Kitap okuyan erkek yok mu?

kitap okumayı severim , kizlarin çoğu okur zaten ama erkekler niye okumaz sayıları az?

Güncellemeler:
3ay bu soruma niye ön yargı dediniz? soru sordum hic kimse okumuyor demedimki? okuyana rastlamamisdim baya varmış..

0|1
12|81

En İyi Erkek Görüşü

• Ben okurum ama kitap okumayan erkekler kızların gözünde benden daha sevimli kitap okumak insana geniş ve çok boyutlu düşünme becerisi kazandırır. Bende de bu olduğunu düşünüyorum. Eskiden bunun kızlara çekici gelen bir özellik olduğunu düşünürdüm ama sonraki deneyimlerime göre bu kızların gözünde fazla ayrıntıcı ve uzak durulması gereken bir varlık olmayı sağlıyor. Okumayan erkekler baş tacı olurken. Bence sorun türk bayanlarının içinde anaçlık olması diye düşünüyorum. Bu yüzden etraflarındaki basit düşünen ve konuşan eksikliğini bilinçaltında bildiğinden ezbere laflarla havalı görünmeye çalışan erkek sürüsünü sahiplenmiş ve farklı birini gördüklerinde dışlama ihtiyacı hissediyorlar. Belki bayanların bilinçaltlarından ıyy bu şimdi bizim erkekciklerimizi kıskandırır gibi bir düşünce bile geçiyordur. Ha belki kimin kaç kitap okuduğuna dair ellerinde sayısal bir veri olsa az da olsa olan kitap okuyan erkekleri de sahiplenebilirler ama türk bayanlarının konuşmasından hal tavrından sonuç çıkarma yeteneği olmadığı ancak etikete bakarak bir şey yapabildikleri için genelde sonuç böyle oluyor sanırım.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• kizlarin cogu kitap okudugunu iddia eder okur gibi yapar ama bir bok okumaz. sende kizlari erkeklerden daha cok kitap okur sanip burada gelip bu soruyu sorarsin.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 80

• Askerde bir çok okumayı sevmeyen arkadaşıma okumayı sevdirdim. Ama bunu dır dır yapıp başlarının etini yiyerek yapmadım. Zaten zorlamak onları kitaptan daha da soğuturdu. Bir çarşı izninde aldım kitapçıdan erotik bir kitap hayatında iki satır okumayan arkadaşlarıma kitabın konusunu ballandıra ballandıra anlattım. Önce biri kaptı elimden çocuk bir günde bitirmiş kitabı sonra o kitap on onbeş el degiştirdi ve en uzun süre okuyan 3 günde bitirdi. Sonra bizimkiler kendiliklerinden kitapçıya gidip bir sürü erotik kitap aldılar böyle farkında olmadan okuma serüvenleri başladı :)

0|0
    0|0
  • Sevmekle alakali açıkçası bayana göre erkek daha yoğundur o yüzden fazla vakit ayırmaz kitaba ama kitap okumak güzel bir alışkanlıktir tavsiye edrim

1|0
    0|0
  • Bir günde 6 saatini televizyona, üç saatini internete ayıran halkımız yılda sadece altı saatini kitaba ayırıyor. yani bir yılda 360 sayfa tek okuyabiliyoruz bizer ve bu bizim neden cahil bir toplum olduğumuzun en bariz göstergesi. Ayrıca bu işin kızı ve erkeği de yok. Avrypada kitap okuma oranı yüzde yirmiyedi iken bizde bu rakam onbinde bir ve okunan kitapların büyük çoğunluğu fıkra kitabı, dua kitabı ve aşk romanları...

1|0
    0|0
  • Kitap yerine bilgisayarı kullanıyorum kitap okumadığım halde mizahi görüşüm geniştir ve kelime ağacım iyidir güveniyorum :)

2|0
    0|1
  • Kitap okuyorum ama 1 aydır yeni bir kitaba başlayamadım.

1|0
    0|0
  • Ben okurum normalde gerçi son birkaç aydır işlerin yoğunluğundan fırsat bulamıyorum ama düzenli kitap okurum normalde

1|0
    0|0
  • varr

1|0
    0|0
  • kitap mı?
    oda ne?

1|0
    0|0
    • 3ay

kapağı olan içi yazılı. . . :D

• 3ay

ahahah :-D dikkat et dövmesin :P yolun açık olsun ))

• 3ay

Tarih seviyorsun heralde bende çok severim. Ahmet haldun terzioğlu ahmet simsirgil

• Herkesin tercih ettiği kitap farklıdır. Ben tarih, siyaset ve bilim-kurgu kitapları severim. 300 sayfalık bilim-kurgu kitabı 2 günde bitiyorsa 300 sayfalık tarih kitabı 2 haftada bitiriyorum. Bunu kendi açımdan söylüyorum, çevremde ki erkeklerde okur kızlar pek okumaz..

1|0
    0|0
  • Boşuna avrupada kişi başına yılda 100 kitap düşerken bizde 100 kişiye 1 kitap düşmüyo. İnsanların okumaya tahammülü yok , kitabı gereksiz gören toplumuz. Okuyanada " Neden okuyosunki? " diye sorarlar bizim memlekette. Rabbin bile "Oku" demiş...

1|0
    0|0
  • Kitap okuduğum zaman dünyayla ilişkimi keserim normalde okumam ama başladığım zamanda beni durdurmak zordur..

1|0
    0|0
  • Yoik

1|0
    0|0
  • ben okurum. haftada 1 kitap okurum. pazarları kitap günü otobüs dolmuş gibi ulaşım araçlarınıda boş geçirmem açarım kitabımı

1|0
    0|0
  • Az olabilir yok değil 😅

1|0
    0|0
  • Sabrım yok. Ayrıca romanlar çok saçma geliyor. laf yığını bunalıyorum

1|0
    0|2
  • Okurum.

1|0
    0|0
  • Kitaptan kitaba değişir tarihle ilgili kitaplar okumayı düşünüyorum boş ve bilgi içermeyen kitaplar saçma geliyor

1|0
    0|0
  • Severim ama okumam

1|0
    0|0
  • Erkek erkek. Benim çevremde erkekler çoğunlukla okur kızlar yüzünü boyayıp seksi şortunu giyip dışarlarda fink atar. Ben bunu garipsemiyorum siz niye garipsiyosunuz? Takmayın kardeşim okuyan okur okumayan okumaz

1|0
    0|0
  • Ulkemizden bahsediyorsan oyle, erkekler izler tembellik iste.

1|0
    0|0
  • ben kitap okuerkebskjzbödfn :D yok lan söyliyemiyom bile :D

1|0
    0|0
  • Ben varım ne oldu acaba?

1|0
    0|0
  • Bir farkımız olsun ama dimii 😉

1|0
    0|0
  • var ben... babamla ortak kütüphanemizde 3000 e yakın kitap var...

1|0
    0|0
  • Var olmaz olur mu? Pedagoji/psikoloji/sosyoloji favorim.

1|0
    0|0
  • Şükür ki kuranımızı okurum

1|0
    0|0
  • Varda sayıları çok az

1|0
    0|0
  • Asker de çok okurdum. Sonra yalan oldu.

1|0
    0|0
  • ben çok fazla kitao okurum kitaplarımıda kendim yaparım ayrıca kitap okuyan kızda görmedim

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    50

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 11

Yükleniyor...