Müzik insanı öldürüyor mu?

Özellikle çok iyi sanatçıların çok erken yaşta öldükleri ve çoğununda akıl sağlının git gide kötüleştiği söyleniyor müzik insana zararlı mı yoksa? hadi tartışalım

0|0
21|27

En İyi Erkek Görüşü

• B. B. King 90 yaşında öldü, Lemmy Kilmister 70 yaşında öldü, Ronny James Dio 68 yaşında öldü, Eric Clapton 71 yaşında hala sahnede, David Gilmour 70 yaşında hala sahnede, David Coverdale 64 yaşında hala sahnede, Mazhar Alanson 64 yaşında hala sahnede, Fuat Güner 68 yaşında hala sahnede, Özkan Uğur 62 yaşında hala sahnede. Daha sayayım mı :p

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 26

• O duyguyu dinleticilere aktarmak için bişiler kullanıyolar yürekten söylemek için konsantre olmak için oda zarar veriyor

1|0
    0|0
  • 27 yaş laneti bilimsel olark kanıtlanmış lanettir. yapılan araştırmalara göre insan beyni gelişimini 27. yaşına kadar sürdürmekte, daha sonra düşüşe geçmektedir.

en çok amy winhouse öldüğünde üzülmüştüm yav https://www.youtube.com/watch?v=7CYE0DYIbaw

1|0
    0|0
  • Tartışmaya bile değmeyecek kadar saçma ve yanlış bir konu başlığı. Senin kastettigin insanları öldüren müzik degildi zayıf kişilikleri ve özellikle edindikleri iğrenç madde alışkanlıkları. Bu gün Türkiyede sanatçılar arasında madde kullanımı adet gibi bir şey olmuş. İster müzisyen olsun ister iş adamı ister tıp doktoru... Hiç farketmez ki madde kullananların sonu eninde sonunda acı bir ölüm olur. Bunda müzigin zerre kadar kabahati yok.

0|0
    0|0
  • genelde erken ölenler rock starları, hüzünlü söz yazarları, uyuşturucu bağımlıları...
    bunları ypan sıradan insanlarda erken ölüyor zaten😂

1|0
    0|0
  • Yani müzik yapmak gerçekten zeka işi. Delirtme ihtimali var sanırım. Kafanda notalar kuruyorsun onların ses karşılığını düşünüp birleştiriyor besteler yapıyorsun çok zor bir şey bu. Matematiğin sanat hali müzik.

1|0
    0|0
  • Bilakis dinlediğimiz müzik ruhumuzu bedenimizi yansıtıyorsa bu bize yaşama sevinci ve mutluluk verir.

1|0
    0|0
    • 3ay

müzik türüne göre değişiyor bence özellikle black metal çok iç karartıyor ve insanı çürütüyor bence

• 3ay

aynen yanında b, r de kahve çikolata muhteşem gidiyor

• 3ay

Evet birde sevdiğin bir kitap...

• Belki de,

1|0
    0|0
  • Müzik ekstra enerji ister yani çok fazla enerji tüketir tabi bu her sanatçı için geçerli değil müziğe kendini çok iyi veren sanatçılar için geçerlidir. Örnek olarak Barış Manço vs.

1|0
    0|0
  • müzik ruhun gıdasıdır ve ayriyetten bunu kise bilemezki eceli gelen gidiyor dünya bir tiyatro sahnesi rolü olanlar oynamaya devam ediyor rolü bitenler sahneden ayrılıyor sen müziğinden soğuma devam et

1|0
    0|0
    • 3ay

aslında tiyatro bir dünya sahnesi bence :)

• 3ay

abe kaynana naptın bize de naptın bizeeee biz birbirimizi çok sev... Haydeeeee :D :D

• 3ay

tey teeyy teeeeeeeeyyyyyyy :D

• Müzik değil uyuşturucu kullanıyor çoğu müzisyen ondan dolayı erken gidiyorlar.

