Kült film önerileri neler?

"Kült film önerilerinizi alıyım?" soru formunda sayılmıyormuş. O yüzden bir de soru eki kullanarak sorayım dedim.

Evet, kült film önerileriniz neler?

Hatta filmden sevdiğiniz bir repliği de eklerseniz çok hoş olur.

"kült ne yae" diyen kesimle hiç uğraşamıcam. O yüzden sadece bilgisi olanlar cevaplasın.

0|0
5|34

En İyi Erkek Görüşü

• Stanley Kubrick'in tüm filmleri istisnasız kültleşmiştir. Boxset şeklinde arşivlenesidir. Onun dışında Pulp Fiction, Reservoir Dogs ve The Big Lebowski ilk aklıma gelenler. Eskilere girersek hiç çıkamayız Hitchcock, Bergman, Tarkovksi diye gider yığınla film sayabiliriz.

3|1
    0|1
    • tarantino <3 nickini sevdim. Bir kaç tane daha aklına gelen varsa sayabilir misin?

• Ben de sorunu sevdim. Funny Games (1997), Trainspotting, Bin Jip, Den Brysomme Mannen ve daha bir çok film.

Erkekler Ne Diyor 33

• 1|0
    0|0
  • Her zaman ki gibi gene trollenmiş güzelim başlık ama neyse ;

bence kült film deyince aklıma direk Goodfellas geliyor :)

efsane replik ise; “Bize göre başka türlü yaşamak salaklıktı. Bize göre boktan işlerde çalışıp maaşa talim eden, metroya binip faturalar için endişelenen örnek vatandaşlar yaşamıyorlardı…Onlar salaktı, korkaklardı. Bir şey istediğimizde, gidip alırdık.”

ve rober de niro'nun what did i tell you repliği hala hafızamda:) şiddetle tavsiye edilir.

1|0
    0|0
    • trollenmiş derken?

İzledim evet, güzel film. Teşekkürler.

• ne mileyim millet cevap vermiyor başlığı sabota ediyor yok kült ne bilmem ne ondan dedim. imdb top 250 güzelce hatmedilmeli zaten kült filmler için onun içindeki her film ayrı güzel.

• tabiki Starwars ve efsane replik ise i have bad feeling about this. kült film deyince akla direk imdb top 250 film listesi geliyor :)

1|0
    0|0
  • dogville geçenlerde birine daha önermiştim. nichole kidman başrolde 3 saatten uzun replik hatırlamıyorum ama eski bir deyi vardır bana onu hatırlatı

nush ile uslanmayani etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanin hakki kotektir. ama filmde ne tekdir var ne kötek direk infaz.. filmin mesajı affetmek ve cezalandırmanın savaşını subjektif olarak sunması kanaatimce

1|0
    0|0
  • genelde türk filmi izlemem kült filmin ne olduğunu da tam bilmiyorum az izleyici kitlesi olan filmlere filan deniliyor diye biliyorum ama inception da öyleymiş :p sevdiğim film tarz ıolmasa da hükümet kadında

"“Bu dünya, senden olmayanlarla hoştur Hanna. Onların sana verdiği ilimlerle, kıymetlerle, gönüllerle hoştur. Sadece senin gibiler değil, senden olmayan da çok yaşasın ki, sen de yaşa. Hele bir de onun gözüyle gör şu fani dünyayı. Herkes beyaz olsa, o zaman beyazı fark edemezsin ki. Değil mi? Ve yahut da siyah. Beyaz en güzel siyahta belli eder kendini. Beni ben yapan yegane şey, benden olmayandır. O yoksa, sen de yoksun. Ne anlamın kalır ne rengin belli olur, ne de tadın.”"

sözü kadarhoşuma giden başka söz yok.

0|0
    0|0
  • Zincirsizler - (Unchained - the jango ) Son zamanlarda çıkan diğer aynı konuyu ele alan filimlere nazaran daha kaliteli ve akıcı. Şiddetle tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • Kült demek bazı yönleriyle diğer filmlere benzemeyen bir anlamda sıradışı filmler demektir.Bunu herkes biliyordur, bilmeyende artık biliyor.Yalnız burada önemli olan Kült film' önerisi değil, senin Kült kelimesini bilmeyenlere laf sokma isteğindir.Kült film önerisi isteyen kişi şunu yazar , "ARkadaşlar Kült film önerileriniz neler ?" yok kült ne yae diyen kesmle uğraşamycam falan bilmeyen insanları aşağılamaya gerek yok !.

2|1
    0|1
    • İlk sorumda öyle bir şey yazmamıştım ancak soru sırf puan toplamak amacıyla "o ne yae" diye kişilerle doldu. "Googledan bak puan almak için yazma" diyince de "seni vajiandan tavana asarım" gibi bir hakarete maruz kaldım. Sonra da arkadaşına sorumu kaldırttı.

Ayrıca kaçırdığın bir nokta var. Bilmeyen insanları değil, bilmeyip de araştırmaya üşenip de "o ne ya" diyen insanları aşağılıyorum.

Son olarak sorum film önerisiydi. Eğer varsa beğendiğin önerilerini alabilirim.

