Bir şarkı kendini size nasıl dinletir?

Sözler, Müzik, Vocal, Kompozisyon vs aklınıza ne geliyorsa yazın nedenlerini de ekleyin :)

0|0
9|7

En İyi Erkek Görüşü

• şarkının duygusada çok önemli.örneğin

istanbul istanbul olalı.bir şarkı sözü bu kadarmı güzel olur.bir ayrılık bu kadarmı güzel anlatılır.bir acı çekiş bu kadar mı iyi anlatılır. ve hiç bir abartı olmadan.üstelik bir şarkı sözünde sadece.

0|0
    0|0
    • yani vocal de önemli demek istemişsin, vocalin parçadaki yorumu çok önemli sana duyguyu o verir, mesela gülşeni hiç sevmem fakat kadının parçalarını dinleyin sanki sizi sexe davet ediyor amacı bu ve bunu da başarıyor, biran gel dön gel :))

Kızlar Ne Diyor 9

• önce müzik..

0|0
    0|0
  • Melodi önemlidir, mesela ben je t'aime adlı parçanın sözlerinden hiç bir şey anlamıyorum ya da gocce di memoria ama melodi giriş müzik o kadar güzel ki.. sanki biliyormuşsun gibi o yüzden en önemlisi müzik..

0|0
    0|0
  • yaşadıklarımı anlatmalı

0|0
    0|0
  • Öncelikle müziği kulağıma hoş gelmeli. Daha sonra sözleri ve son olarak da ses gelir benim için.

0|0
    0|0
  • Sırasıyla:Müzik,ses,söz..

0|0
    0|0
  • Her zaman icin ritim daha onemlidir. Sonradan sozleri geliyor

0|0
    0|0
  • sanatçının sesi bana parçayı dinletendir

0|0
    0|0
  • sözleri ve müziği için dinlerim kişi olduğu için değil.

0|0
    0|0
  • Önce müzik sonra sözler.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Çok az nota bilgim var ama arkadaşlarım kulağımın olduğunu söyler.

herşey olabilir, en boktan parçayı bile ufak bi ayrıntı için dinleyebiliyorum.

link Bu parçayı mesela davulunu Volkan Çanakkaleli çaldığı için dinliyorum. Arkadan cılız gelen o davulun sesisini alabilmek için son ses dinlediğim zaman oldu.

0|0
    0|0
    • tipik türk mixi :) vocal aşırı açık, pik yapmış kanal, altyapı gerçekten altta kalmış canı çıkıyor resmen :)

• hmm.. genelde jaz dışında herşeyi dinlerim de..

şarkı kendini müziği ile dinletir genelde bana.

Çok hoşuma giden parçaların sözlerini yıllar sonra o şarkıyla bağdaşan şeyler yaşayınca fark ederim; bu nedenle sözler çoğu zaman farkına varmadan geçtiğim şeylerdir.

Enstrümental parçalar daha bir hoşuma gidiyor.

0|0
    0|0
  • sıralama genelde sözler veya melodisi için değişir..kimisinin tınısında bir ahenk vardır beni çeker..kimsinde sadece bir kelime vardır..beni bitirir..

0|0
    0|0
  • Hepsi bir bütün söz'de önemli müzik'te

0|0
    0|0
  • Her zaman sadece müziği.Söz ve Kişi umrumda değil.

0|0
    0|0
  • hepsini yazmışsın zaten:) .. onlar bir bütündür bu parçlardan biri eksik olduğunda hiç bir şekilde dinlemem.

0|0
    0|0
Yükleniyor...