Bozkurt'un Özellikleri ve Neden Bozkurt ? Biliyormuydunuz ??

Bozkurt'un Özellikleri ve Neden Bozkurt ? Biliyormuydunuz ?

Atalarımız çok güzel bir varlığı örnek almış

Türklerin Turan taktiği

Cidden okuması gereken etkileyici bir yazı

link

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• bilmeyen var mı acaba merak ettim şimdi. elimde fener pusudayım bilmeyen varsa üstüne ışık tutmayı bekliyorum.

0|2
    2|0

Erkekler Ne Diyor 7

• 30 Yıllık ülkücüyüm, böyle komedi görmedim... Yahu hangi ergen yazdı bu bilimsel makaleyi?

1- Bozkurtlar , Türk'ler gibi ataerkil bir yapıdadır . (Yani ataya bağlıdır)

Düzetme: Ataerkil demek, erkek egemenliği demektir.

2- Bozkurtlar , Türk'ler gibi teşkilat halinde bir yaşam sürerler.

Düzetme: Doğada kedigiller familyasındaki tüm canlılar topluluk halinde yaşarlar... Yalnız aslanlar ve kurtlar arasında iş bölümü vardır.

3- Bozkurt sürüsünün , Türk ailesindeki gibi bir lideri vardır ve sürü o liderin emrinden çıkmaz.

Düzeltme: Madde 2'de teşkilatken, madde 3'te neden sürü oluyor? Bu da madde ikide açıkladığım diğer canlılarda da var.

4- Savaş şekilleri olarak benzerlik gösterirler .( Bozkurt sürüsü sağdan ve soldan giden öncüler , akabinde de göbekten gelen ana kuvvetle saldırırlar , Türk'lerdeki Hilal taktiği burdan gelir)

Düzeltme : Abi hakikatten yuh diyorum daha da uzatmıyorum... Türklerin Hilal Taktiği tarihte bilinen ilk uygulaması Selçuklu Sultanı Alparslan tarafından uygulanmış, Alparslan bu taktiği bizzat tasarlamış ve komutanlarına da bizzat öğretmiştir. Öyle ki, bir kaç kez detaylı olarak anlatmasına rağmen, bu taktiğin işe yaramayacağını düşünen bir komutanını çadırında elleriyle boğduğu bilinir...

Tamam Bozkurt sembolünü övmek istemişler ama hem olayı çarpıtmış, hem de Türklerin savaş zekası ve cesaretini yerin dibine sokmuşlar...

Lütfen bilimsel makalelere itibar edin...

2|2
    0|0
  • Bildiğim kadarıyla Bozkurt sadece türk Milleti'nin sembolü. Mesela pek çok ülkenin sembolü kartaldır. Son derece sıradan ve muhtemelen özel bir anlamı yok.

Ergenekon efsanesiyle düşünüldüğünde Bozkurt simgesi daha anlamlı hale geliyor.

0|3
    1|0
  • Biliyordum :) Anlamı derin..

0|1
    0|0
  • Daha öncede aynı yazıyı okumuştum ama burada paylaşmak aklıma gelmemişti, yüreğine sağlık kardeş

5 *****

0|1
    1|0
  • İlkokul 3. sınıfta okumuştum çok fantastik gelmişti.

0|1
    1|0
  • Soyumuzun bir bozkurttan geldigi varsayiliyoe cok asil hayvanlar hastasiyim

1|1
    1|0
  • paylaşman iyi olmuş bilmeyenler öğrenmiş olur

cCc

0|1
    1|0
Yükleniyor...