Hoşlandığım çocukla aramda kültür sorunu var, ne yapabilirim sizce?

Bir süredir alakadar olduğum bir çocuk var ve fazlasıyla iyi anlaşıyoruz. Bir arkadaşımızın yazdığı gibi benim de kültür sorunum var. Kendi çapımda iyi olduğumu düşünüyordum ama çocuk fazla film izlemiş, fazla kitap okumuş. Hep, "bunu izledinmi" tarzı şeyler soruyor ve rezil olmamak için başımı filan sallıyorum. Ne yapabilirim sizce ?

Güncellemeler:
Herkese çok teşekkürler :)

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu bir fırsat olarak gör.Kendini geliştir.

Asla hor görme kendini.

Ara ara ona hayranlığını da dile getirebilirsin.Tabi karakteri buna müsaitse.( yan etkisinden sorumlu değilim )

Ayrıca çocuk o lafı beraber sinemaya gitmek için de kuruyor olabilir.Bir de o açıdan bak.

Eğer hoşlanıyorsan ne demen gerektiğini biliyorsun.

Bol şans.

1|0
    0|0
    • Teşekkürler. Belkide sinemaya niyetlidir. Onunla en son sinemaya gittiğimizde şu karakteri biliyormusun gibi konuşmalarda geçti. Biraz sallamıştım ama tutmuş. Birdaha gidersek rezil olurum diye korkuyorum.

• Şu soruyu da sana kaynak olarak vereyim...belki daha iyi oturtursun link

Erkekler Ne Diyor 13

• O kadar abartmamalısın film izlemeyi boşver gezip gördükleri hatta başka neler bildikleri önemli okudugu kitapların ne olduklarına bak onun dikkatinini cekmişse senin de cekmesi gerekmez. Sen karakterine bak kültürüne degil

0|0
    0|0
  • Kitap, sinema gerçekten de önemli, insana çok şey katar. Ancak kültür sadece bunlardan ibaret değildir, ben de sinemaya çok sık gitmem.

Bizim bölümde çok başarılı bir profesör var, adam Penn State'de hocalık yapmış, neredeyse her yıl yurtdışından bir ödül kapıyor yazdığı makale vb. şeylerle. Kendisi "Benim kitap okuyacak ve film izleyecek zamanım olmuyor, zaten çok ilgimi de çekmiyor." demişti. Ama onun da çok ciddi bir müzik kültürü var. Benim gözümde müthiş bir insan hatta idolüm diyebilirim.

0|0
    0|0
  • çocuk bunları büyük ihtimalle seninle muhabbet edebilmek için soruyordur. yoksa senin kültür dereceni ölçmek için değil. bilmiyorsan hayır bilmiyorum de. ve kendi ilgilendiğin alandaki bir konuyla onunla konuş. zaten fazlasıyla da iyi anlaşıyormuşsun. bunu dert etme bence. ama istersen yine de o soru sorduğunda yine başını sallamaya devam et. bu da çok sorun olmaz yani.

0|1
    0|0
  • Kendini ona rakip görme bu konuda veya ezilme yani..

O kadar kültürlü biriyse bunu bir kriter haline getirmeyecek kadar olgunlaşmıştır diye düşünüyorum..

İzlemedim hayatım, beraber izleyelim mi de yada okumadım hayatım bana biraz anlatır mısın de..

Olay budur yani, gerek yok kasılmana..

0|0
    0|0
  • Bu konularda, ne kadar bilgi birikimin varsa onu belirt sadece.

Onunla aynı kültür seviyesinde olmamak -ki kültür bu tür şeylerle ölçülmez- eksiklik, onun da senden daha kültürlü (!) olması fazlalık arz etmez..

1|1
    1|0
  • fazla kitap okumayla fazla film izlemeyle kültürlü olunmuyo önce bu düşünceden sıyrılman gerekiyo ...

0|1
    1|0
    • eksiyi basan arkadaşı çok merak ettim şimdi :D

• +1

Nedense gençler tutturmuş bir film olayı "Şunu izledin mi, bunu izledin mi?" başka tık yok. Tabi ki sinema ve kitap çok önemlidir ama bazılarının hayatı tamamen bu ikisinden ibaret. Otomatiğe bağlamışlar, yolda biri saat sorsa, "Falanca filmi izledin mi?" diye soracak.

• hayır izlemedim hayır okudumadım fırsatım olmadı kültürle alakası yokki bunun sıkıntı yapmana gerek yok ki ya cok bilmişlik yapıyor bence:)

0|0
    0|0
  • önce doğruyu söylemekle başla bence...

0|0
    0|0
  • kendine güven.dert etme.izlemedim de.geç.

0|0
    0|0
  • Bunlar zamanla aşılacak şeyler bence sorun etme

0|0
    0|0
  • Eksiklerini görüp kendini geliştirmeni sağlayabilir. Yok ben böyle iyiyim diyorsan ayrıl derim

0|0
    0|0
  • Doğrusu söyle. "Sen de pek kültürsüzmüşsün yahu" diyip ayrılacak değildir yani. Sanmam ?

0|0
    0|0
  • sende kendini geliştirmelisin ortak noktayı bulmalısın film,kitap,tiyatro vs.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kendini geliştirmen için güzelbir fırsat olduğunu düşünüyorum bu tür insanları kaybetmemeye çalış bence.Kendinide eksik hissetme kendini tamamlamaya çalış seninde kendi çapında iyi olduğun bir şeyler vardır mutlaka onları paylaş sende.Yeteneklerinden felan bahset.

0|0
    0|0
  • Onun sorun edeceğini sanmıyorum ama sen de izlemeye-okumaya başlasan hem kendini iyi hissedersin hem de sorunun çözülür.Yalan söyleme

0|0
    0|0
  • Sende onu baska bir konuda ez. Ama ezileciğini düşünüyorsan.

Bence böyle bişi söz konusu olmaz her haltı bilmek zorunda değilsin çunku.)

0|0
    0|0
  • kendını sende gelıstır bılmedıgın konuda bılmıyorum de.bılmıyorum anlatsana de atıyorum bır kıtaptan konusurken bılmemek ayıp degılkı

0|0
    0|0
Yükleniyor...