Kendimi geliştirebileceğim katkıda bulunabileceğim bakış açısı kazandıran kitap?

Çok kitap okurum. Ama sanırım okuduğum kitapların bir yararı olmuyor. Bana katkıda bulunan bilgi veren ilgi çeken beni geliştirebilecek kitap önerisi olan var mı? Ben '5 maddeyle Mutlu yaşayın' ya da 'nasıl mutlu olunur' tarzında kitaplar istemiyorum yanlış anlaşılmasın.

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• Ilgi alanlarınız neler? Mesela felsefe, klasikler, tarih, polisiye, kişisel gelişim, mistik... derken hangisine ilgi duyuyorsunuz?

1|1
    0|0
    • 3ay

Genelde polisiye-bilim kurgu- macera okuyorum ama o tür kitapların -özellikle kültür bakımından- hiçbir faydası olmadığınj farkettim

• 3ay

Mutlaka herşey kendi tadını vermeli. Polisiye okurken buram buram karakter analizi ile karşılaşılırsa okunmaz o kitap. Quantumu yalayıp yutucam diyip yaprak test çözersen zaten gidebiliceğin nokta belli ama yaprak testte seni mutlaka geliştirir. Kusura bakmayın çok uzadı. İyi günler size 😊

• 3ay

@onrony ne demek. Anlayabildiğimize sevindim. Iyi günler :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Okumak güzeldir lakin her önümüze geleni yemiyor içerisinden bazılarını sekiyorsak, okumakta da aynı yöntemi uygulamalıyız yani her kitabı değil bize faideli olacak kitapları okumalıyız. Cengiz Aytmatov, Peyami Safa, İskender Pala, Sevinç Çokum, Nurullah Genç, Yavuz Bülent Bakiler, Nazan Bekiroğlu, Kubbealtı Neşriyat'ın kitaplari, Ahmet Kabaklı, Ahmed Şimşirgil... Kısacası; doğru kişileri ve doğru kitapları okumaliyiz. Ve bolca da, tarih ve edebiyat muhteviyatli kitaplari. Çünkü bu iki alan, insana şuur ve kimlik yükler. Adam Dr ama ne tarih bilgisi var, ne de edebiyata dair söyleyecek iki kelamı. Bunda şuur da kimlik de aranmaz.

1|0
    0|0
  • Ne almak , ne öğrenmek istediğine bağlı. Ve tabi bu istediğini alabilirmisin oda var. Ben genel olarak konuşuyorum kimi insanın gözünün önüne koysan göremez aradığı şeyi. Bana göre kötü kitap yoktur sadece türü kalemi bana uymamıştır. En saçma olarak yargıladığın kitap bile sana bir bakış açısı , fikir kazandırır. Son olarakta sana bir kitapta öneriyim. Normalde okuduğum türün dışında ama ben pişman olmadım okuduğuma...
    - Laurent Gounelle - Tanrı daima Tebdil-i Kıyafet Gezer ***** ( Kitabın tek sayfasını bile beğenmesen adındaki "Tebdil-I Kıyafeti" öğrenmen sana bişey katmış demektir. )

1|0
    0|0
    • 3ay

Okumuştum çok güzel bir kitaptı teşekkür ederim öneriniz için

• 3ay

Rica ederim

• kitaplar tek çaren olmasın

1|0
    0|0
  • 1984 - George Orwell
    Simyacı - Paulo Coelho
    Beş Şehir - Ahmet Hamdi Tanpınar
    Var Olmak - Nurettin Topçu

1|0
    0|0
  • Gercekten okuyacaksan soylim

1|0
    0|0
    • 3ay

Beğenirsem okurum tabiki

• 3ay

Okusaydin anlardin anlasaydin tekrar okurdun okumak var okumak var.

• 3ay

Ve siz de benim kitap bekçimsiniz sanırım hangi kitabı kaç kez nasıl okuduğumu yazıyorsunuz😊 Peki sizi kırmamak adına bu sefer yeni bir kitap alıp tekrar okuyacağım

• aradığın cevap D&R da :)

0|0
    0|0
  • Böyle bir kitap malesef ki daha basılmadı.

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Gerold Metroz kendimi engelletmem. Hayata bakıl açını fazlasıyla etkileyebilecek bir kitap. Okuyalı bir 7 8 sene olmuştur en az. Ama hala etkisindeyim

1|0
    0|0
  • Joseph murphy-bilinçaltının gücü
    bu kitap öyle dediğin kitaplardan değil her alanda insana bişeyler kattığını düşünüyorum

1|0
    0|0
  • MS2150 Thea Alexander

1|0
    0|0
  • Mahfi eğilmez oku..
    Görünmeyen ekonomist filan..

1|0
    0|0
Yükleniyor...