Sanat, sanat icin midir yoksa toplum icin mi?

Bu soru ile akla hemen "soyunmak" gelmektedir. Cunku soyunan tum unluler bu soylemle savunmaya gecmekteler. Soyunmak ya da nü gibi calismalarin sanatla ilgili olmadigini dusunmekteyim. Benimle ayni fikirde olan cok insan var midir?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• 11. sınıf edebiyat dersi günlerine götürdün beni :) sdfsdfasfs sanat kim içinse kim için benim için değilse umrumda değil :) sdfgasfasf

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Benim aklıma soyunmak gelmiyor bu sözü duyunca nedense. Nü çalışmaların sanatla ilgili olmadığını düşünüyorsan zaten sanat hakkında konuşmaya cüret etmen bile yanlış.
    Sanat sanat içindir elbette aksi taktirde zorlama olduğu hissediliyor.

0|0
    0|0
    • Peki neye gore kime gore? Senin benim haddimi sinirlama curretini kim veriyor o halde? :)

• Bundan bihaberseniz zaten yapacak bir şey yok, Bruce Lee'den başlayabilirsiniz örneğin dersinizi çalışmaya, gerçekten anlamaya. Verebileceğim tavsiye bu kadar size, gerisi kendi iradenize ve kararlılığınıza kalmış. İnsan isterse her şeyi yapabilecek güçtedir. İyi akşamlar dilerim.

• Iste bu :) cin boksunu bruce lee'den karateyi cuneyt arkindan, boksu rocky'den ogrenen tipik insanciklar...
      Bunlar profosyonel gibi gorunsede oldukca basit ve amator manevralardir :)
      Neymis efendim bunu bilmiyorsam zaten yapacak birsey yokmus...
      Cok egreti duruyor gercekten...
      Once bilgin olsun ki sonra fikrini beyan et ancak kimseye fikrini empoze etme ki, ters tepmesin. Empoze etmeye calisirsan, sayginligini kaybeder, itibarsizlasirsin ancak fikrini saygi ve had cercevesinde soylersen, ayni fikirde olunmasada insanlar sana saygi duyar...
      Iyi aksamlar guzel kardesim...

Kızlar Ne Diyor 3

• Sanat sanat içindir diye düşünüyorum..
    Soyunmakla sanatın bir alakası yok bence, saçmalık.

0|0
    0|0
    • Ancak su var; soyunmak sanat olmadigi fikrindeyim...
      Dolayisiyla soyunmak ve benzeri nenleri sanat kavramiyla bagdastirmamali.

• Ustad ne guzel soylemis;
      "Ciplaklik medeniyetse eger,
      Desenize hayvanlar bizden daha medeni..."

• Aynen. Çok güzel demiş.

• benim aklıma edebiyat dersi geldi.. servet-i fünun 'un a*ına...

0|0
    0|0
    • Genclik yillarimda "utangac asik" adli bir kitap okumustum ve psikolojimi ciddi etkilemisti. O gunden beri hic ask veya iliski konulu kitaplar okumadim...
      Dolayisiyla servet-i fünun hakkinda bir bilgim yok...

• Soyunmadan da sanat olur
    Onlar kendi pisliklerini örtmek için öyle söylüyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Sanat sanat içindir çünkü "gül dalında hoştur."

0|0
    0|0
Yükleniyor...