Bu sabah kahvaltıyı hangi tarihi kişilikle yapmak isterdiniz?

imkanınız olsa tarihten hangi kişilikle bu sabah beraber kahvaltı yapmak isterdiniz?

0|0
21|25

En İyi Kız Görüşü

• Mustafa Kemal ATATÜRK.

0|4
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Cuma: Woody Allen

Cumartesi: Sabahattin Ali

Pazar: Aziz Nesin

Pazartesi:Uğur Mumcu

Salı:Ahmet Taner Kışlalı

Çarşamba: Ata'm

Perşembe:Yunus Emre

Cuma: N.Chomsky

Cumartesi:J.Lennon

Pazar:Nene Hatun

Pazartesi:Albert Einstein

Salı:Mevlana

Çarşamba:Dostoyevski

Perşembe:Fatma Seher

Cuma:Hugo Chavez

Cumartesi:Gandhi

Pazar: Nelson Mandela

Pazartesi:Mimar Sinan

Salı:Dede Korkut

Çarşamba:Nietzschie

Perşembe:Erich Fromm

...

0|2
    0|1
  • M. Kemal ATATÜRK. Tüm dingillere inat.

2|7
    1|0
  • Pir Sultan Abdal kesinle onunla sohbet etmeyi çok isterdim ayrıca Mevlanayla da çünkü Mevlananın anlatılmayan çok özelliği var araştırmanızı tavsiye ederim kısaca bahsetmek gerekirse Mevlana kuantum fiziğinde anlatılan herşeyi yapmıştır kendisinin 3.göz diye tabir ettiğimiz sezgileri ve beyin gücü çok yüksektir bazı hikayeler var okumanızı ve Mevlananın diğer yönlerini tanımanızı isterim

0|2
    0|0
  • Atatürk ile ona anlatmak istediğim çok şey olurdu ve bır sürü sorular sorular gözlerine baka baka konusmak ısterdım onunla vay be

tabı Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim bu padişahlarıda isterdim. Onlarada çoook sorum olurdu aman ne güzel kahvaltılar bunlar. Alparslanda gelsin 1071 i konusurduk süper :)

0|1
    0|2
    • o sofrada oturmayı kim istemez ne sohbetler döner kim bilir :D

• gerçekten boyları o kadar uzun mu acaba bunu merak ederdim hep :)

• :))) ötekı dunyaya kaldı artık muhabbet ALLAH gecınden versın tabı neyse bnen uyumaya gıdıyorum sohbet ıyıydı sımdılık ıyı geceler :)

• ATATÜRK demek isterdim ama ülkenin şu haliyle Ata'nın yüzüne bakmaya peek yüzümüz yok gibi..

o yüzden tek yapayım daha iyi.

0|3
    0|0
  • Mustafa Kemal ATATURK. hos, simdi Atam kalksa gelse yattigi yerden vatani emanet ettigi turk milletini gorse kahvalti yapmaya hali kalirmi bilemiyorum.

0|4
    1|0
  • Abraham Lincoln

0|1
    0|0
  • M.Kemal Atatürk ile..

0|3
    1|0
  • Peygamberimiz(s.a.v)le.

1|2
    1|2
  • sayılırsa Mehmet Akif Ersoy<3

0|1
    0|1
  • Hitler olurdu :))

0|2
    1|0
  • vinci ile resim konuşabilirdik

0|1
    0|0
  • :Dtepegöz ile Bumin kağan sonradan istemi yabguda katılsın

0|1
    0|0
    • ohhhh sonrada hatun olarak divana katılırsın :D

• anca gelebildim.ama laleler soldu gelene kadar:/

• Sevgili peygamberimiz saw. ile <3

0|1
    0|2
  • tarihi olmasına gerek yok birisi var o yeterli

0|1
    0|2
  • Claude Galen ile :/

0|0
    0|0
  • Necip Fazıl Kısakürek.

0|2
    1|0
  • KEMAL PİR ile

0|0
    0|0
  • ben m.kemal atatürkle ve adnan menderes ile kahvaltı yapmak isterdim. ikiside aynı masada..

m.kemal atatürkün yüzüne bakmaya utanırdım.. kalkıpta dese sen benim sana emanet ettiğim vatana sahip çıkamadın mı dese ? ne cevap verebilirdim. ben değil bunu yapanı görüyorsun diyebilirdi dilim ama fazlasınada cevağp veremezdim..

adnan menderesin de yüzüne bakamazdım... sonucta boş yere idam edilen adam vatan için oda bişeylerini feda etti..

atatürkk atatürke neler anlatırdım.. öncelikle yaşıtlarımızdan yaşıtlarımızın üstündeki insanların neler yaptıgını anlatmak..

ben bir olaya tanıklık oldum bir ünv. bahçesinde bizzat yasadım..

öğrencinin biri kalkıp neler söyledi kulaklarıma inanamadım..

kürt türk ayrımı yapmıyorum bunuda belirteyim.

ortamda türkiyenin geleceği konusulurken.

bi muşlu arkadaş aynen şöyle dedi.. biz kürtler olmasaydık atalarınız bu savaşları kazanamazdı bizim desteğimizle kazandınız savaşları fakat size şunuda söyleleyim dedi kürtlere baskı uyguladılar kendi etnik kökenlerini bastırıp yıllardır susturdular. ben yıllardır kürtçe konusamıyorum sizin yüzünüzden ve şimdi konustugumda insanların yüzü ekşiyor korku kaplıyor dedi..

pkk lira hakaret etmeyin bilmeden konusuyorsunuz dedi... araştırın öyle konusun dedi.. pkk nın cezaqevlerindeki mahkumlardan olustugunu söyledi bu mahkumlar kürt die baskı yaptılar işkence ettiler köylerini talan edip yaktılar onlarda türklerden intikam almak peşinde şimdi. dedi ben dedi onlardan yanayım dedi..

ve bu olayları biizat gördüm ortalık birbirine karıstı..

zaten öğrenciyide linç ettiler..

