Son bir ayda yaşadıklarımız hariç tarihimizin en büyük vatan hainleri kim sizce?

Son bir ayda yaşadıklarımız hariç tarihimizin en büyük vatan hainleri kim sizce?

cevaplarınızı
1) kişi
2) vatan haini olarak adlandırılmak için ne yaptı
3) kanıtlayan bir link
şeklinde verirseniz iyi olur.

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Son iki seneyi görmezden gelerek şunu şuraya bırakayım ben de. Ama hakkını teslim de edelim son iki sene içerisinde Bop'tan dönmüş, görece daha milli bir çizgiye oturmuştur. Vatan haini diyemem ama çokça Vatana ihanetin eşiklerinde gezmiştir.

https://youtu.be/K3BSq54B2wo

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şimdi siyaset yapıcam olmucak ama mevcut iktidar diyorum :D kanıtlar da zaten açık şimdi ordan burdan örnek vermeyeyim :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• dini siyasete sokmak vatan hainliği sayılıyodu diim anlayan anlar
    TBMM'nin 25 Şubat 1925 tarihinde 556 sayılı "Hıyanet-ı Vataniyye Kanunu"nda yaptığı değişiklik oy birliğiyle kabul edilmiştir. Bu Maddeye göre
    Madde: 1- Dini veya dince kutsal sayılan şeyleri, siyasi gayelere esas veya alet etmek maksadıyla cemiyetler kurulması yasaktır.
    Bu gibi cemiyetler kuranlar veya bu cemiyetlere girenler vatan haini sayılırlar.
    Dini veya dince kutsal sayılan şeyleri siyasete alet ederek, devletin temel nizamını değiştirmeye, devletin emniyetini bozmaya, dini veya dince kutsal sayılan şeyleri alet ederek,
    Her ne surette olursa olsun, halk arasına fesat ve ayrılık sokmak için, gerek tek başına ve gerek toplu olarak sözle veya yazı ile veya fiili bir şekilde veya nutuk iradi veya neşriyat yapmak suretiyle bu çeşit harekette bulunanlar da Vatan Haini sayılırlar.

0|0
    1|0
  • Sistem bozuksa vatan hainleri cogalir.

Sistem herkesle barisik ise hain yoktur firsat dahi vermez.

O yuzden meseleye kisi ele almak SIG YAKLASIMDIR.

Osmanli ya gore Ataturk haindi ...

Basaramayanlar hain basaranlar ise kahraman olmustur...

0|0
    1|0
  • Daha bunlari konusmak icin erken. 2 sene icinde ne hainler ortaya cikacak

0|0
    1|0
  • Malum kişi. Evet aklınıza ilk kim geldiye o

0|0
    1|0
  • Ajdar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İsmet İnönü evet atatürk hayranıyım ama çooooooook özür dilerim ismet abimizi başarılı bulmuyorum hiçbi şekilde atatürk vefat ettikten sonra bu abimiz dış siyaset ve iç siyaset hep kötüye gitmiş dahası halkı memnun edememiş zaten atatürk dışında bütün liderler bir dandik dunduk bana göre ben burada öz fikrimi paylaştım babamın yaa annemin ne dediği önemli diil bu benim düşüncem :))

0|0
    1|0
  • Fethullah Gülen
    Yaptıkları belli

0|0
    1|0
Yükleniyor...