• atara bak ya sen de az değilmişsin ama ahaha

• Fazlayım ben bu dünyaya :( :DA :SDD:A a

• Un Homme Et Une Femme

(1966)

link

1|0
    0|0
  • az önce yazdıklarımız ulaşmadı mı (şimdi soru işareti koymadım cümlenin sonuna ki moderatörler cevap kısmına soru sorduğumu sanmasınlar diye)

1|0
    0|0
    • Ulaştı da "kült ne yae" diyen biri arkadaşına kaldırttı. O yüzden silindi soru. Hikaye bölümünde paylaşmalıymışım ahaha

• küfür edip engelledi ben de onu engelledim. Aman sorumdan uzak dursun.

Sen hangi filmleri yazmıştın? Tekrardan yazar mısın?

• dogville demiştim. alışılagelmemiş theatrel bir sahnede çekimiştir. film; sorunların çözümünde affetmek ile cezalandırmak arasındaki ilişkiyi gereğinden uzun (maalesef) bir şekilde irdelemiş. neyse ki nichola kidman ın oyunculuğuyla bu açığını kapatmayı bilmiş.

• "The Godfather" 1972 link

1|0
    0|0
  • Papillon

link

1|0
    0|0
  • Guguk Kuşu izlemeyen bir zahmet yaşamasın:)

1|0
    0|0
  • Öğrendik ne olduğunu sayenizde şükür ;)

link

liste halinde seç beğen izle

1|0
    0|0
  • Kült = Kalıplaşmış.. İlah gibi görülen mutlaka izlenesi film demektir :D

Yani The Pianist misal olarak kült bir filmdir.

The Godfather Kült bir filmdir.

Schindlers List kült bir filmdir..

Üzmeyin kült film önerisi isteyen arkadaşı. Döverim.. Kült kült döverim yani. o sesi çıkarırım :D

Bu arada önerilerimde güzel hea. İzle bence :D

0|0
    0|0
  • Kült olmayan ama çok sağlam bir film söyleyebilirim. Üst üste izlenebilecek bir film.

Dövüş Kulübü - Fight Club

Replikler: Ancak Her Seyini Kaybettigin Zaman, Caninin Istedigini Yapmakta Özgür Olabilirsin ..!

Sahip Oldukların, Sonunda Sana Sahip Olur...

Küçükken bir film yıldızı olacağımızı düşünürdük ve olmayacağımızı yeni anlamaya başladık ve o yüzden çok kızgınız.

0|0
    0|0
    • Fight Club kalıplaşmış bir film diye biliyorum. Bir çok kitleye hitap ediyor ve hayran bırakmıştır.

Kısacası kült bir filmdir diyebiliriz.

• black filmi. adamin kiza konuşmayi öğrettiği sahne harikadir.

full metal jacket harika bir filmdir.

piyanist - polonya askerleri sorar o lanet olasi şey neden üzerinde

cevap: üşüyorum.

savaş tanrisi- kardeş: abi vicdanin rahatmi?

cevap: araba kazalarinda silahli çatişmalardan daha fazla kişi ölüyor. onlar akşam evlerine rahat gidebiliyorlarsa bende gidebilirim.

kardeş: sen çok iyisin. beni bile kandirabilirsin.

daha sayayimmi :)

1|0
    0|0
  • jane eyre-orson welles

the croww

1|0
    0|0
  • Berlin calling. şahanedir.

1|0
    0|0
  • kült ne bilmiyorum ama. link

0|0
    1|0
  • çingeneler zamanı

1|0
    0|0
  • Matrix ( Cevabın çok uzun ya da çok kısa! ) :D

1|0
    0|0
  • Pulp fiction .

1|0
    0|0
  • al pacinonun her filmi güzeldir :) ama heat ı öneririm de niro yla beraber müthiş bir performans :)

1|0
    0|0
  • Tüm Umudunu kaybetmek Özgürlüktür..

-Dövüş Kulübü

1|0
    0|0
  • Arabesk müjde ar '' beyler ağalar İstanbul nerede" "gösterelim anam"

1|0
    1|0
  • 0-3 yaş...

1|0
    1|1
  • link bundan daha iyi bir sahne bilmiyorum :DDDDD

0|1
    0|0
  • The Crow. "Her zaman yağmur yağmaz."

0|0
    0|0
  • kopyala yapıştır işleri (:

0|1
    0|1
  • old boy...''gülerken herkes güler ama ağlarken yalnız ağlarsın''...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 5

• ''Arada sırada bulaşmaman gereken birisiyle karşılaştığını farkettin mi? ^^İşte o benim .''

Gran Torino

3|3
    0|0
  • Mr Nobody öneririm. En sevdiğim sahneden bir replik;

Gün gelir herşey çekilmez görünür göze.

Seçimler çoktan yapılmıştır.

… Elimden hayatıma devam etmek geliyor sadece.

Kendimi avucumun içi gibi tanıyorum.

Her tepkimi önceden görebiliyorum.

Hayatım hava yastıklarıyla emniyet kemerleri arasında sıkışmış kalmış.

Bu noktaya ulaşmak için herşeyi yaptım, ulaştım da ama sıkıntıdan ölüyorum.

En zoru hala hayatta olduğumun farkında olmam.

1|0
    0|0
  • Coen kardeşlerin bir çok filmi. The fargo iyidir.

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|1
  • the wizard of oz:) ev gibisi yok...(Dorothy)

1|0
    0|1
Yükleniyor...