Dövüş Klübü ve Chuck Palahniuk kimdir?

Dövüş Kulübü'nün ortaya çıkmasında büyük etkisi bulunan bir olayıda bu yıllarda yaşar. Arkadaşlarıyla birlikte tatildedir. Bitişikteki kamp yerinde müzik rahatsız edici derecede açılır ve bu nedenle başlayan tartışma yerini kavgaya bırakır. Bu olayda yaralanan Chuck tatilden döndüğünde iş yerinde kimse tarafından ilgi görmez çünkü kimse korkunç derecedeki yüzü hakkında bir şey sormaya, yorum yapmaya cesaret edemez. Bunun üzerine Chuck, eğer insanın yeterince kötü görünürse dilediği gibi hareket edebileceğini keşfeder. Bu olayın ardından devam ettiği bir edebiyat grubu bünyesinde yaptıkları çeşitli gösteri ve eylemler "Kargaşa Projesi"ni esinler. Kısa bir süre sonra aynı isimle bir kısa öykü yayımlar ve bu öykü, üç ay içinde Fight Club (Dövüş Kulübü) romanına dönüşür.

Romanlarındaki tavır isyan gibi görünse de, aslında varoluşumuza özlem duymamıza neden olur. Yarattığımız değer yargıları, para, şöhret, saygınlık, güzellik gibi tüm önemli şeylerin anlamsız yalanlar olduğunu söyler.(wikipedia)
ESERLERI
Dövüş Klübü ve Chuck Palahniuk kimdir?

0|2
1|4

En İyi Kız Görüşü

• güzel olmuş eline sağlık. görünmez canavarları okudum. hep kurgusu hem anlatım tarzıyla hiç sıkmayan, çok doğru noktalara temas eden güzel ve ağır bir kitap. bayağı vurucu.
    küfürler olmasa daha iyi derim ama o zaman yeraltı edebiyatı olmaz sanırım. yeraltı edebiyatını, yeraltı edebiyatı yapan yegane unsur pervasız, umarsız ve ölçüsüz bir dil sanırım. ama muhteşemdi tavsiye ederim.. hayatn gerçekleri gayet net aktarılmış

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Biliyorum ve kendisini 6 yıldır takip ediyorum. Kitaplarının hepsini okudum

0|1
    0|0
  • Davete geldim.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...