Hangi birayı tercih edersiniz ?

Tercih ettiğiniz bira nedir ?

Yapalım bir kamuoyu araştırması :)

• Efes Grubu ( Kutu-Şişe-Fıçı Efes, Miller, Dark, Light, Bomonti, Efes Extra)
    69% (31)47% (20)58% (51)Oy Ver
  • Tuborg Grubu ( Tuborg, Carlsberg, Venüs, Skol, Troy, Corona Cerveza)
    13% (6)33% (14)23% (20)Oy Ver
  • Heineken
    4% (2)5% (2)5% (4)Oy Ver
  • Budweiser
    2% (1)0% (0)1% (1)Oy Ver
  • Diğer
    12% (5)15% (7)13% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
22|49

En İyi Erkek Görüşü

• efes extra gercekten lezzetli. .viski gibi yavas yavas ictigim bile olmustur tadını cıkartarak.

Efes şişelerinin kapagını actıktan sonra buruna gelen o kokuya bayiliyorum...

Efes zaten yabancıların kendi biralarıdnan bile daha cok begendigi bir bila...

Türkiyede Malt bira üretilmiyor. bizdekilerin hepsi ALE denilen türden hafif içimli biralar . Malt'a en yakınlar dark biralar...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

Erkekler Ne Diyor 48

• Şıklar arasından Heineken. İç piyasadan Gusta Dark'ı son dönemde beğeniyorum. Efes ise tekel olduğundan mecburen içiyorum.

Şu ana kadar beni en çok etkileyen bira ise şu. %8 üzeri alkol ve karamelize tadıyla çok keyif vermişti ama şişe şişe içilmez.

link

0|0
    0|0
  • Bira içmek zorunda isem Efes Fıçı...

0|0
    0|0
  • tuborg gold(sarı) kutu, şu an en iyi bira...deneyin

1|0
    2|0
  • Efes şişe'den bahsediyorum özellikle ne olursa olsun zaten piyasa bizde mantığıyla hareket ettiğinden bira kalitesi şu an itibari ile yerdedir..

Ayrıca efesin birası malt da değilidir.. Malt bira şeker ve benzeri katkılar bulunmayan mideye daha az zararlı doğal bir biradır..

Bu yüzden benim kıyaslamamda Tuborg malt bir adım değil 2 adım öndedir efesten..

Dip not:10 yıl efes içmiş son 1 yıldır Tuborg içen biriyim..

0|0
    0|0
    • Efes şişe en çok tutulan ve satan bira dır.Yalnız zaman zaman tat farkı gösterebilir üretim yerine göre.Bunun nedeni suyun tadı vesertlik derecesidir.Malt konusndaki bilgileri nereden edindin bilemiyorum ama tamamen yanlış bir bilgi söylemiş oldukların.

• Dostum bende efesin çiğ ve şekerli tadından artık hoşlanmadığımı söylüyorum.. Bana göre efes şu an itibari ile kalitesiz bir bira..Çok içen ve zamanında efesçi biri olarak söylüyorum.. Fabrikasında çalışmış olman biraz objektif bakamamana neden olabilir mi acaba. :)

Calsberg

Heineken

Miller

Tuborg Malt

Benim içtiğim ve beğendiğim biralar meramım budur.:)

• Sözüm efesi beğenmemen,içmemen üzerine değil...zaman zaman bende sevdiğim için carlsberg içerim...objektif olmama ile de alakası yok.Efesin birası malt değil diyerek yanlış bir yorumda bulunman muhabbetin bu kadar uzamasına neden oldu :)

• efes ten şaşmam

2|0
    0|0
  • Schneider-Weisse en sevdiğim bira. Onun haricinde Guinness, Valentins, Chimay, Carlsberg, Hoegaarden, Franziskaner severim.

0|0
    0|0
  • En az tükettiğim alkol biradır ama illede içmem gerekirse elbet ki miller.

0|0
    2|0
  • Her gün bayılana kadar içen birisiydim ve birada efes extradan şaşmazdım ama iyiki bırakmışım gerçek mutluluğu buldum :D sulu yada kuru boşmuş valla.

0|1
    2|1
  • EFES tombul şişe. Yalnız mutlaka buzlukta beklemiş, çivi gibi olacak. Bak işte şimdi konuşunca birasadım :)))

0|0
    0|0
  • Corona

0|0
    2|0
  • Tek Aşkım Kırmızı Tuborg :) Bu Hayatta Beni Anlayan Tek Gerçeğim Tek Sevgilim Tek Gerçeğim Kırmızı Tuborg :)

0|0
    0|0
  • Bi Kimyager olarak diyebilirim ki Efes Sadece ŞEker ve Reklamdan ibaret.. Tuborg ise Şeker katkısız ve MAlt.. Dolayısıyla size ağırlık ve şişkinlik hissi ve sonrasında baş ağrısı vermiyor..

0|0
    0|0
  • Bira hammalıktır

0|2
    2|3
    • eksi veriyorsunuz ama haklı arkadaşlar hamallık. çok enderdir birayı o an içilebilecek en iyi içki olduğunu düşündüğüm.

• Duwel - De Koninck

0|0
    0|0
  • Tabiki Beck's. bi daha tuborg ve efes içmezsiniz.

2|0
    0|0
  • nefes alma efes al :D

0|0
    0|0
  • Diğer :D Carlsberg ;)

0|0
    0|0
  • efes her türlü gider

0|0
    0|0
  • alkolü biraz sert değil gibi olsada tadımı cok guzel, hosuma gidiyor. tam keyif birası,çevir aç kapaklardan alıcan maç izle, konser izle, müzik dinle, dertleş felan ii gidiyor :D

0|0
    0|0
  • tuborggg değişilmez hiç bir şeye...

0|0
    0|0
  • bomonti iyi gibide filtresizini aldım geçen rezaletti genel tercihim efes fıçı şişe ve dede birasıdır arada becks falan içip fantazi yaparm ama.

0|0
    2|0
  • tuburga alışmışdım bir ara :)

0|0
    0|0
  • içki kullanmıyorum :)

0|0
    0|0
  • Efes .

0|0
    0|0
  • tuborg dedim ama tercihim carlsberg

0|0
    0|0
  • efes extra veya efes dark bunların ikiside yoksa tuborg kırmızı teneke

0|0
    0|0
  • Efes, üstüne de başka bira tanımam...

0|0
    0|0
  • Kırmızı Tuborg

0|0
    2|0
  • Efes birçok ithal biralara nazaran çok daha kaliteli. Ancak Behzat Ç den sonra Bomonti'ye sardım.

0|0
    2|0
  • tuborg fıçı

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18
Yükleniyor...