Fethullah Gülen ve Türk okulları hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

fethullah gülen ve türk okulları hakkındaki düşünceleriniz neleredir.sebebiyle birlikte açıklarmısınız.?

0|0
10|13

En İyi Kız Görüşü

• ilkokul ortaokul lise ve dersane olmak üzere üniversiteye kadar hep cemaatin kurumlarında okudum, şunu söyleyebilirim ki hayatımın en güzel yıllarını onların arasında geçirdim. O pırıl pırıl insanların arasından ayrılıp üniversitede ahlak bunalımı yaşayan gençlikle karşılasınca geleceğe dair tüm umutlarımı yitirdim, meğerse ben cam bir fanusun içinde yaşıyormuşum ve dünyanın tüm pisliklerinden korunmuşum şimdiye kadar. Kimin ne söylediği hiç umrumda değil, ben hepsini hayırla yad ediyorum.

3|2
    2|2

Kızlar Ne Diyor 9

• Kişiyle ilgili değil de Türk okullarıyla ilgili cevap vereyim.amaç çok güzel bence.güneşin doğup battığı her yere İslamı götürebilmeye çalışmak o kadar güzel ki.bir ülkeden bir kişinin müslüman olmasına vesile olsan,bir kişiye örnek olsan bile kim bilir ne kadar sevaptır.o bir kişi de bir başkasına vesile olsa böylece devam rtse bir düşünün.sadece İslam değil Türkiye ve Türkçe de sevdiriliyor.ki insanlar burdan ailelerini,sevdiklerini,vatanlarını her şeylerini bırakıp sırf iyi niyetle gidiyorlar.kişilere takılmayalım,amaç güzel hakkını vermek gerek.

2|2
    1|1
    • ablacım o kadar saf ve temiz düşünüyorsun ki keşke hepsi senin gibi olsa. selametle

• Teşekkür ederim.belki..ama kişilere takılıp genelleme yaparak birçok insanın günahını almak..bilemiyorum.

• içlerinde yaşamış biri olarak söylüyorum zerre kadar güvenim yok arkası başka önü başka

5|7
    3|1
  • emperyalizmin ağlak hali.

4|4
    1|0
  • örümcek ağı gibi büyüdüklerini düşünüyorum . sınavlara sürdükleri lekeler yüzünden ve cemaat ismini kullanarak işlerini yürütenler yüzünden büyük kul hakkına girdiklerini düşünüyorum . buna rağmen islamı temsil etmeleri beni son derece rahatsız ediyor

0|1
    0|0
  • bir bilgim yok ama

burdada var

ve bence bir örgüt gibi,işin varsa ne olursa olsun onlardan geçiyo

2|1
    1|0
  • türk okulları gerçekden güzel hizmet veriyorlar yurt dışında , beğenmeyenler ne yaptı ki , faaliyet 0 , ancak laf atsın , icraatı olmayanların tek geçim kaynağı...

0|0
    0|0
  • sömürgecilikten başka bir şey değil.

4|1
    2|0
  • 140 ülkeden fazlasında okulumuz var allaha şükür..şimdilik türkiyeye 140 ülke geliyor ama heder tüm dünyaya yayılmak...allah nasip ederse bende türk okullarında öğretmenlik yapmak istiyorum... o kadar güzel bir duygu ki...

0|0
    0|0
  • Sevmediğim varlıklar.

0|1
    2|0

Erkekler Ne Diyor 13

• zorunlu din sohbetleri nedeni ile ilkokul 2. sınıf öğrencisi yeğenimin, geceleri 'allahım ben bir şey yapmadım, ne olur beni cehenneme atma' diye bağırarak her gece kabus görmesine neden olan ve çocuğu götürdüğümüz prof. ün 'ün 2. seans sonrası siz bu çocuğa nasıl din eğitimi veriyorsunuz. çocuk intiharın eşiğinde' diyerek bize bir insanin yiyebileceği en büyük fırçayı atmasına sebep olan okulların sahibi.'' ayrıca verdikleri eğitim sırasında kullanılan, görsel araçlarda subliminal mesajların olduğuna da eminim.

sanırım bu cevapla hem feto hem de okulları ile ilgili düşüncemi anlamışsındır.

0|0
    0|0
    • Oooo! Bu ciddi! O zaman şikayet edilmesi lazım Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri incelemeli. Çocuklarının dindar olmasını isteyen aileler sağlıklı ortamlar bulabilmeli. Dini eğitimin de nasıl verileceğinin çok ciddi psikolojik, pedagojik çalışmaları yapılmalı ve kurallar getirilmeli veya denetlemeler yapılmalı.

• üstad hepside aynı mal değil mi? devlet kadrolarında bir tane idealist müfettiş ya da yönetici bulabilir misin bana?

• İyi eğitim verdikleri söyleniyor. Başka da bir düşüncem yok. Ne düşüncem olabilir ki? Okullar yasalsa ne söyleyebiliriz! O okullarda okuyanlara sormak lazım. Kime ne? Onlar memnunsa iyi düşünürüm. Bilmiyorum ki. Beğenmeyen gitmez, çocuğunu göndermez. Kimisi de o okulları tercih eder. Komünist ülke modellerindeki gibi herkes tek tip mi olsun?

İsteyen Darwin Kolejleri açsın. İsteyen göndersin. İyi eğitim verdikten sonra kime ne?

0|0
    0|0
  • dibine kadar koyam hepsinin ya

4|1
    1|0
  • internetten en sn 2 tane kız arkadaş edindim. biri kenyadan zenci biri de arjantinden latin. ikisi de müslüman çıktı a.q.

1|0
    2|0
  • emperyalizmin sağ ve dinci ayağı...

1|1
    2|0
  • 0|0
    1|0
  • türk okulu dediğin nedir ki gülüm cia yuvası

2|0
    2|0
  • Hepsinin köküne kibrit suyu diyorum. Te oka

0|1
    1|0
  • Parayı konuşturmayı seviyorum ikisindede konuşturabiliyorum demek istediğimi siz anlayın :)

0|0
    0|0
  • çok iyi değil ama başka okullardan iyidir.

0|0
    3|0
  • Ne o haysiyetsizi severim nede yaptığı işleri. Polisleri bile bunun için sevmıyorum. hep fetoşcularla takıldıkları için.

0|1
    1|0
  • Tüccar hazretleri...

2|0
    1|0
  • En büyük örgüt.

3|1
    2|0
Yükleniyor...