Müziğin sanatın matematiği olduğu bence yanlış sizce?

Tamam yine hesaplamalar var ama daha çok mantık üzerine kurulu bence matematiği değildir mesela benim matematiğim çok kötü lisede 30 dan fazla almışlığım yok ama müziği takır takır yapıyorum o yüzden yanlış bir yargı bence

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Matematik derken ele alınan şey mantık zaten. Mantık matematiğin bir konusudur.

0|1
    0|0
    • 3ay

matematikteki mantık sosyolojidede işleniyor

• 3ay

Ben de bulundunuz demedim zaten. Olaya gelince haklısınız. Müziğin matematiği vardır ancak ruhla yapılır.

• 3ay

katılıyorum.

Erkekler Ne Diyor 2

• Matematik zekaya bağımlı işletmeye dayalı bit beyin fonksiyonu, müzik yapmak ise kabiliyete bağlı bir genlerden gelen otamasyon durumu.. Yüksek matematik çözebilirim ama müzik yapamam çünkü duyma yeteneğim yok.. Ancak görme yeteneğim var resim yaparım..

0|1
    0|0
    • 3ay

hmm anladım Teşekkür ederim :) benim aslında matematiği yapamam diye bir şeyim yok hocalar hep temelimin eksik olduğunu bunu tamamlarsam matematiği çok kolay çözebileceğimi söylerlerdi zira temele dayanmayan nadir konularda soruları ilk cevaplayan ben olurdum hep. Müzik konusunda genlerin anne tarafımdan geldiğini düşünüyorum dedem dabruka çalarmış çok ve benimde ritim kulağım çok iyidir baba tarafındanda gelmiştir belki çünkü baba tarafından akrabam londra da keman çalıyor babamda hiç resim ve müzik kulağı yoktur veya belli etmiyor bende ikiside var müziğe yeni başladım 2-3 ay oldu ama önceden çok resim çizerdim resim hocam güzel sanatlar fakültesine istersem girebileceğimi söylemişti hatta sporda sanırım gene giriyor babam gençliğinde çok spor yapmış annemde voleybol oynamış bende 6 farklı dalda spor yaptım bir devam ettirdiğim 8-9 yıldır at binme var ama şunu farkettim insan bir şeyi isterse yeteneği doğuştan olmasa bile gerçekten isterse başarabiliyor.

• 3ay

Ancak bir gördüğüm şeyi anında fotoğraf gibi çizerim.. Her türlü el işini yaparım ama müzik deyince gerçekten olmuyor.. Yoksa gitar çalmayı çok istedim ama olmadı

• 3ay

Hayırlısı olsun o zaman resim yeteneğide küçümsenecek bir şey değil hele sizin dediğiniz gibiyse :)

• Matematik sayıları toplayıp cıkarmaktan ibaret degildir :) Elinin 10 cm oldugunu söylediklerinde eline bakıp tüm bedeninle oranlayıp bedeninin 1.80 oldugunu söyleyebiliyorsan buda bir matematiktir. Bize sadece kagıt üstünde matematigi gösterdiler.

0|1
    0|0
Yükleniyor...