Yeni Bir Söz Yazdım, Ne Düşünüyorsunuz?

Beyninizi ve hayal gücünüzü kullanıp yaratabileceğiniz şeylerin bir sınırı yokken. Siz sadece gözünüzün görebildiğini ve görmek istediklerinizi görüyorsunuz.

Arif Akbulut.

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Birincisi yaratmak Allah a mahsustur
    İkincisi sonsuzluk kavramını insan beyni idrak edemez bazı şeyleri bu beyinle tartamayiz
    Üçüncüsü güzel söz , güzel bir anlatım Haklı olduğun yerde var o ayrı

0|0
    0|0
    • 3ay

Yaratmak Allah'a mahsustur tabiki ve bende elhamdüllillah müslümanım, neyin ne olduğunu biliyorum. Ama benim bahsettiğim şey, Örnek veriyorum Rüyada beyin ve hayaller bir bütün halinde çalışırlar rüyanda bir helikopterin olmasını istersin ve olur, sen rüyanda bir şeyler tasarlamak ve yeni bir gemi yaratmak istersin buda olur, çünkü hayal gücü, rüya, beyin bu üçlü muhteşem bir birleşimdir. Sonsuzluk kavramını insan beyni idrak edemez, kesinlikle haklısınız. Ben bir sınırı yokken dediğimde bahsettiğim şey zaten sonsuzluğu bilmememizdi, eğer bilseydik bir sınır olurdu tabiki. Teşekkür ederim. :)

• 3ay

Tamam ihtiyar. :D

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 2

• hayal edilebilen şeylerin bir sınırı vardır abartmış söleyen arkadaş :D

0|0
    0|1
    • 3ay

Beyin, hayal, rüya, gerçeklik. Aşağıdaki arkadaşın da dediği gibi "sonsuzluk kavramını insan beyni idrak edemez bazı şeyleri bu beyinle tartamayiz" Sonsuzluk bilinmezdir, bir bilinmezde yola çıktıysan eğer, sınır yoktur. :)

• 3ay

Dünyada olmayan bir kişi söylememe gerek yok, dünyada olmayan şeyleri hayal eden milyonlarca insan var. Ama sanırım sen farkında olsanda bazı insanların haklı çıkmasını istemiyorsun. Ben sana sonsuzluğu biliyorum demedin ben sana sonsuzluğun sana ne olduğunu söyleyemem, meselede bu zaten sonsuzluğu ne ben nede bir başkası kimse bilemez anladınmı? Benim bahsettiğim şey, eğer sonsuzluk olsaydı hayal gücü sınırlı olurdu. Ama sonsuzluk var ve biz bunun hakkın da en ufak bir bilgiye sahip değiliz, çünkü adı üstünde bu sonsuzluk kimse bilmez, belki sadece bir boşluk? İşte bu olduğu sürece, bir çok şeye sonsuz diyebiliriz mesela hayaller. Ama sen bunda bir sınır olduğunu söylüyosun? Hayaller her insanın kendi hayal gücüne göre değişir, ama bu çocuklar ve hayal gücü gelişmiş olan insanlar için sonsuzdur, Bana bu dünyada olmayan birşeyi düşünen bir kişi söyle demişsin. O zaman kendimi buna katayım. Ve hemen düşünüp bir örnek vereyim, mesela "---------" sana bunun ne olduğunu sorsam?

• 3ay

Bana vereceğin cevap bildiğin eksi olur ama ya değilse? Ya ben düşündüğüm ve hayal ettiğim bir şeyi sana söylemeye çalıştıysam ama dünyada ve evrende olmadığı için söyleyemediysem? Ya ben bir boşluktan bahsettiysem? Ya ben daha doğmamış bir bebeğin olmayan hayal gücünden bahsettiysem? Bilemezsin ama hayla bana hayallerin bir sınırı vardır diyorsun, iyi geceler hocam.

• Güzel bir söz...
    Hani öyle kitapta bir şey anlatılır ardından böyle bir söz gelir. işte öyle bir şey.

Bu hayal gücünü kullanarak bir şeyler yaz ki sözün sana yol olsun.

0|0
    0|0
    • 3ay

Pek kitap okumam, ama yazmayı düşünüyorum inşallah. Bir çok söz yazdım, sözlerim bana yol oldular. Tavsiyenizi bir kaç yıl önce başkası bana vermişti, sizin gibi insanlar olduğu sürece. Biz yalnış yola girmeyiz, teşekkürler. :)

• 3ay

Rica ederim,
      bol bol kitap kitap oku bundan daha fazlası gelecektir.

• 3ay

İnşallah. :)

Yükleniyor...