Yeraltı Edebiyatı,Nihilizim,Tasavvuf ve Varoluşçuluk bunların ortak tarafı sizce nedir?

Osho, Mevlana,Sartre,Bukowski,Nietszche,Budha,Hermann Hesse ve Albert Camus gibi yazarları sentezlemek sizce mümkün müdür?

1|1
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Edebiyat konusu hakkında pek bilgi sahibi değilim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sartre, Bukowski ve Nietszche'nin ortak fikirleri olduğunu zannetmiyorum. Bunların hepsi Türkçede tam karşılığı yok ama, bana göre "unique" insanlar. Kendilerine has fikirleri var.

Biri varoluşçu, diğeri deist, bir diğeri tasavvıf, diğeri ateist. Mevlana ve Osho'nun ortak fikirlerinden bahsedebiliriz.

0|0
    0|0
    • 3ay

Bunların görüşleri tabiki farklı ben ruhsal olarak derinlikli insanlar oldukları için hepsini kendimizde birleştirmekten bahsediyorum.

• Her biri hiç olmayı öğütlemiş ama birbirlerinden çok farklılar. Tasavvufta bütün yaratılmışların benliklerinden geçerek Yaradan'ı bulmaları düstur edinilmiş. Varoluşçuluk tam tersi. Varolmanın amaçsızlığı söz konusu. Bu yüzden bence mümkün değil.

0|0
    0|0
    • 3ay

Ben şu an bu adamları okuyorum ve bir çıkmazdayım sizce ne yapmalıym?

• 3ay

Öncelikle tasavvufu okumanızı tavsiye ederim. Albert Camus ve Nietzsche'yi biraz daha olgunlaşınca okumak daha iyi sanırım. Bunlar arasındaki farkı daha belirgin bir şekilde görmüş olursunuz. Özellikle Nietzsche'yi okurken Apollo ve Dynisos ayrımıyla başlarsanız onun görüşlerini daha iyi anlarsınız.

Erkekler Ne Diyor 1

• Ortak noktaları brahman anlayışında olmaları.

0|1
    0|0
Yükleniyor...