Davut heykelinin giydirilmesi halk tarafından oylamaya sunulacak bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Michelangelo'nun eserlerinden biri olan Davut heykeli okul ve kiliseye yakın bir yerde olduğundan epey eleştiri almış. Serginin organizatörleri de bu kararı halka bırakmış.Davut heykelinin giydirilmesi halk tarafından oylamaya sunulacak bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler ?

0|0
10|14

En İyi Kız Görüşü

• Hayir giyindirilmemeli. Bu sanat ve orijinaliyle birakilmali sacma sapan ahlaksal dusuncelerini bu tarz sanatsal eserlere bulastirmasinoar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• İnsanların abdesti kaçıyordur. Camiden çıktın, önünde şey var. Tövbe est.

1|0
    1|1
  • Sanatsal olarak bakıldığında kusursuz bir heykel ve muhteşem bir yapıt, ama Davut'un heykeli denildiği zaman dine ve bir kitaba bağlı bir insan için giydirilmesi uygun olabilir, sonuç olarak bizim peygamberimiz için yapılan bir karikatür ne kadar kötü ise dini yerlere yakın bir bölgede yer alan bu eser bir peygamber için yapılmış ise ben uygun buluyorum üzerine kıyafet niyetine bir bez atılır olur biter

0|0
    0|0
  • O zaman gözlerini kapatsinlar bir ara saldırı olmuş heykele karşı , heykele karşı diyorum ve anlam veremiyorum. Aynen bunada anlam veremedim.

1|0
    0|0
  • Avrupa Yakasi'nda bu konu yillar evvel islenmisti, Gulse akilli kadinmis.

0|1
    0|0
  • Heykel giydirilince ne değişecek? Eli boş adamlar demek ki her yerdeler!

0|0
    0|0
  • Kalsın birşey olmaz yerinde

0|0
    0|0
  • encrypted-tbn2.gstatic.com/images Allahtan bu yok orda

0|0
    0|0
  • Gereksiz, dar görüşlü, sanattan anlamayan bir toplumdan başka ne beklenirdi ki?

0|0
    0|0
  • sünnetsiz heykel hristiyanlıga göre davud sünnet olmuştur

0|0
    0|0
  • Sanatin ve bilimin ilimin uzaklastigi bir ulkeyiz malesef buna saglikli cevab alcagini sanmiyorum

0|0
    0|0
  • adam taşaklı çıktı rıza baba :D bizene heykelden ya :D

0|0
    0|0
  • Bencede giydirilsin heykele tecavüz eden falan olur mazallah

0|0
    0|1
  • Hayvanlaşmanın anlamı yok. giydirilsin

0|0
    0|0
  • Yarakk mı görmek istiyorlar yerinde olmuş..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• sanat sonuçta yani bir ton çıplak kadın heykeli var müzelerde hepsini mi giydirecekler :D

1|1
    0|0
  • Dibe batmış ahlakın kurtarıcısı niteliğinde bir girişim. Bunu yaparak dünya barışının bile sağlanacağını, savaşların biteceğini, birer hanımefendi ve beyefendiye dönüşeceğimizi düşünüyorum.
    Gerçekten çok değişik kafalar bunlar ya. Dünyada uğraşacak o kadar şey varken neden bu saçmalıklar?
    En son "Leonardo Dicaprio Mevlana rolünü oynamasın" diye imza toplayan insanlar olduğunu duyduğumda bu kadar ayar olmuştum.

0|0
    0|0
  • Sanat nedir sığ beyinler? Çıplak bir heykele bakmak mı? Bir de entel diye dolaşıyorlar. Aksine bunlar yıllardır konuşulması gereken şeyler, normalde çocuğunun gözü önünden çırılçıplak herif geçse çıkdıracak adamlar gelmiş burada heykel olduğu için bu görüntüye saygı duyulması gerektiğini savunuyor adına da 'Sanat' diyor. Vallahi asıl acınacak hal budur.

0|1
    0|0
  • gerçek mi bu.
    michelangelo nun kemikleri sızlıyor şu an...

0|0
    0|0
  • O heykel acaba ne zamandan beri ordaydi yeni mi akillarina gelmis bu

0|0
    0|0
  • Git gide igreniyorum insanlardan

0|0
    0|0
  • Hey Yarabbim ya

1|0
    0|0
  • Birinin heykelini dikmek bana oldum olası saçma gelir zaten naparlarsa yapsınlar.

1|0
    0|0
  • Yuh artık daha neler diyorum...

0|0
    0|0
Yükleniyor...