0|1
    0|0
    • ayrıca birşey daha unuttum demeyii abdullah öcalanın gerçek kimiliğini de öğrenmiş oldum öcalan bir kürt değil bir ermeni imiş gerçek adıda artin agopyan mış...

• O muş lu öğrenci yanlış bilgilerle donatılmış ve beyni yıkanmış. Çünkü kürtere yapılan eziyet işkence pkk ortaya çıktığı zaman yapılmaya başlandı. Pkk ortaya çıktıktan sonra köyler yağmalandı. Neden yağmalandı oralarda pkk barınmasın köylerden destek almasın diye. Eğer ermeni tohumu olan Öcalan emperyal,st güçlerin oyununa ortak olmasa böyle bir terör örgütü kurmasa kimse kürterle uğraşmazdı. Yapılan tek hata etnik kökeni kürt olan ve dili kürtçe olan bu insanlara kürtçe konuşma yasağı konması.

• Mustafa Kemal Atatürk

0|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Atatürk demişler de; Atatürk ile kahvaltı yapmak istemezdim. Ben, O gözleri ışık saçan adamın yüzüne nasıl bakarım? Sen bu ülkeyi kurtarmak için neleri feda ettin, bak biz senin mirasını koruyamadık, ne hale getirdik; başımızda hep bir illet, hep bir padişah... ben bunu nasıl açıklarım?

0|3
    1|0
  • Ben Hitler ile yapmak isterdim. Kendisininde söylediği gibi ona yüzüne karşı küfretmek için. Bilmeyenler için yazayım: "bir gün gelecek ve bana küfredeceksiniz bütün yahudileri öldürmesiğim için"

yahudi soykırımı yapan bu insana zamanında kızanlardan biriydim ama okuyupta adamın mantığı ve ileriyi görerek hareket etmesi önlemini almak istemesi onun aslında çok zeki amaç uğruna herşeyi feda edebilen bir lider olduğunu ortaya koyduğunu gördüm. Eğer yapabilse yahudiler ortadan kalksa şuanda dünya ekonomisi ve askeri güçle önüne geleni altına almaya çalışan ABD bunları yapamayacaktı. Kısa keseyim yoksa sayfa yetmez bu konuya.

Neden Atatürk değil diye düşünenlere de cevabım: Atatürk ün yüzüne bakmaya yüzüm olmadığındandır. Bu ülkeyi bu hale ben getirmedim ama alimden bir şey de gelmiyor onun için...

0|1
    0|0
  • metehan ile bir kahvaltı yapmak isterdim...

1|2
    0|0
  • Mustafa Kemal ATATÜRK.Yüzüne bakacak yüzüm var. Makarna ve kömüre kişiliğimi satmıyorum.

Yandaşlık yapacağım diye susmuyorum . Çıkar elde edeceğim diye karaya ak demiyorum.

0|3
    0|0
  • Hitler olurdu

0|2
    0|0
  • peygamber efendimiz tabiki

2|1
    1|2
  • Leonardo Da Vinci.

bide böyle bişey olsa da hergün ayrı birinden otlansak kahvaltıyı :D

0|2
    0|0
  • Asrı saadet büyükleri ile Osmanlı dan Osman gazi Ertuğrul Gazi fatih Sultan Mehmet Atatürk Adnan Menderes Yakup Cemil Kuşçu Başı Eşref bu kişiler ile aynı masa da olmak isterdim

0|2
    0|0
  • Mustafa Kemal Atatürk

4|3
    0|0
  • kürşat a 40 kişiyle çin sarayını basacak kafayı nasıl yaptığını sormak isterdim rafadan yumurta ve demli bir çay eşliğinde :)

0|1
    0|1
  • Fatih sultan mehmet han hazretleri ile

2|1
    0|1
  • hitlere sormak istediğim çok soru var

0|4
    0|0
  • sigmund freud...

0|1
    0|0
  • nostradamus hem bana bir kaç bilgi verirdi belki tedbir önemli kanka (:

0|2
    0|0
  • elizabeth...

0|1
    0|0
  • Peygamberimizle. ama yüzüne bakamazdım heralde şuan bile ürperdim

0|1
    0|1
  • Kanuni Sultan Süleyman Tek. Çünkü Bu Ülkenin Yeni Kanunlara Ve Yeni Liderlere İhtiyacı var.

0|1
    0|1
  • Mustafa Kemal Atatürk.

0|2
    0|0
  • Napolyon !

En lüks yerde güzel bir brunch etkinliği sonrası,napolyoncum ben bir lavaboya gideyim deyip hesabı ona kitlemek isterdim açıkçası...

0|1
    0|0
  • Adolf Hitler ile yapmak isterdim. Çok soru var kafamda.

0|2
    0|0
  • Ben rte derdim:) O herife edecek iki çift lafım var.

0|1
    0|0
  • kahvaltı yapsam kaç yıl oldu :d kadın olsa olur mu :D tarihi kişi

1|0
    0|0
  • Hiç kimseyle hacet yok gölge etmesinler başka ihsan istemez.

0|0
    0|0
  • Ajdar beraber Muz cumhuriyetinde:)

0|0
    0|0
  • Tabiiki adolf Hitler .

0|2
    0|0
Yükleniyor...