Kitap okumak size ne kazandirdi?

ben kitap okumak isinin neden bu kadar buyutuldugunu anlamiyorum. sonucta bir insanin hayal urunu. bir insan iyiliklerden kotuluklerden yapilan yanlislardan ders cikaricak kapasitedeyse zaten etrafinda iyi ve kotu insanlarin yaptigi olaylari analiz ederek kendine pay cikarabilir. yok bunu yapamayacak kadar yuzeysel kisilige sahip biriyse ne kadar kitap okursa okusun yine ders cikarmiyacaktir. ben siir kitaplarini cok severim ama birisine siddetle tavsiye etmem siir oku diye. sonucta bu benim zevkim. roman da ayni sekilde. hobi olarak seversiniz okursunuz o ayri ama karsima bir suru paylasim cikiyor kitap okuyun kitap okuyun diye. sonucta bir insanin hayal urunu. ona harcayacagimiz zamani bilimsel kitaplar okumaya, Kurani Kerim okumaya harcasak daha faydali olmaz mi? Roman okumak size ne kazandirdi?

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• kitap okumayı severim ama Genellikle bilim kurgu, ansiklopedi kıtaplarını okumayı severım.. bilgi veren kıtapları okurum.. boş boş romanlarla falan vaktimi harcamam

1|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Çok düşünüp az konuşma, herkesle muhattap olmama ve diksiyonum düzeldi.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Ufkum genişledi. Olaylara bakış açım dahada büyüdü. Kelime hazinem genişledi, kendimi daha iyi ifade eder olduğum gibi karşımdakini daha iyi anlar oldum. Genel kültürede faydası var ayrıca ortamda sohbet açıldığı zaman edecek iki çift lafım oluyor.

0|0
    0|0
  • O romanina gore degisir. Bir yanda insanlari aptallastiran, sadece fantezilerini uyaran, "ozgur" bireylere hitap eden kisisel gelisimin onemnini pompalayan g*rzek romanlar vardir. Bir yandan da Gorki, Jean-Paul Sartre gibi buyuk entelektueller tarafindan yazilmis, sanatin estetize edilmis ideoloji oldugunu kanitlayan tarih, siyaset ve felsefeye dayali muhtesem romanlar vardir. Birinci kismi ben de tavsiye etmem, ama ikinci kisim entelektuel gelisim icin onemli hatta gereklidir.

1|0
    0|0
  • Ilk emri "Allah'ın adıyla Oku!" olan bir dinin mensubu olarak, okumayı sorgulaman, bir miktar da gereksiz bulman, oldukça düşündürücü... Kelime dağarcığındaki kelime sayısı düşünce ufkunun sınırlarını belirler. Ne kadar çok kelimen varsa o kadar geniş düşünürsün. Ne kadar çok geniş düşünürsen, düşüncelerini o kadar fazla ve farklı kelimelerle ifade edersin. Kısacası okumak ve düşünmek, birbirini besleyen fiiller. Ayrıca, beynindeki prangaları yıkmak ve doğru düşünmeyi öğrenmek için okumak zorundayız, başka bir seçeneğimiz yok...

0|0
    0|0
  • Edebiyat ruhlarımızı inceltir, bize farklı bakış açıları getirir, daha önce düşünme fırsatı bulmadığımız konuları gözler önüne serer, zekamızı kıvraklaştırır. Düşünme, konuşma ve yazma becerilerimiz gelişir. Daha pek çok yararı var elbet, ama beni okuyana kadar bir klasik romanı eline alıp okusan çok daha iyi anlarsın.

1|1
    0|0
    • ben analiz isini etrafimda gorduklerimi inceleyerek yapabiliyorum yasadiklarimiz cevremizdeki insanlar bir kitapdan cok daha fazla sey ogretiyor bence. konusma yazma becerisi konusuna katiliyorum ama

• İlk cümlen tam da okumamış birine ait :) Bu kadar mükemmel olduğunu düşünme. Kibirini kır ve oku, ne demek istediğimi anlayacaksın.

• Kendini daha rahat ifade ediyosun

1|0
    0|0
  • Kişilik şekillendirmesi
    Düzgün diksiyon
    Büyük bir hayal gücü

2|0
    0|0
    • kisilik sekillendirilmesiyle ilgimi dusuncemi sorumda yazdim. ama diger ikisi evet olabilir

• Anlatmaya çalıltığın gibi en büyük eğitim gözlem yapmaktır.
    Kişisel gelişim kitapları okuyorum. Çok faydasını gördüm.
    Mesala bu sitede zaman geçireceğime kitap alıp okusam çok daha faydalı. Ama burası zararlı.
    Alışkanlıklar önemli. Kendi sevdiği şeyler meşgul olan bireyler ilerlerler.

0|0
    0|0
  • Kitap okumuyorum bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Saçmalamak bu olsa gerek 😊

1|0
    0|0
  • söylemeyeyim. şımarık sanarlar.

0|0
    0|0
  • Anlayamazsın.. Okumayan anlayamaz..

1|0
    0|0
  • Böyle saçma sorular soru sormamam gerektiğini öğretti.

0|0
    0|0
  • Cehalet mutluluktur sozunun dogruluguna inanmam gerektiğini.

0|0
    0|0
  • okuma alışkanlığı ve yorum kabiliyeti.

0|0
    0|0
  • Mesela nokatlama işaretlerini nokta konulduktan sonra büyük harfle başlanır kitap okusaydın bilirdin

2|0
    0|0
    • ben internette hep boyle yazarim. yoksa nasil yazilmasi gerektigini iyi biliyorum. ayrica kitap okumuyorum demedim roman okumuyorum dedim. bilimsel kitaplardan basimi kaldirdigim yok

• Ozaman yanlış okuyorsun kitap okumakla kitap okumak arasında farkvar bir düz yazı ile bir roman bir değildir bir birazda karakteristlik bir özelliktir hayal dünyası die bir olay var farklı bakış açılarının geliştiği farklı duygular edindiğin insanın kendini tanıması ve geliştirmesi mümkün bence romanlar bunları vere biliyorlar bana çok şey katıyorlar okumayı sevmeyen bir insansın belli okumayı seven roman bilim kurgu zannetmiyorum ayırd ettinsin tabi bu senin bilecekğin bir iş

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Kitap okuma oranı yüksek ülkelerle aramızdaki farka bak anlarsın

1|0
    0|0
  • Kuranda okudum romanda okuyorum hayal urunu demek nedir ya sanata bakis acina bak edebiyat bir sanattir bilmem farkindamisin cok yazik sana uzuldum senin adina sacma dusunuyorsun

1|1
    0|0
    • ben uzulmuyorum cunku bilimsel kitaplar okumanin zevki baska :)

• Biz gercek edebiyat severlerin her emege her kitaba saygisi vardir senin gibi turleri yerine dibine sokup cikarmayiz romana ne kadar deger veriyorsum bilimsel kitaplara da o kadar deger veririm

Yükleniyor...