1|0
    0|0
  • Hüzülü müziklerin etkisi var

1|0
    0|0
  • amaaan koy dotune rahvan gitsin

1|0
    0|0
  • Doğru müzik yaşam kaynağı

1|0
    0|0
  • fazla göz önünde olmak onları uyuşturucuya itiyor hepsi bu

1|0
    0|0
  • Aksine ruhu besliyo

1|0
    0|0
  • öldürürmü bilmiyprum ama uzun yaşamadıkları kesin.

1|0
    0|0
  • Çok zararlı kanka

1|0
    0|0
  • Aksine müzik ruhu besler ne öldürmesi :)

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Kader iman bence cevabı🙂

1|0
    0|0
  • Neresini tartışacaksin bu saçma sorunun

0|0
    2|0
  • Her sabah kahvaltıda 100 gr beyin yemeni öneriyorum bunu 1 yıl boyunca devam ettir.

0|0
    0|0
  • Ne dion sen krdş

0|0
    0|0
  • İnsanı erken yaşta öldürecek olayları yasadıgı için müzik yapıyor, çünkü o ruhla o heyecanla besleniyor ve müzikleride bu heyecandan olusuyor. En sonunda da dayanamayıp ölüyor.

1|0
    0|0
  • damar müzik dinlersen

1|0
    0|0
  • He öldürür sen dinleme 😂😂

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Gıdalar nasıl bedenimizi besliyorsa, müzikte ruhumuzun besini. Müzikle , genel olarak sanat dallarıyla uğraşan insanların yaşıtlarına göre çok daha genç ve dinç görünmelerinin sebebi budur. Erken ölme durumunda bir genelleme yapamazsın, çok hassas sa ya da uyuşturucu kullanıyorsa herkes erken ölebiliyor

1|0
    0|0
  • müzik değil aldıkları uyuşturucu alkol ve sigara uykusuzluk yoğun tempo bunu yapan herkes erken gider müzik yapmasına gerek yok müzik ruhun gıdasıdır kesinlikle faydalıdır herkese

1|0
    0|0
  • müzik ruhun gıdasıdır

1|0
    0|0
  • Valla yararlı mı, zararlı mı bilmem. Boş vakitlerimi kurtaran her zaman piyanom ve gitarım. Şahsen hiçbir zararını görmedim ben. Artık beste yapacağım diye kafayı yedilerse o başka tabi

1|0
    0|0
  • Degıl

1|0
    0|0
  • Sanmıyorum müziksiz hayat kötü

1|0
    0|0
  • Ne alaka be 😂

1|0
    0|0
  • saçmalama ruhu besler gençleştirir. senin dediklerin uyuşturucu kullananlar

1|0
    0|0
  • Ruhu iyileştirir aslında

1|0
    0|0
  • müzikle ölmeye razı gelmek..

1|0
    0|0
  • Müzik olmadan yaşamayamam

1|0
    0|0
  • yok ya o ünlü olmakla alakali. müzik ile ilgisi oldugunu düsünmüyorum..

1|0
    0|0
  • Zararlı olan şöhret. Benliği yitirmek.

1|0
    0|0
  • yok değil :))))

1|0
    0|0
  • öldürülenler de var bence..

1|0
    0|0
  • ajda pekkanı görmüyorsun galiba

1|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • Ben hergün dinliyorum ya müzik

1|0
    0|0
  • Payı var 😀

1|0
    0|0
  • Bence evet. Müzik dinlemeyi bıraktığımdan beri düşüncelerimi kontrol edebiliyorum. Ama alışmak zor. Otobüste avm de mecbur duyuyorum ama hususan kendim açıp dinlemiyorum

1|0
    0|0
    • 3ay

cidden insanın ruhunu çok etkiliyor ve kafasını aynen cidden gün içinde müzik dinlemeden önceyle müzik dinledikten sonraki ruh halim arasında çok fark oluyor

Yükleniyor...