Otto Von Bismarck'ın II. Abdülhamid Han için söylemiş olduğu bu söze katılıyor musunuz?

''Dünyada 100 gram akıl varsa bunun 90 gramı Abdülhamid Han'da, 5 gramı bende, diğer 5 gramı da diğer dünya siyasilerindedir.'' (Otto Von Bismarck)

II. Abdülhamid Han'ın nasıl bir padişah olduğunu söylememize gerek yok elbet. Onun için 90 gram aklı kabul ederim fakat burada #Alman devlet adamı Bismarck'ın kendisini de övmekten geri kalmadığı görülmekte.

#Bismarck bütün siyasi liderlerin toplamına kendisini eşit görmekte. Kendisi de dahil bütün siyasi liderlerden 9 kat daha üstün bir siyasi liderin ve o kişinin de II. Abdülhami Han olduğunu iddia etmekte.

Otto Von Bismarck'ın II.Abdülhamid Han için söylemiş olduğu bu söze katılıyor musunuz ?

• Katılıyorum.
    56% (9)53% (10)54% (19)Oy Ver
  • Katılmıyorum.
    44% (7)47% (9)46% (16)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• O sözün aslı yok bismarck sultan Abdülhamit hakkında öyle bir söz söylememiştir. Abdülhamit han tabi ki degerli bir devlet adamı ve vatansever biriydi ama bizim putlastirma faaliyetlerimiz sinir tanımıyor atatürk putlastiriliyor diyenler aynisini sultan Abdülhamit için yapıyor.

0|3
    0|0
    • Fakat bunu kitaplarda da görmüştüm. Bu konuda kesin bir delil var mı?

• İsnadinda**

• 3ay

Tesekkür :-)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• ickiliyken demistir kesin

0|0
    0|2
Yükleniyor...