi var.

0|0
    0|0
  • Tiyatro kültürü gelişmemiş ve bu kültüre ilgi duymayan bir milletiz.Nejat Uygur'un tiyatro gösterilerini çok severim.O tarz tiyatrolar sevilirdi ama şu sıralar o kalitede tiyatro yapan var mı bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • ben kendi adıma konuşursam tiyatroyu seviyorum ve fırsat buldukça giderim...ama sevgili pek komik arkadaşımın tezine antitez yapıp Türk insanının tiyatroyu çok fazla sevmediğini önemsemediğini düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • Eğlence anlayışı, ayrıca yeni nesilin tiyatro ile çok da tanışıklığı olduğunu sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Tiyatrolardan sıkılıdkları için olabilir

0|0
    0|0
    • Nesinden sıkılabilinir ki her sahne birbirinden farklı sonuçta ?

• kultur meselesı bızde tv varken sacma sapan yarısmalar varklen tıyatroya kım gıder

0|0
    0|0
Yükleniyor...