Zafer işareti günümüze nerden gelmiştir (vıctory) ?

Zafer işareti günümüze nerden gelmiştir (vıctory) ?
Bir dergide okumuştum hatırladıgım kadarıyla zafer işareti 100 yıl savaşlarında fıransızlarla ingilizler arasında gecen savaşta ingiliz ordusunun meşhur okcuları fıransızlara esir düser dünysnın en iyi okcuları olarak bilinir sanırım ingiliz okçuları. Esir düsen okçuların ok tuyan, yayı geren parmakları (isaret ve orta parmak) kesilir birdaha ok atamasınlar diye sonra okçuları serbest bırakırlar savaşın sonunda ingilizler kazanır ve kesilmis iki parmaklarını havaya kaldırarak zaferini kutlarlar buda zafer isateti olur biz sizi kesilen parmaklarımizla yendik derler. Zafer işareti günümüze böyle gelmiştir.

Güncellemeler:
3ay Ulan *m g*t muhabbeti olsa hepiniz üşüşürsünüz

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• zafer işaretini yapan hain oluyo memlekette

2|3
    0|0
    • 3ay

Hic umursamiyorum insanlarin ne yaptigini ne düsündügünü hepsi gereksiz bana göre. bir soru yapiyorlar cinsellikle ilgili onlarca yorumcu üsüsüyor soruya ögrenilmesi gereken seyleri dikkate bile almiyorlar günlük hayatta kullandıkları bu isaretin nerden geldigini bilmeden amacsizca yapiyorlar cok cahil bir millete dahibiz bundan nefret ediyorum

• 3ay

Hainlik sayülmaz ama ne oldugunu bilmeden amacsizca yapilmasi cok sacma

Erkekler Ne Diyor 1

• Yalan söylüyorsun kanka street fighter da ki ken den gelmiştir zafer işareti asdasgfasasd. Çocukken o da mı pkk diyorduk

0|1
    0|0
Yükleniyor...