Bir gölgeyi nasıl öldürebilirsiniz?

Merhaba uzun zamandır bir korku-gerilim türünde senaryo yazmak istiyorum elbet bir klasik lanet olayı ile başlatacağım bir hikaye, ölüm sahnelerinin büyük bölümünü yazdım.
Mekan olarak dağbaşında mevsimsel hizmet veren bir otel, yazlık, eski bir savaş zamanından kalan terkedilmiş bir köy bir kac mekan daha var aklımda tam karar vermedim ona artı diyalog konusundada biraz zayıfım neyse kilit noktam tıkandığım yer

Bir gölgeyi öldürmek bunu beceremiyorum iste ki zaten senaryonun sonu hazır izleyici ya da okuyucuyu şaşırtacak bir son lütfen yardım edin bir gölgeyi nasıl öldürürsünüz?

1|1
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• karanlık bir ortamda

ışığın iki farklı yerden yansıması ile ortaya çıkan ikinci bir gölge ile. taht kavgası yaparlar birbirlerini öldürürler

super ay ya da diğer bir adı ile kızıl ay çıktığında , ayin o halde yaptığı yansıma kötülüklerin üstünde etkili oluyormuş falan filan ışte :))))

0|1
    0|0
    • Bak bu harika fikirmis 2. Bir gölge ile yapabilirim sonucta bu bir lanet civi civiyi söker hesabı 2. Bir lanet iyi olanından ama kurgulanabilir zaten ilk senerayoda ölmüyor ikinci senaryo vasat olucak ama ölümünü kurgulamak oraya kaldı tesekürler

• yardımcı olduğuma sevindim , iyi günler :))

Kızlar Ne Diyor 2

• Bunu sadece gölge olarak düşünmemek lazım. Gölgenin kime ait olduğu da çok önemli. Eğer gölge görülmeyen bir varlığa aitse ortamı yakabilirsin. Eğer her yeri ateşlere sararsan bir ihtimal gölge yok olur. Ya da gölgenin sahibini yok etmelisin. Tam olarak içerik atarsan yardımcı olabilirim. Başarılar

0|1
    0|0
    • aklıma gelen başka bir fikiride sunmak isterim. kitabın tam olarak kurgusunu bilmediğim için kurguda değişiklik olabilir. Gölgeler gün ışığından korkuyor olsun. geceleri dehşet yaratan bu gölgelerin sahibi ise gizli bir karakter olsun. aynı zaamanda gölgeler de birbirleriyle savaşsın. Ama şöyle bir gizem olsunki gölgelerin karakterleri belli olsun. bu böyle seri seri gider. Beğenir misin bilmem şu fikride sunmak isterim. Gölgelerle gösteri yapılan bir salonda herşeyin dehşete dönmesi korkutucu olabilir.

• Ölmez. Senaryonun sonunu değiştirelim.

0|1
    0|0
    • Zaten birinci senaryoda ne yapsalar ölmüyor ikincisinde ölmesi lazim fazla uzamasın hikaye

• Gölgeye bulaşan bir lanet bu seytan ruhunu deilde gölgeni ele gecirse ne olur kacamassın o yuzden soyutluktan gercege gölge adama dönüsüyor seni takipleyen zamanı gelince seni kontrol edip öldüren bir varlık sonucta golgemz biz ne yapsak onu yapar iste bunda o ne yapsa sen onu yapicaksin gece düsünunce korkuyorum acikcası bu fikrimden :)

• Bence senaryon kalsın, Gölge kurban istesin.

Erkekler Ne Diyor 17

• Işığı öldürerek.

0|2
    0|0
    • Bunu yapınca karanlık oluyor pislik şey saklanıyor hic göremiyorsun ozamanda onu ne yapsamki

• Karanlığa teslim olarak.

0|2
    0|0
  • güneşe osurarak

0|2
    0|0
    • :) karakterlerin süper yetenekleri yok ama olsaydıda hangi özel guclu biri gunese bunu yapardı ki :)

• Kadının gölgesi öldürsün

0|1
    0|0
    • 2. Gölge ile yok etmeye calisacagim tabi yazan benim ama karakterlerr yön verecek hikayeye ne cikacak yazinca belli olucak

• Benim aklımda süper bir şey var. Gölgenin ölmesi için Vatikan'da (Yada artık canın nerede isterse) bir kitap var falan ayağına gidin o gölge gelince kitaptan büyücü ya da cadı öldürme ya da cin öldürme şeytan öldürme olabilir bunlardan birivarmış gibi okuttur. Bir filmde gördüm çok epikti :D

0|1
    0|0
  • Güneşi ve bütün ışıklardab kurtulsun sonra bir dua okusun gölgesi canlansın ve savaşsınlar öldürsün.

0|1
    0|0
    • Hasan karacağ ya sormak lazım

• Aynen ya bazen bir hikaye yazarsın karakterlere hükmedersin bazen karakerler direnir tıkanırsın

Normalde dram yazmayı sevmem ilk dram denememde kalemimle sonunu zor yazdım ağlamaktan zor bitirdim sanki yalvarıyor yapma bunu bana diye karakter yazarlar nasıl sabretmiş acaba onca dram yazarken eminim ağlamışlardır

• Işıkla

0|1
    0|0
  • Duygular ile karanlığın üzerine bir saflık serpiştiririm orada filiz veren yıldızlar aydınlığıyla katleder

0|1
    0|0
    • Him biraz fanastik oldu ama hikayeye şaman ya da cinci bir hoca dahil edicegim galiba ama hikaye sonuyla çeliskili olucak gibi belki 2. Sinde dahil etmeliyim bunu

• Yazarım istediğini sor

• gölgeye geçerek

0|1
    0|0
  • Aslında bu sorunun cevabı filmde verilmişti adam soruyordu bir gölgeyi nasıl öldürürsün üzerine biraz ışık tutarak

0|1
    0|0
  • Işın kılıcıyla.

0|1
    0|0
    • Bilimkurgu deilki korku bu :)

• Gölgeye biçim veren ışıktır. Işık olmazsa gölge biçimini koruyamaz ve karanlığa karışır. Yani öyle saklanma muhabbeti olmaz bence.

• İste bir lanet bunu yaparsa oluyor sanirim hikayemde en başa dönmeliyim nasil basladiysa öylede bitebilir sanki tesekurler

• Buldum hocam! Beynimdeki hücreler patlıyor, bunu hissediyorum.

0|1
    0|0
  • Dort taraftan vurulan isik. Bu futbol sahasindaki gbi dort taraftan vuruyor ya.

0|1
    0|0
  • Bir gölgeyi ancak karanlıkla yok edebilirsin.

0|1
    0|0
  • sabaha kadar sürsün güneş doğunca gitsin ama güneş hiç doğmasın

0|1
    0|0
  • Kaynar su dök üstüne 😂

0|1
    0|0
    • Valla helal olsun usta sorumu bilemedin ama senaryodaki bir ölüm sahnesini bildin yazık oldu kıza ya nişanlıydı sevgilisi askerden dönünce evlenecekti kendi üzerine yemekhanedeki kaynayan büyük kazandan önce istem dışı bütün kazandaki suyu büyük tas gibi olan kepçeyle önce kendi döktü sonra istem dışı döktürdü gölge

• Dua ile.

0|1
    0|0
Yükleniyor...