Gitar kullanılmadığı zamanlarda kılıfında mı durmalı yoksa dışarıda mı?

Bas gitarımı kılıfına koyuyorum koyacak bir yer yok dolap ın yan tarafına dayıyorum kılıfa koyup klasik gitarımı ise dolabın üstüne koyuyorum açık şekilde nasıl durmalı?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• ben 2 yıldır kullanmıyorum kılıfında duruyo geçende bir bakayım çıkarıp dedim. zerre paslanmamış telleri. kılıfında durdur

1|0
    0|0
    • 3ay

uzun süreli çalmayacaksam mutlaka koyuyorum zaten ama gün aşırı çalıyorum bir gün bas bir gün klasik 2 şer saat

• 3ay

o zaman kılıfında durmasına gerek yok , uzun süreli çalışmıcaksan kılıf şart yoksa teller paslanıyor

• 3ay

bas ı kılıfına koyuyorum çizilmesin diye parlak siyah çünkü klasik açıkta duruyor

En İyi Kız Görüşü

• Farketmez zarar gelcek bir yerde değilse eğer.

1|0
    0|0
    • 3ay

yok değil mağazalarda falan hep açıkta duruyor kılıf zararmı veriyor acaba diye düşündüm de

Erkekler Ne Diyor 5

• Kilifinda ve direk güneş ışığı görmeyen, kalorifer petegi, soba gibi ısı kaynaklarından uzakta nemsiz bir ortamda durmalı. Yoksa Entonasyon, sap ayarların bozulur. Tüm ağaç aksam zarar görebilir.

1|0
    0|0
  • kılıfta bence

1|0
    0|0
  • Elektro caliyodum bir aralar hep disardadir yani hic sokmadim kilifina

1|0
    0|0
    • 3ay

şu anda çalmıyosanız koymalısınız baya bir toz toplamıştır o

• 3ay

Evet biliyorum ama gitardan hoslanmiyorum bir ara gitar calan cocuklarin cok ilgi gordugunden baslamistim artik piyano caliyorum o da eger beni dinleyen kimse yoksa

• 3ay

Sonuçta aynı notalar :) kolay gelsin

• sapı yerçekimine mağruz kalmayacak şekilde koy

1|0
    0|0
  • Kilifta durursa daha iyi telleri oksitlenmez tozlanmaz. Sicak ve nemli ortamlarda olmasin yeter

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kılıf 😕

1|0
    0|0
  • Kılıfında

1|0
    0|0
  • Dışar da durursa akordu çabuk bozulur

1|0
    0|0