Tarih kitaplarıyla arası iyi olanlar?

Osmanlı tarihini düzgün ve akıcı bir şekilde anlatmış bir kitap almak istiyorum arkadaşlar çok önemli lütfen önerir misiniz?

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• İlber Ortaylı'nın her döneme ait yazılmış bir kitabı var. Onlar işini görecektir. Ama daha iyisini ararsan Halil İnalcık. Yalnız ağırdır Halil İnalcık senin işini görmez zannederim.

0|0
    0|0
    • 3ay

Dönem dönem derken nasıl alıcam mesela daha açsan?

• 3ay

Ahmet cevdet paşa okusam?

• 3ay

Akıcı olacaksa senin için oku tabii.

En İyi Kız Görüşü

• Ben son dönemi seviyorum. Ilber Ortaylı da daha çok son dönemler için yazıyor ve dili de çok akıcı. Adeta konuşur gibi yazmış. Imparatorluğun son nefesi, Son imparatorluk osmanlı yi onerebilirim. Imparatorluğun sınırlarına yolculuk kitabı da güzel. Daha genel bir kitap o ve soru cevap şeklinde. Yani okuması zor değil :)

Genel Osmanlı Tarihi için ise en iyi isim Halil Inalcık. Ama dili Ilber kadar akıcı değildir.

Bunun dışında istiklal döneminde yazılan anılar da dönemi idrak için faydalı olabilir. Atatürk, Enver Paşa, Kazim Karabekir, Ali Fuat Cebesoy, Halide Edip, Falih Rıfkı gibi kimselerin yazıları da son dönem için iyi.

Ahmet Cevdet Pasa'nın Cevdet-i tarih de iyi aynen. Ama ben seçmeler okumuştum. Orijinali çok uzun ve ağdalı bir dile sahip olabilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Osmanlı tarihi dönem dönem okunur anca

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hemen efenim Osmanlı Tarihi 1 ve 2 cilt oluyo genelde hammer yazarı

0|0
    0|0
Yükleniyor...