Kapat

Olasılıksız kitabı?

Adam Fawer'in Olasılıksız kitabını okuyan var mı? Önerir misiniz ve tam olarak konusu ne?
Çok teşekkürler

1|0
177

En İyi Kız Görüşü

• Okudum. Çok da beğendim de. Konusu. David Caine diye adam var olasilik uzerine uzmanlasmis biri. Ayrica kumar bagimlisi. Olasilik teorilerini kullanarak kumar oynuyor, hep kazaniyor. Ama bir gun kazanmasinin imkansiz oldugunu anladigi halde oynamaya devam ediyor. Ve rus mafyasina borcu oluyor.
    Sonra epilepsi hastasi oldugu icin, yani hic beklemedigi anlarda nöbet gecirip bayiliyor. Bu sorunu yuzunden calisacagi bir is bulamiyor. Sonra bir deney teklifi geliyor. David caine nin uzerinde deney yapilacak yani. Caine de bunu kabul ediyor, ilaclarin sizofreni yapma ihtimali oldugu halde Caine iciyor. Ve sizofrenlige dogru adim atiyor 😂 Olay boyle gelisiyor. Kurgusu cok guzel okumani mutlaka tavsiye ederim. Yazar ayrica kitapta bilim, felsefe, din gibi konulaea da deginmis. Degisik bilgiler ogrenebilirsin. Fizikle alakali bilgiler de var. Hatirladigim kadariyla beynin nöronlariyla ilgili bilgilerde veriyordu. Bu kitabi bitirdikten sonra ayni yazarin empati adli kitabi var. Onu okumani da mutlaka tavsiye ederim.

0|1
    0|0
    • Çooook teşekkür ederim, zaten elimde empati var sıradaki kitaplar bitince empatiye başlayacağım, ondan sonra olasılıksızı düşünüyorum. Önce olasılıksızı mı empatiyi mi okumalıyım?
      http://i.hizliresim.com/o7L1bm.jpg

• Hahaha doğru 😂😂

• İyi okumalar o zaman sana. Umarım memnun kalırsın 😂

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 16

• kıtabın ılk 3 sayfasını tesadufen elıme gectıgı ıcın okudum ıcım darlandı bıraktım :(
    12 yasında uvey annesınden kamcılanarak dayak yemesıyle baslıyor kıtap. belkı devamı muhtesem ama ıcım darlandı... ööle olunca bırakıyorum ben :(

0|1
    0|0
  • guzel bir kitap öneririm de burada konusunu soracagina git arastir be cahilsiniz

0|1
    0|0
    • Araltırdım ama anlayamadım, önerip önermediklerini de sormak istedim teşekkürler 😊

• Çok güzel kitaptı
    Mat hesapları olasılık vs ile uğraşan bir genç mi vardı neydi... Oldu baya okuyalı ama harikaydı 👍

0|1
    0|0
  • 6 yıl önce falan okumuştum ya da ne Zaman okuduğumu hatırlamıyorum ama güzeldi

0|1
    0|0
  • Oneririm muhtesem bir kitap surukleyici aksiyonlu

0|1
    0|0
  • Güzel kafa karıştırıcı, düşündürücü, aksiyon içerir
    Okunabilir

0|1
    0|0
  • kesinlikle mükemmel bir kitap okumanı tavsiye ederim. başlarda farklı bir sürü kişinin bağımsız hikayeleriyle başlıyo bişey anlamayabilirsin ama sonrada hepsi çok ilginç bir şekilde birleşiyo.

0|1
    0|0
  • Ben okudum öneriyorum şiddetle kısa sürede bitirirsin eminin

0|1
    0|0
  • Güzel kitap. Birkaç yerinde bilgiye boğuyor insanı ama kurgusu gerçekten güzel. Tavsiye edilir.

0|1
    0|0
  • Cok surukleyici kitap okumani tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • Guzelll

0|1
    0|0
  • Bende var okuyamadım daha adı üstünde hep olasılıkla ilgili şeyler var

0|1
    0|0
  • Okudum mükemmel

0|1
    0|0
  • Güzeldi de yarısında attım.

0|0
    0|0
  • zamannında bana çok övdüler bende mi okusam bilemedim?

0|1
    0|0
  • Konusu kumar kumardaki olasılıklardan bahsediyo güzel kitap

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Laplasın şeytanı adlı bir kavramdan yola çıkılarak yazılmış bir bilim kurgu romanı. Kahramanımız teorik olarak var olduğuna inanılan laplasın şeytanının ta kendisi olmuştur. Özelligi ise geleceği olasılıklar dahilinde tahmin edip görebiliyor. Hatta bir bölümde trende giderken açık büfe salonunda patates kızartmaları alıp trenin tabanındaki deliklerden aşağı atıyor. Errtesi gün kendini öldürmek isteyen helikopterli ajanlardan kaçarken aynı yerden koşarak geçiyor ve bir gün önce bıraktığı kızratmaları yemek için gelen martılar helikopterin pervanesine takılıp bozuyor. Böylece helikopter takibinden kurtuluyor. Zira kahramanımız o kızartmaları trenden attığında bunun olacağını zaten biliyordu. Geleceği görebilen bir adamı nasıl alt edebilirsin?

0|1
    0|0
    • Vay be siz öneriyor musunuz?

• Kesinlikle, hem vakit geçirmek için hem de olasılıklar dahilinde hayatınıza farklı bir bakış açısı kazandırmak için çok ideal bir kitap. Aşk romanlarını da severim de konu hep aynı, esas iş bilim kurgu da. Bu kitabı mutlaka okuduktan sonra mutlaka paradokya 1 ve 2 yi de okuyun. Çünki: paradokya kitabı digerlerinden farklı olarak okuyucu da hikayeye dahil ediyor. Mesela bir sayfasında şifreli yazılmış bir mesajı gösteriyor ve sayfanın alt kısmına şöyle bir not düşmüşler. Busenin bu şifreli mesajı çözmesi için 20 dakikası vardı. 20 dakika içinde çözemezse iki ajan gelip busenin kafasına sıkacaktı ve buse mesajı 18 dakikada çözdü bakalım sen kaç dakikada çözeceksin. Benim 45 dakikamı almıştı :)

• Hadi ya 😂 Bakarım çok teşekkürler

• Bak bir olasılıksızı bir de uçurtma avcısını 2 şer günde bitirmiştim😊ikisi de muhteşem derecede akıcı kitaplar kesinlikle okumaya başla..

0|1
    0|0
    • Khaled Hosseini değil mi? Fena kitaptı ya, o ve kürk mantolu madonna çok etkilemişti :/

• Aynen kardeşim özellikle bir iki sahne var bu kitapta okuyan hiç kimse bu sahneleri kolay kolay aklından atamaz.. sen anladın o sahneleri😉

• bir çırpıda okuyup bitirdim
    Filmi çevrilse pek rağbet görmez

0|1
    0|0
  • Öneririm güzel kitap.👍

0|1
    0|0
  • Tavsiye ederim güzel

0|1
    0|0
  • Yani zaman öldürmek için okuyabilirsin.. Onun dışında bir numarası yok. Tavsiye etmem..

0|1
    0|0
    • Hadi ya :/ çok öneren oldu o yüzden merak etmiştim

• Teşekkür ederim ☺️

• İçerik çöp olsada olur. Evde duruyor dönünce mutlaka okuyacağım. Olasılıksız sihirli bir kelime gibi

0|0
    0|0
Yükleniyor...