Bir batı müzik aletine başlamak isteseniz hangisini seçerdiniz?

Daha önce çaldığınız ya da çalmak istediğiniz bir müzik aleti olabilir. Somut ve duygusal sebeplerini de yazabilseniz sevinirim.

• Piyano
    38% (33)38% (19)38% (52)Oy Ver
  • Gitar (Elektro, Klasik, Akustik, Bass, Jazz kasa)
    19% (16)22% (11)20% (27)Oy Ver
  • Bateri
    13% (11)14% (7)13% (18)Oy Ver
  • Keman
    14% (12)18% (9)15% (21)Oy Ver
  • Çello (Viyolonsel)
    8% (7)0% (0)5% (7)Oy Ver
  • Flüt (Yanflüt)
    7% (6)2% (1)5% (7)Oy Ver
  • Diğer (Yazınız...)
    1% (1)6% (3)4% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
3ay Daha önce çaldığınız ya da çalmak istediğiniz bir müzik aleti olabilir. Somut ve duygusal sebeplerini de yazabilseniz sevinirim. Özellikle gitarı seçenler türünü yazabilirler mi? Ankette 7 seçeneğe kadar ekleyebildim.

0|0
16|13

En İyi Kız Görüşü

• Piyano veya çello. Çünkü hayatımda önem teşkil eden biri için parmaklarım buna uygun. Ve görüyorum, insanlar o tuşlardan öfkesini dahi çıkartabiliyor. Çelloya gelirsek, ruhu tıpkı piyano gibi çok başka.

0|0
    0|0
    • 3ay

Peki daha önce çaldınız mı herhangi birini?

• 3ay

Pekâlâ, teşekkür ederim.

• 3ay

Rica ederim. :)

Kızlar Ne Diyor 15

• Kesinlikle yan flüt olurdu, içimde bir ukte olarak kaldı.

0|1
    0|0
    • 3ay

Peki neden bir ukte olarak kaldı?

• 3ay

Bakalım artık belki başlarım, belli olmaz.

• 3ay

Eğer karar verirsen. Hoca tavsiyesinde buluna bilirim veya dersane.

• Bateri bir zamanlar çalıyordum bana en güzeli ve duygularımı en çok ifade edebileceğim müzik aleti de o geliyor.

0|1
    0|0
    • 3ay

Peki neden devam etmiyorsunuz?

• 3ay

Benim arkadaşın evinde vardı biz öyle evde ders aldık bir süre ondan ama sonra aramız açıldı sırf baterisi içinde gitmek olmazdı diye düşündüm bende 😊

• 3ay

Olsun yine de içinde varsa bir yerle anlaşıp devam edebilirsin.

• Yan flüt!
    Sesi beni büyülüyor😍 Senfonik sesler de daima beni cezbeder😊

0|1
    0|0
    • 3ay

Daha önce çaldın mı hiç? Yoksa çalmak istediğin bir enstrüman mı?

• 3ay

Güzel sohebet :). İlgili olmana çok sevindim. EİG senindir. Bu arada ben Ferit Sönmez. Çok memnun oldum. Eğer konuşmak istersen özelden de devam edebiliriz nasıl istersen.

• 3ay

Teşekkür ederim😊
      Hoş bir sohbet oldu, memnun oldum😊

• Keman çalıyorum zaten dinlenmeden saatlerce çalabilirim beni rahatlatan mutlu eden bazen de sinir eden bir enstrüman 😂

0|1
    0|0
    • 3ay

Hmm ne kadar zamandır uğraşıyorsunuz? Profesyonel mi amatör müsünüz?

• 3ay

Gelmeden önce özelden yaz muhakkak seni tanımış olurum önceden.

• Piyano 🎼🎹❤️

0|1
    0|0
    • 3ay

Daha önce çaldınız mı? Yoksa çalmak istediğiniz enstruman mı?

• 3ay

Teşekkür ederim :)

• 3ay

Rica ederim. Bu arada Yamaha YDP serisi fena değildir. Fiyatına göre iyi performans verir.

• 10 yaşındayken Fazıl Say'ı dinlemeye gittiğimden beri piyano çalmak istiyorum ama hiç ciddiyete taşımadım bu isteğimi.

0|1
    0|0
    • 3ay

Aslında çok etkileyici bir hobi olur senin için. Analitik algını çok güçlendirir. Bir çok faydasını da görürsün. Motive eder. Mutlu eder.

• Çoçukken piyanoya gitmişim. Ama gitar hoşuma gidiyor

0|0
    0|0
    • 3ay

Gitar dersi almayı düşünüyor musun?

• 3ay

Ya şimdi 2 hatadır spora gidiyorum. Henüz spora odaklanmışım. Bunu bitireyim sonra bakarım

• 3ay

İyi fikir.

• Kesinlikle yanflüt 😍Zaten çaldığım bir müzik aleti ve kesinlikle doğru kararı vermişim. İkinci olarak da bateri öğrenmek isterim daha sonra da piano :)

0|0
    0|0
  • Gitar iyidir

1|0
    0|0
  • kesinlikle keman, ama yeteneğim 0 :)

0|0
    0|0
    • 3ay

Daha önce denedin mi peki?

• 3ay

Daha önce test ettin mi kulağını?

• 3ay

Karakterinde öyle :)

• Piyano aldık, kursa gittim bir süre.. Şimdi bıraktım bir şey de öğrenemedim daha öyle aldığımızla kaldı :/

0|0
    0|0
  • Gitar

0|0
    0|0
  • bir aralar keman piyano ve gitara merak saldımda çok sürmedi beceremedim pek

0|0
    0|0
  • Maalesef çok beceriksizim

0|0
    0|0
  • Saxophone. kendimde zaten alto sax. Caliyorum

0|0
    0|0
    • 3ay

Gayet iyi. Ne kadar zamandır çalıyorsun? Eğitim alıyormusun biryerden?

