Kapat

gitar kursuna gidiyorum 2 ay oldu başlayalı. baya iyi gidiyorum bareleri basabilsem ah bareler. bisürü solo öğrendim soloları çok çabuk öğrenip net sesler çıkarabiliyorum. bunu yanında soloda kırbaç, ters kırbaç, bend, kaydırma yapabiliyorum. titretme olmuyo sadece. arpej atabiliyorum. akorlarda da basitlerden başladık * , C, D, Dm, E, Em, G, A2, A sanırsam bu kadar yani baresizler işte. Şarkı öğrendik bisürü. Aynı anda ritim, akor geçişi ve şarkı söylemeyi yapabiliyorum aynı zamanda bakmadan akor geçişi yapabiliyorum hoca seni ilerletelim farklı eğitim verelim dedi. bare basmaya başlamam gerek artık hemencecik ilerlemem lazım yetenek varken bırakmayayım sahneye falan çıkıcam. şu bareliler F, Fa diez, Fa diez m, C diez m, Bb, B7, G, G diez m, G diez bunlar bareliymiş daha vardır da aklıma gelmiyo bare için nasıl başlanır yani parmak konumları falan? bare basanlar yardım edebilir mi?

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• Bare basma yine yaptığın egzesizlere doğru orantıli olarak gelişir. Mevcut egzersizlerini işaret parmağın barede olacak şekilde uygulayarak geliştirebilirsiin. Biraz sancılı olacaktır. Ama geliştirmende önemli katkı sağlayacaktır.

1|0
    0|0
    • teşekkürler bir keresinden net ses çıkmıştı baya zor

• Zorlanman birazda yaşla alakalı gelişmeni tamamlamak üzeresin. Parmakların bir çocuk kadar esnek değil. Bu sorunu en iyi daha çok egzersiz ve metod çalısarak aşarsın. Bir çocuk bare geçişlerinde çok zorlanmaz. Çünkü parmak yapısıda ona göre adaptasyon sağlar. Taktir edersin ki sende durum öyle değil. O yüzden sancılı olacak.. biraz avuç ve bilek kasların kasılacak. Kasıldıktan sonra bırakma. 15 e kadar say yine dene. Mutlaka ama mutlaka metronomla çalışma yap. Metronom kullanmayı öğren. Temponu düşükten yükseğe kademe kademe artırarak çalıßmalarını yap. Belli ki isteklisin. Disiplinin olursa başarirsın emin ol. Son olarak senden ricam çalòşmadığın zamanlarda çok müzik dinle. Ritimleri say, tempolarını tut. Sadece gitarı dinleme. Bassı da dinle davulu da dinle diğer enstrumanlarıda dinle. Sınırlama kendini.

• evet dinliyorum. istekliyim evet. esneklik var zaten. mesela herkesin yeteneği vardır ya. benim parmak yeteneğim var çok çabuk öğreniyorum

• Em E * AKORLARINI gitar gövdesine giderek yarım ses arttıra arttıra farklı akorlar yapılır. Bare basma zorluğu gitara göre değişir. Akustik gitar hele giriş seviyesi tel yüksekliğide ayarlanmamışsa basması çok zordur. seninki klasik gitarsa kolay. F akoru nu sürekli basmaya çalış. Çalışa çalışa kendiliğinden olucak.

1|0
    0|0
    • ya mesela işaret parmağının yanıyla mı veya biyerde gitarın sapını arkadan bastırın yazmışlar acaba doğru mu diğer parmaklarım iyi zaten f denedim hatta bikaç kez güzel ses bile çıktı işaret parmağım sıkıntı sadece

• tabikide öyle

• püf noktaymış da. kursta iyi çalıyorum ilerlersem sahneye çıkıp para alıcam o yüzden hemen bare basayım şarkı çalayım diyorum

• Ben de tam buralarda bırakmıştım
    Bare basmak zor çalarken geçiş daha zor 🙂

1|0
    0|0
    • hayır hayır bırakmıycam en büyük hayalim profesyonel gitar çalabilmek. nasıl çalışırdın barelilere yaparım ben yapıcam

• İnşallah yaparsın
      İyi geceler

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...