Kitap okuma alışkanlığını nasıl kazanabilirim?

Kitabı açıyorum 20 sayfa falan sonra çok uykum geliyor kapatıyorum. Alışık olmadığımdan mıdır bilmiyorum hızlı bir şekilde okuduğumu anlayamıyorum. Genelde yarısına gelince okumaktan sıkılıp başka kitaplara geçiyorum. Okumak istediğim bir çok kitap var.. Tüm tavsiyelere açığım. :)

0|0
10|12

En İyi Kız Görüşü

• tavsiyeleri salla sen. bir kitapçıya git ve kitapları kendin beğen, yorumlarını beğenirsen, içine bir göz atasın içini beğenirsen al o kitabı. Dikkatini çeken kitabı okursan 20 dk sonra bırakamazsın o kitabı elinden.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İlgi alanınla alakalı kitaplarla başla
    Bende sıkılıp 3-5 sayfan sonra kapatıyordum Türkçe öğretmenime söyledim bana bir kitap verdi okumaya başladım ve bitene kadar hiç durmadım

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Öncelikle ne tür kitapları sevdiğini bilmen lazım. Sonra bu kategoriler arasında en çok tavsiye alan bir kitaba başla devamı gelir :)

0|1
    0|0
  • Oldukça popüler kitaplardan başlaman lazım. Yoksa sıkıcı gelebilir. Popüleritesi yüksek olan kitaplar genelde akıcı ve merak uyandırıcı olduğu için içinde kayboluyorsun, zamanı bile unutuyorsun.

0|0
    0|0
    • Haklısın galiba ben sürekli klasiklerden gidiyorum, zaten az okuyorum bari değerli olsun diyerek. Önerdiğin bir kitap varsa hemen başlayabilirim.

• Mesela Tanrısal Öngörü. Ben inançli biri degilim bu yüzden dini sorgulayan kitaplar okumayi seviyorum. Ya da, Yabancı. Sofie'nin Dünyası'da cok popülerdir. Karar veremedim aralarında 😄

• Sofie yi okudum, inancım zayıflamasın okumasam daha iyi diğerini.. trşekkür ederim tavsiyen için :D

• Aha da benim konum öncelikle kendine bir tarz belirle aşkı romantikliği sevmeyen biris aşk romanı okumasın zaten ilgini çekecek bir türü keşfet azar azar oku zaten merak ettikçe konuyu devamı gelecek

0|0
    0|0
    • 3ay

Romandan romana değişiyor birde hikayenin güzel olması lazım tek solukta okuduğum aşk romanıda oldu, şu an vadideki zambağı okuyorum öyle sıktı ki anlatamam. Önerin var mı?

• 3ay

Kahraman tazeoğlu aşkla kal

• 3ay

Teşekkür ederim :)

• İlgini çekecek tarzlara yönelmelisin yoksa öbür takdirde sıkılırsın ben bile sevmediğim tarzda bir şey okuyunca sıkılıp kapatıyorum kitabı 😄 (Ben bile dedim de çok kitap okumayı sevdiğimden kendimi böyle gösterdim olayda ☺️) veyahut bir kitabın filme uyarlanmış halini izle seversen filmi kitabını da merak edip okuyorsun çünkü filmde yansıtılmayan olaylar var ve insan merak ediyor şahsen ben öyleyim ☺️

0|0
    0|0
    • 3ay

Dediğinde mantıklı aslında en azından alışkanlık kazanmak için denebilir. Evde popon ilk cildi vardı deneyeceğim teşekkürler :)

• 3ay

Ahahhajahs anladım 😅 Yardımcı olabildiysem ne mutlu 👍🏻😊

• 3ay

Elbette, teşekkür ederim tekrardan :)

• bence sen daha türünü keşfedememişsin ya da doğru kitabı bulamamışsın :) ince kitaplardan başla

0|0
    0|0
    • 3ay

Gelen yorumlar itibariyle öyle sanırsam. Deneyeceğim bütün türleri bakalım. :)

• zorlama kasma kendini. belki kitap okumayı sevmiyorsundur :))) zorla hobi olmaz :)) bende sevmem kitap okumayı :))

0|0
    0|0
    • 3ay

Doğrusu bende sevmiyorum hobilerim genelde fizikel ama günün birinde öğretmen olursam öğrencilerimin karşısına bu halde çıkmak da istemem :)

• 3ay

hahhaha : D boşver olduğun giibi sevsinler : D zorlama bişi olmaz : D

• 3ay

Olur mu öyle şey utanırım kendimden

• İlgini çekecek konularda ve türlerde kitaplarla başla bu işe.
    Ayrıca çok hızlı okuma, diyalogları ve sahneleri hayalinde canlandırmaya çalış.
    Naçizane tavsiyem bu.

0|0
    0|0
  • Bence önce hangi tür okumayı seviyosun onu bulalım

0|0
    0|0
    • Bende daha bulamadım siyasi kitaplar bir süre sarıyo mesela almak istesiğim şeyi alınca kitabı atıyorum kenara... Aşk meşk denedim çok öküz biriymişim ben onlara da hiç alışamadım. Ütopik fantastik şeylerde yarıya kadar sarıyo geriye ne türler kaldı :D

• Polisiye falan?😔

• Onu denemedim de poliseye sevmem gibi, arkadaşın dediği gibi popüler kitaplardan başlıyacağım

• bende şu an öyleyim ama çocukken çok fazla okurdum hala öyle ama alıyorum okumuyorum garip🤔😅

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• önce ilgilendiğin dalda kitaplar arstır ınternet uzerınden ıcerıklerıne bak hosuna gıdenı edın ve basla oyle oyle arkası gelır ve kıtap kurdu olursun

0|1
    0|0
  • bence önce tarzını bulmalısın. yani sen ne seviyosun önce bunu sorgula ona göre başla. yani sevmiyosan gidip sabahattn aliyle başlama hemen

0|1
    0|0
  • İlgini çekmiyodur sevdiğin türde oku

0|1
    0|0
  • Göz geliştirme egzersizleri var , hızlı okursan daha iyi anlarsın. Beynin dakikadaki kelime kapasitesi 700-1000 arası sen 100-200 kelime okursan dalmalar, farklı düşüncelere kaymalar oluyor. Hızlı okuma egzersizlerini bir araştır

0|0
    0|0
    • 3ay

4 kere hızlı okuma kursuna gittim teknikleri biliyorum, bu aralar vitaminsiz kalmışım ondan olabilir

• önceden çok okurdum 1 yildir elim kitap yüzü görmedi. senin gibiyim artık. ve beynim doluyor gibi ne oluyo bize? bize neler oluyor

0|0
    0|0
    • Haber bile izlememeye karar verdim artık kafam dolduğu için bende

• haha usta aynı yoldayız ve bundan kurtulmamız gerek yatmatan sirtimda yaralar çıktı

• sürekli okuyarak

0|0
    0|0
  • içinden gelicek okuma aşkı.. yoksa olmaz o iş... isteyerek yapıcaksın... meraklı olucaksın... okumak için okumayacaksın.. çok kitap okudum hesabı hava atmayı düşünüyorsan hiç başlama... kendin için oku severek ve isteyerek...

0|0
    0|0
  • hacı kuranı okumaya başladım kitap okumak bagımlılık oldu

0|0
    0|0
  • Hergun 10 dk ayir alisirsin

0|0
    0|0
  • Yarıda sıkılıp kitap bırakılmaz. -_- Bitir o kitapları.

0|0
    0|0
  • İlgini çeken bir kitap bul mutlaka vardır ara bul , sonra kitaplar ilgini çekecek zaten

0|0
    0|0
Yükleniyor...