• 3ay

Vay çok şanslısın. Bizim ailede müziği başlatan ben oldum. Kuzenim benden sonra resimi seçti. Annem de emekli olduktan sonra resime verdi. Sizin aileden baya bando takımı çıkacak galiba. Bir iki bas enstrüman lazım :))

• 3ay

babam ve kardeşim şehir bandosundalar zaten :)

Erkekler Ne Diyor 13

• Kemanla gitarı hallettim ama başka çalmak isteseydim ilk olarak yan fülüt, ikinci olarak piyano isterdim.

0|1
    0|0
    • 3ay

Kemanla gitar konusunda yeterince tatmin oldun mu? Yoksa daha fazla da ilerletmeyi düşündün mü?

• 3ay

Meslek haline çevirecek konuma gelebildin mi peki? Yani bu işten para kazanmayı düşündün mü hiç? Bir grup kurmak. Biryerlerde çalmak. Stüdyoda albümlere çalmak. Kendi alt yapılarını ve parçalarını oluşturmak vb. gibi.

• 3ay

Öğrencilik döneminde zaman zaman para kazandım gitardan ama sevmedim. Yani ne bileyim işin içine para girince anlamını yitiriyor sanki. Şimdilerde daha çok kendim için çalıyorum. Eğlenmek için yani. Üzerinde dursaydım büyük ihtimalle üç beş kazanırdım ama o işi bırakayım da Güzel Sanatlar okuyan insanlar yapsın. Ben bana kattıklarıyla mutluyum :)

• Kesinlikle bateri

0|1
    0|0
    • 3ay

Daha önce çaldın mı hiç?

• 3ay

Profesyonel birinden özel ders almayı düşündün mü hiç?

• 3ay

Hayır. Baglamayida kendi kendime öğrenmiştim.

• Piyano çalan bir arkadaşım var, bir gün müzik dersinde doğaçlama yap bişeyler demiştik döktürüp gitmişti harikaydı be tam koy kafayı hayallere dal öyle bir ortam, ne kadar ulan bir piyano?

0|0
    0|0
    • 3ay

1500 e de var 500.000 e de var ama 3.500 TL lik bir alet senin işini gayet görür. Keyifli bir alettir. Fakat ciddi emek ve özveri ister. Eğer istiyorsan başlayabilirsin.

• 3ay

Teşekkür ederim hocam da şimdilik zamanım yok üniversiteye başlıyorum ama mezun olunca yapmak isterim :D

• hemen hemen tüm tellileri çalabiliyorum her enstrumanla her türlü müzik yapılabilir bu icracının yeteneğine kalmış bir durumdur

0|0
    0|0
    • 3ay

Yetenek tabi burada basamakları çıkış sayını arttırır. Telli sazlarda hakimiyet sana bir çok enstrümanda başarı getirir. Bu konuda akademik bir eğitim almayı ve bir belgeyle taçlandırmayı düşündün mü hiç?

• 3ay

nota biliyorum armoni üzerine yoğunlaştım şu sıralar icra iyi olduktan sonra piyasamız belge aramıyor maalesef

• havada karada piyano :D

0|0
    0|0
    • 3ay

Temel bir müzik aletidir. Konservatuarlarda zorunlu enstrüman olarak dersi verilir. Bir müzisyen için olmazsa olmaz bir sazdır. Bir orkestranın çaldığı parçayı tek başına icra edebilir. Kendi akumpanyasını yapabilen bir çalgı. Oktavı en geniş çalgılardan. Melodi türetmesi kolay. Eğitimi ise uçsuz bucaksızdır. Entonasyon derdi yoktur. Dijital sistemlere çok iyi destek verir. Bir çok avantajı var.

• keman iyidir

0|0
    0|0
    • 3ay

Taşıma derdi de yoktur kemanın. Ama zor enstrümandır özellikle entonasyon bakımından.

• bateri tabiki. vura vura inletecen ortalığı, sessizliği bozucan.

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet çoğu zaman iyi stres attırır. Fakat sağlam bir el kol koordinasyonu ritim ve tempo yeteneği gerektiren bir enstrüman. Evde çalmaya uygun değil. Dijitaller hariç.

• 3ay

bateri engel tanımaz. d

• Piyano

0|0
    0|0
    • 3ay

Daha önceden çaldınız mı? Yoksa çalmak istediğiniz bir enstrüman mı?

• 3ay

Başlangıçta günde 40 dk yeterlidir. Çok yoğunsanız Allah kolaylık versin. Boşluk varsa değerlendirebilirsiniz. Mademki içinizde böyle bir istek var.

• 3ay

Düşünürüm saolun

• Zaten hem electro kullaniyorum hemde classic gitar gitar hakkinda hersey kullaniyorum 😊

0|0
    0|0
  • darbuka seviyorum

0|0
    0|0
    • 3ay

Düm ve tek den oluşan bir derya. İyi çalındığında çok keyif veren. Gaza getiren bir vurmalı çalgı.

• Lauchpad , youtube'ya yazarsanız güzel bişey olduğunu anlarsınız (eğer bilmiyosanız)

0|0
    0|0
    • 3ay

Modern bir parmak perküsyonudur. Aslında orgun pad hali gibi de düşünebiliriz. Keyifli bir interface dir.

• Bağlama candır.

0|0
    0|0
    • 3ay

Türk halk müziğinin vazgeçilmez sazlarındandır. Ozanların can dostudur.

• Davul

0|0
    0|0
Yükleniyor...